Fiat Stilo 1.9 JTD 115hp - trom

Fiat Stilo 1.9 JTD 115hp - trom

Član
-adnan- je napisao(la):
Yugo Masina je napisao(la):
Starday je napisao(la):
raymo je napisao(la):
Bice da je se uljenio treba ga malo na diagnostiku pa na autoput.Moze bit do filtera zraka itd;)

Filter nedavno zamijenjen, sumnjam da je do njega. A na autoputu je bio prije 15 dana, ali bez nekih poboljsanja...

Yugo Masina je napisao(la):
Prijatelju pogledaj protokomjer zraka mozda je on otiso to se meni desilo,auto iso odlicno i odjednom nista dok turbina nekrene,kad sam promjenio prima gas bez problema!!:icon_smile:
isti sam slucaj i ja imao u ovlastenom jeftinije 50-100km sreca pa provjerio cjenu na oba mjesta;)
A ako ne znas sta bi ima tu posla da se to ocisti sem(egr i maf)mozda ti je zapusena turbina rjetko se dogadja ali ljudi su cistili pa se iznenade rezultatima.
Ovo mi juce jedan covjek rece. Posto taj protokomjer nije bas jeftin, kaze da prvo izvadim i ocistim ovaj svoj, pa cisto da vidim ima li promjena u ponasanju. Ako ih bude, onda je valjda on pri kraju...
Koliko si ga ti platio, ako nije tajna?

U Motorexu je bio 400km "orginal",i ja odem kod covjeka sto donosi polovne djelove,kaze on garancju daje i sve ja odem kuci stavim druga prica auto prima gas sve bez problema,on kaze 80km!!!

Koja su to djubrad. Cuj 400 km. MAF za Stila 1.9 85kw u ovlastenom servisu u Sarajevu placen oko 250 km, i to prije skoro 3 godine.
Isti sam slucaj i ja imao u ovlastenom jeftinije 50-100km sreca pa provjerio cjenu na oba mjesta;)
A ako ne znas sta bi ima tu posla da se to ocisti sem(egr i maf)mozda ti je zapusena turbina rjetko se dogadja ali ljudi su cistili pa se iznenade rezultatima
 
Član
vladica85 je napisao(la):
Starday je napisao(la):
Zamijenjen protokomjer, EGR blindiran - stanje isto. Moze on jos bolje da vuce, ubijedjen sam.

Sta je naredno sto se cisti/mijenja/blokira? :)

Malo previse izgleda ocekujes od tog motora..

A mozda ti ne znas koliko ja ocekujem...

adi187 je napisao(la):
Otidji i uradi chip ak ti je slab i to je to :D

Nije da je slab, vuce on solidno, samo je u pitanju taj mali dio do paljenja turbine, gdje vuce SLABIJE nego sto je vukao... i ubijedjen sam da moze bolje. Znaci, ne govorimo ovdje o losem motoru, na izdisaju... koji bi ja da preporodim, ili o motoru koji ide dobro, a ja hocu da leti kao formula... za malo je slabiji nego sto je bio, a ja bih da to regulisem i to je to.
 
Član
-adnan- je napisao(la):
Mozda je glupo pitanje, ali u kakvom je stanju lamela? Jeli moguce da ona proklizava pa auto ne vuce?

Mislim da je lamela ok. Citao sam da kod lose lamele pri punom gasu obrtaji skoce naglo, pa se spustaju...kod mene je sve ok. Mislim, sporije nabija pocetne obrtaje...
 
Top