FIAT STILO

FIAT STILO

Član
frend mi ima Stila kao u mene dakle 16 16v i pri brzini od oko 150 km / h VISOKI OBRTAJI kaže upali mu se lampica od struje ili elektronike ona žuta smanji brzinu i stane sa strane upali ga i ništa, zatim ga opet digne i isto se desi ako tko šta zna neka javi pozdrav frend se nasekiro u PM jel šta strašno
 
Član
Nije mi jasno. Auto samo smanji brzinu, gasi se...

Mođda mu se pali lampica engine check. Najčešće je povezana sa neispravnom lambda sondom i ubrizgavanjem.
 
Član
E tako nešto znači kad vozi brzo odnosno kad je vozio na visokim obrtajima pri brzini 150 i više upalila mu se lampica ali čim smanji brzinu onda se ugasi ali ne pali se ako vozi u drugoj trećoj duže na visokim obrtajima neko mu rekao da bi moglo biti do protoka goriva nekakav leptir da se zna začepit pa izbaci takvu grešku pa reko da pitam za njega da ko ne zna sta bi moglo biti
 
Član
Klapna gasa mu može biti zaprljana od ulja iz iber laufa. Nek skine usisnu granu i pročisti je. Kupi tečnost za čišćenje karburatora ili wd40 i deri miško.
 
Član
Ma pusti nagadjanja nek plati diagnostiku oko 30km i ima da mu izbaci sve zivo , mozda jos kakvih kvarova :D:D:D
 
Član
ZELA GTI je napisao(la):
Klapna gasa mu može biti zaprljana od ulja iz iber laufa. Nek skine usisnu granu i pročisti je. Kupi tečnost za čišćenje karburatora ili wd40 i deri miško.

Vd 40 je jako dobar za auto samo da znas, cudo stvar!! kablovi postanu masni i prave spojeve............

Problem ti je lose gorivo,nema dovoljno oktana da pravi dobru smijesu..... to ti je sto posto.... Probaj sipati negdje drugo gorivo, ili ocisti lamdu sondu i biti ce sve ok.
 
Ako se greska ugasi sama nije lamda definitivno .Jja sam slican problrm imao na Alfi 1.6 ts ima milion caka mozemo nagađati ovako koliko hocemo odes na dijagnostiku i vidis . meni se na kraju ispostavilo da je senzor zraka e sad koji nemam pojma . odes na dijagnostiku i sve ti ljudi kazu.
 
Član
m?rko je napisao(la):
ZELA GTI je napisao(la):
Klapna gasa mu može biti zaprljana od ulja iz iber laufa. Nek skine usisnu granu i pročisti je. Kupi tečnost za čišćenje karburatora ili wd40 i deri miško.

Vd 40 je jako dobar za auto samo da znas, cudo stvar!! kablovi postanu masni i prave spojeve............

Problem ti je lose gorivo,nema dovoljno oktana da pravi dobru smijesu..... to ti je sto posto.... Probaj sipati negdje drugo gorivo, ili ocisti lamdu sondu i biti ce sve ok.



Jesam ja rekao da prska po kablovima?
 
Top