Fiat punto 1.9 jtd ili 1.3 multijet

Fiat punto 1.9 jtd ili 1.3 multijet

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Bolji izbor 1,3mjet ali onaj sa 51kw on je malo jaci i izdrzljiviji bolje uzeti sa 180hk nego sa 130 iz iskustva.;)auto je trom do 2000obrt uz brdo onda povuce da valja i od 2000 ide odlicno ako se zavrti.
 
Član
Dzeniii je napisao(la):
edi86 je napisao(la):
Duke_Of_Harlem je napisao(la):
Koliki ti je budžet, prodaću ti ja svog ;)

Ma budzet je do 5500 km :lol:jbg kriza valjda sta solidno ubodem za te pare

Shvatio sam da je najbolje prilikom kupovine odmah odvuci na servis ili povesti majstora dobrog sa sobom i naravno provjeriti da li ima uredna servisna knjiga

Znaci ne igra toliko predjeni kilometri sve zavisi od odrzavanja,ok hvala vam

navuci jos 400 Km i evo ti škoda http://www.pik.ba/artikal/8168059/skoda-fabia-1-9-tdi/ :cool:

ne volim karavane.....a interesuje me u ovom puntu 1.3 da li on ima plivujuci zamajac i kolike su razlike oko cijene servisa itd znaci interesuje me cijena servisa 1.9 jtd i 1.3 multijet danas ne covjek ubjedi da uzmeme ovaj 1.9 jtd kaze nekad ces na more ici i ti to je zvijer od motora a potosnja po gradu ne prelazi 6 l sad koliko tu ima istine volio bi cuti interesuje me da li je upravu za potrosnju da li je ovaj covjek u pravu cuo sam da 1.3 trosi oko 5 l po gradu
 
Član
edi86 je napisao(la):
Dzeniii je napisao(la):
edi86 je napisao(la):
Duke_Of_Harlem je napisao(la):
Koliki ti je budžet, prodaću ti ja svog ;)

Ma budzet je do 5500 km :lol:jbg kriza valjda sta solidno ubodem za te pare

Shvatio sam da je najbolje prilikom kupovine odmah odvuci na servis ili povesti majstora dobrog sa sobom i naravno provjeriti da li ima uredna servisna knjiga

Znaci ne igra toliko predjeni kilometri sve zavisi od odrzavanja,ok hvala vam

navuci jos 400 Km i evo ti škoda http://www.pik.ba/artikal/8168059/skoda-fabia-1-9-tdi/ :cool:

ne volim karavane.....a interesuje me u ovom puntu 1.3 da li on ima plivujuci zamajac i kolike su razlike oko cijene servisa itd znaci interesuje me cijena servisa 1.9 jtd i 1.3 multijet danas ne covjek ubjedi da uzmeme ovaj 1.9 jtd kaze nekad ces na more ici i ti to je zvijer od motora a potosnja po gradu ne prelazi 6 l sad koliko tu ima istine volio bi cuti interesuje me da li je upravu za potrosnju da li je ovaj covjek u pravu cuo sam da 1.3 trosi oko 5 l po gradu

cuo sam i ja da parkiran u garazi ne trosi nista ;)

jarane ti mozes auto koje trosi najmanje, navuci da trosi 15L. sve ti je to do stila voznje. ja ga pojedem koji trosi 5L u sarajevskoj guzvi u 4-5 sati popodne. jos ako klimu ned'o bog ukljucis po ovom dzehenemu... :D
 
Član
Nisam ja u takvoj guzvi nikad ja sam iz gracanice to i nije toliko guzva kao u sarajevu....

Nego interesuje me jos u vezi plivujuceg zamajca jel 1.3 multijet ima plivujuci zamajac?????
 
Član
edi86 je napisao(la):
Nisam ja u takvoj guzvi nikad ja sam iz gracanice to i nije toliko guzva kao u sarajevu....

Nego interesuje me jos u vezi plivujuceg zamajca jel 1.3 multijet ima plivujuci zamajac?????

ima ga jarane svako dizel auto poslije 2001 godine , imaju i benzinci al oni jaci preko 100 KW
 
Član
edi86 je napisao(la):
Nisam ja u takvoj guzvi nikad ja sam iz gracanice to i nije toliko guzva kao u sarajevu....

pa u tome i jeste stvar, ljudi pod "gradskom" broje manje-vise prosjecnu voznju, sto nije ni priblizno gradskoj kad ti stalno kreces i stajes.

mada kad malo skontas i ta potrosnja u 1L ne igra neku aman ulogu. 2KM potrosis sad pa sad :icon_biggrin:
 
Član
http://www.pik.ba/artikal/8034521/fiat-punto-1-9-jtd/

evo fine masine po meni, 1.9 JTD sporting, super izgleda bar na slikama a i na satu je 131 000 ako ne laze....
definitivno bi trebo pogledat :))
ps. mislim da je ovo onaj jaci 1.9JTD posto je vecina sa 59KW a ovaj ima 63KW sto je extra za ovako mali auto :))
 
Član
Ja ti isto imam punta 1.9 JTD 59 kw i stvarno imam samo pohvale za taj auto!!! Meni licno nikad se nije svidjao njegov interijer al sto se tice mehanike i motora bez rijeci sam znaci nika ga nisam darnuo osim redovnih servisa naravno!!! Moj prijedlog ti je 1.9 jtd sigurniji i bolji 100% !!!! Na poslu vozim fiat doblo kedi ma to je smece od motora stvarno !!! Njemu bolan na 70 000 km pukao lanac 6 klackalica i podizaca sje..o!!!
 
Član
Ja ti isto imam punta 1.9 JTD 59 kw i stvarno imam samo pohvale za taj auto!!! Meni licno nikad se nije svidjao njegov interijer al sto se tice mehanike i motora bez rijeci sam znaci nika ga nisam darnuo osim redovnih servisa naravno!!! Moj prijedlog ti je 1.9 jtd sigurniji i bolji 100% !!!! Na poslu vozim fiat doblo kedi ma to je smece od motora stvarno !!! Njemu bolan na 70 000 km pukao lanac 6 klackalica i podizaca sje..o!!!

A ja se JOS dvoumim izmedju ovog fiata 1.9 jtd ili 1.2 8 v odustao sam od multijeta,prvenstveno me interesuje gradska potrosnja,kako god okrenem u ovog 1.9 jtd skupo odrzavanje i nece mozda potrositi u gradu vise od 7 litara dok kod ovog benzinca 1.2 8v osjetno jeftinije odrzavanje ali ne vjerujem da on moze u gradu potrositi manje od 8 litara.......odluku jos nisam donio pa vidjet cu...koliko po tuzli u tebe trosi ovaj 1.9 jtd??
 
Član
Vozim 1.9 jtd evo vise od godine, potrosnja gradske voznje, je oko 5.5 litara, a ove godine sam isao u CG na more i trosio je ispod 5 litara. Kad budes uzimao samo trazi od nekog ko je odrzavao, ja sam se zeznuo i kupio od svercera, i vjeruj da sam jos ulozio u njega preko 1500 km, da bi ga doveo u red, sad je ostalo samo da uradim limariju, al sam izgubio volju i prodajem ga za smijesne pare. Zato ti kazem, trazi samo da je odrzavanao. Sretno u kupovini.
 
Član
Vozim 1.9 jtd evo vise od godine, potrosnja gradske voznje, je oko 5.5 litara, a ove godine sam isao u CG na more i trosio je ispod 5 litara. Kad budes uzimao samo trazi od nekog ko je odrzavao, ja sam se zeznuo i kupio od svercera, i vjeruj da sam jos ulozio u njega preko 1500 km, da bi ga doveo u red, sad je ostalo samo da uradim limariju, al sam izgubio volju i prodajem ga za smijesne pare. Zato ti kazem, trazi samo da je odrzavanao. Sretno u kupovini.

Ok je to sve hvala vam na savjetu ali i ja sam mislio kad to budem uzimao da obavezno dovedem svog majstora da to pogleda ali i poslije toga se moze desiti kakav kvar da to bude preko 1000 km ali cuo sam rijeci hvale za taj motor pa ga kontam uzet ali u budzetu imam oko 4500 km sad da li ce to moci pokrit nezzz,hvala u svakom slucaju uzeo bih ja ovaj benzinac 1.2 8v ali ne vjerujem da tu gradska voznja ide manje od 8 litara sto je za mene poskupo.
 
Član
Prijatelju nemoj nipošto da se dvoumis izmedju ta dva motora uzmi sebi dizela benz niposto moj po gradu trosi 5,7 vjeruj mi a ni jedan benzinac na svijetu nemoze ispod 8-8,5 l imat gradsku potrosnju a i cuo sam da su ti benzinci polosi !!!! Opet na tebi je da odlucis !!! pozdrav
 
Član
Trazis auto da trosi sto manje i onda uzimas benzinca, gdje tu logika ?

Pa trenutno imam skodu dizela koja trosi 8.8 litara u gradu inace sam iz gracanice koje nije po guzvi ni blizu tuzli i sarajevu i ova moja opet potrosi 8.8 l jbt pun tank 42 l dizela ona predje samo 485 km,pa sam iso na to posto su ovi motori 1.2 mane kubikaze tako da ne bi trebali ici preko 7 l jer ja u gradu mogu vecinom ici 3 ili 4 brzinom jer nema ni semafora ni nista jedino ta spica oko 15 sati..a duplo i vise je jeftinije odrzavanje u ovog benzinca od registarcije pa nadalje.
 
Do prije mjesec dana sam imao punta 1.2 8v, imao sam ga 2 godine (bez ijednog kvara). No ipak nemoj zaboravit da se tu treba imat sreća jer upravo ti modeli 1.2 8v znaju imati problem sa ecu-putnim računalom, a to zna bit skupo, a ti ne voliš kad ti je nešto skupo, jelde.
Mene moj punto super slušo, išo čak s njim i na more u Ulcinj u Crnoj Gori.
No, znaj da mu uz brdo zna bit teško u duši pogotovo ako je klima uključena (a nemoj ni pomišljati kupit bez klime jer ti je onda bolje kupit golfa 2). I taj motor nije za preticanja - i to da razjasnimo.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top