Ferrari na PLIN

Ferrari na PLIN

Ovo je zanimljiva pojava ali ipak Ferrari nije za LPGa i priču o štednji, to je jednostavno besmisleno.
Može poslužiti kao reklama, kao ovaj Gallardo.
 
BHT Ovisnik
Možda mu auto ne služi za šminke. Voli tu marku vozila, koristi ga kao svakodnevno vozilo, prelazi veću kilometražu, a uspio si ga je priuštiti nekako i odlučio se na taj potez. Ja čim aBd imao novca uzeti cu sebi bmw 545i, ali cu i s njim prelaziti dnevno bar 50ak km kao s trenutnim i to će biti prva investicija. To volim,ali je to jedini način da ga posjedujem,pa možda i on :D
 
Možda mu auto ne služi za šminke. Voli tu marku vozila, koristi ga kao svakodnevno vozilo, prelazi veću kilometražu, a uspio si ga je priuštiti nekako i odlučio se na taj potez. Ja čim aBd imao novca uzeti cu sebi bmw 545i, ali cu i s njim prelaziti dnevno bar 50ak km kao s trenutnim i to će biti prva investicija. To volim,ali je to jedini način da ga posjedujem,pa možda i on :D
ma naravno,ja svaki dan gledam M5 na plinu,v10 masina a vozi se s istim gorivom s kojim KUHA :)
 
Član
Ovakav auto se ne kupuje ako nemaš para da ga sipaš, i kraj priče.
To je auto za bogataše i biznismene, a ne za fukare koje će dignuti kredit da ga kupe, i koje će od usta odvajati da naspu gorivo...
 
BHT Ovisnik
Ovakav auto se ne kupuje ako nemaš para da ga sipaš, i kraj priče.
To je auto za bogataše i biznismene, a ne za fukare koje će dignuti kredit da ga kupe, i koje će od usta odvajati da naspu gorivo...
Voziti na plin i biti fukara nikako nije isto. Biti fukara je dignuti kredit pa auto voziti krug po gradu i kuci. A tko vozi na plin sigurno prelazi mnogo i zato ga ugrađuje. U moru super-automobila diesela i hibrida ne vidim problem s plinom ? To je idalje auto istih performansi,istog zvuka,istog broja cilindara samo sto se vozi vise od duplo jeftinije. U slučaju argumenta da na plinu to auto gubi određeni postotak snage, prebacivanje na benzin traje manje od sekunde... Ispravi me ako grijesim ?
 
Član
Voziti na plin i biti fukara nikako nije isto. Biti fukara je dignuti kredit pa auto voziti krug po gradu i kuci. A tko vozi na plin sigurno prelazi mnogo i zato ga ugrađuje. U moru super-automobila diesela i hibrida ne vidim problem s plinom ? To je idalje auto istih performansi,istog zvuka,istog broja cilindara samo sto se vozi vise od duplo jeftinije. U slučaju argumenta da na plinu to auto gubi određeni postotak snage, prebacivanje na benzin traje manje od sekunde... Ispravi me ako grijesim ?

U pravu si 100%

Danas bas u sanskom mostu gledam Hummer H2 i LPG naljepnica. Nebi da spominjem ko je vlasnik, ali ima vozni park ko Šejk u Dubai-ju
 
Član
nije to stvar onog digo kredit pa odvaja od usta da ga naspe gorivom.
ljudi koji su finansijki jaki, dosli su do tog stepena velikim dijelom štednje, kad se rasipaš parama ubrzo ces spast na najniži nivo.
ima jedna poslovica koja kaže "štedi kad najviše imaš"
i ovaj covjek kupio ferarija, zašto da se rasipa s parama na gorivo kad ima opcija plin, ja bi isto uradio da ga imam. lično vozim bmw x5 3.0D 6 klipova, potrošnja je podnošljiva nije puno jača nego u običnog auta, ali cim se malo bolje razvije onaj HHO sistem za dizel motore ja cu to ubacit u bmw-a, pa nek priča ko šta hoće.
jedina zamjerka kod ovog ferarija je sto je boca naprijed, ne znam kolko je to sigurno u slučaju nesreće.
 
BHT Ovisnik
To je ono prvo sto sam govorio, da nije stedio ne bi imao. A mislim da ni u slucaju udesa nebi bilo problema, jer boca plina trpi udar od 900kg po cm2. I samim tim sto je naprijed opet je jače nego plasticni rezervoar goriva koji je nazad.
 
Top