Fiat Stilo 1,9 jtd 96kw

Fiat Stilo 1,9 jtd 96kw

Zanima me kakvi su ovi motori,otprilike cijene zamjenskih dijelova(servis) i koliko se moze izvuci chip tuningom?
Dobijam za 3300km model 2002 g. sa ostecenom glavom (nesto lupa) koliko je to uopste isplativo?
 
Da li postoji takav model? Znam da ima jtd koji ima 81 ili 85 kw i JTDm koji ima 103 kw i taj motor leti doslovice...
 
Član
Iz 85kw JTD se može izvuci maximalno 172ks bez mehaničkih prerade motora , znači samo nova mapa se ubaci, al motor mora biti u perfektnom stanju, optimalno je povecanje do nekih 140-150ks
 
Super Moderator
Mozda ti samo mislis da lupa u glavi a u stvari ne lupa u glavi.. To je pravi macak u vreci mozes proci dobro a mozes proci lose ko sto dzeni kaze
 
MIslim da vrstan mehaničar ti može pomoći oko tog, to šta lupa može biti 100 stvari, međutim najviše toga može biti upravo u glavi motora. u donjem dijelu nema šta, ili radi ili ne radi, klipnjača kad dobije zamah to se drugačije osjeti. Dok u glavi ima mnogo šta za čuti se, baš kao i kod ljudi :p dovoljno da podizač ili klackalica negdje dobije eto ti lupkanja, a najvjerovatnije ovako u grubo rečeno da ti je klackalica pukla pa stvara iritantni zvuk popu opruge koja vibrira uz to još udara u neki metalni dio...
 
Vozio jesam Fiat s 85 kw Stilo, i jako lijepo ide, općenito ti motori su pohvaljeni posebno ovaj od 103KW. Za servise fkt ne znam, ovdje ima par dečkih koji će ti više reći s iskustvima, šta i kako...znam da je Stilu mana air bag, hrđaju pod zadnjim osvjetljenjem za gepek vrata, na gorivo osjetljivi, uglavnom kao i svaki napredniji dizelaš...
 
Vozio jesam Fiat s 85 kw Stilo, i jako lijepo ide, općenito ti motori su pohvaljeni posebno ovaj od 103KW. Za servise fkt ne znam, ovdje ima par dečkih koji će ti više reći s iskustvima, šta i kako...znam da je Stilu mana air bag, hrđaju pod zadnjim osvjetljenjem za gepek vrata, na gorivo osjetljivi, uglavnom kao i svaki napredniji dizelaš...
jao,sta sa airbagom?
 
znas kako kao sto rekose to ti je "macak u vreci" sto hlupa, moze biti glava (ili jos bezbolnije hidropodizac, ventil, bregasta - ovo ode ak oje koristeno neadekvatno ulje,) moze biti KLIP, radilica, dizne i tako
ali sve u svemu kompletan motor ces anc za 7oo-800 stoja max
pa moglo bi bit ispaltivo
a airbazi znaju zezati, naime stalno gori lampica od airbaga na tabli (modeli do 2002 kod vecine je tako :)
 
Na prednjim sicevima ima jedna folija koja se odlijepi i stvara problem da gori uvijek signalna lampica air-bag-a ali sa gledavao šemu da to ljudi laganine riješe...ništa strašno...
 
Koliko ks max. trpi radilica-klipnjaca na ovom stilu od 85kw?
i koliko se moze izvuci remap+drugi turbo+izduv a da rizik i potrosnja ne porastu previse
 
Top