Fiat Stilo 1.9 JTD - garez i ulje na zastitnoj plastici motora

Fiat Stilo 1.9 JTD - garez i ulje na zastitnoj plastici motora

Član
Dok sam kuburio sa zastitnom plastikom, primjetio sam na unutrasnjoj strani plastike neku mjesavinu garezi i ulja. Nasao sam i odakle to curi i uslikao..lakse je nego da objasnjavam.
Ne znam od kada je ovo ovako, nisam primjetio da se nesto promijenilo u radu. Ulje mi do sada nikada nije curilo...ne sjecam se da li sam ga ikada morao dosipati izmedju 2 zamjene...a i sada je stanje ok.

Nadam se da problem nije teze prirode.

 
Član
Uljne pare,nije to strasno,samo vidi da nije suplje gdje ili da nije ispalo malo ovo crijevo!
P.S mislim da su ti veci problem gume ove nego to ulje! ;)
 
Član
A recimo, kada auto radi u leru i recimo otvorim vrata...cesto osjetim izduvne gasove...kao da je kraj auspuha negdje ispod, blize vozacu a ne na kraju auta. :) Jel moguce da zbog ovog malog ispustanja to osjetim? Znaci ova plastika/guma da se malo pritegne, tj sredi i ne bi trebalo biti problema?

I kad smo vec kod izduvnih gasova, na tehnickom pregledu mi nije prosao onaj test za izduvne gasove...jel se to moze nekako sanirati/ublaziti?
 
Član
kako nije prosao tehnicki gdje si mjerioo i kako su te pustilii jer ako si mjerio u setas il gras njihovi instrumenti poprilicno fule u odnosu na druge il su ovi ostali u ofsajdu
imas li katalizator
 
Član
Pa valjda ta stavka nije eliminatorna ili je nesto malo iznad dozvoljenog...ne znam.

A za katalizator...ne znam imam li ga. Nadam se da nije bruka sto to ne znam. Sutra cu kod majstora...pa ga pitati. :)
 
Član
Bravo 16v je napisao(la):
P.S mislim da su ti veci problem gume ove nego to ulje! ;)
raymo je napisao(la):
potpis na bravo 16v post guma glavu cuva.

Tek skontah ovo za gume. Pa u pravu ste, jesu za zamjenu. Potrazicu prvo ako mognem naci neke dobre polovne...pa ako ne uspijem, onda istresanje dzepova za nove...
 
Član
Nije mi jasno to za izduvne gasove.kod mene egr zatvoren plus hladan im auto dovezem pa mi posle gasanja kazu da su dobri izduvni.
;)
 
Član
E ne znam da me ubijes. Valjda necu u zatvoru zaglaviti zbog zagadjivanja okoline... :)
Inace, Stilo mi ne cadi nesto pretjerano...samo ponekada kada opalim jace po gasu.
Tehnicki sam radio u EuroHerc-u...cine mi se kao poprilicno ozbiljna firma, sa dobrom opremom.
Mada...zimus su mi kod Hote i kod jos jednog majstora rekli da bi trebao zamijeniti obje latefe, a na tehnickom mi covjek kaze da su dobre. Kome vjerovati... :icon_question:
 
Član
Sve je to u redu, nemas razlog da brines.Negdje malo neko crijevo koje ide sa turbine na intercooler pusta i to najvjerovatnije kad ga bas pritisnes.Ako te to nervira, skini intervcooler, poskidaj ta crijeva, odnesi i operi sve, kupi nove selne i opet to sve montiraj fino_Osjetis kiselkasti miris izduva, to je normalno, mozda opet da negdje pusta mlo i auspuh ali to bi vec osjetio jer bi bio bucniji.
 
Član
Samo da prijavim sta je bilo u pitanju.
Majstor koji mi je pricvrscivao plastiku ispod motora, prije nekih 4-5 mjeseci, je sarafom probusio i ovaj dio (oznaceno zutim krugom) kroz koji su kasnije izlazile uljne pare. :icon_mad: Necu imenovati majstora, jedan je od onih koje narod ovdje hvali...vjerujem da nije namjerno, ali nemarnost je bila na nivou. :/

 
Član
ne znam koji je to dio tacno,ako je kuciste filtera nije neki problem,lako je zakrpati,a ako je interkuler,onda je malo veci problem, ali bi onda tu moralo zvizditi u voznji prilicno
 
Top