Ferrari 488GTB

Ferrari 488GTB

Član
Steta sto nova auta vise nisu atmosferci nego sve turbaci... nema tu obrataja viskih, zvuka, osjecaja kao i na atmosfercu... Ima da ne kazem da nema nikako ali puno puno bolje je to bilo nekada na atmosfercima i Jeste da imas puno vise snage i obrtnog i startniji i brzi ali po meni nije to to, gube "ono" svoje sto su nekad imali sa atmosferskim motorima...
 
Član
Preuzeto nesto sa italie nesto sa laferari, inace koji ferari je los ili bolji sve je stvar ukusa ali loseg nema, a za turbake gledajte sa vedrije strane imaju manju potrosnju i uglavnom bolje performanse , a cuvaju okolinu sto ce biti vaznije kad nas vjeovatno ne bude ali bit ce nas nasljednici
 
Član
Preuzeto nesto sa italie nesto sa laferari, inace koji ferari je los ili bolji sve je stvar ukusa ali loseg nema, a za turbake gledajte sa vedrije strane imaju manju potrosnju i uglavnom bolje performanse , a cuvaju okolinu sto ce biti vaznije kad nas vjeovatno ne bude ali bit ce nas nasljednici
V8 Bi turbo sa 670 konja sigurno cuva okolis :D
 
Ne da čuva okoliš nego proizvodi kisik dok se vozi gradom, a dok se vozi planinskim prijevojem proizvodi ugljični dioksid, prijeko potreban biljkama.
Usput, troši 3 dcl goriva manje od 458, a to je najvažnija karakteristika vlasniku ovog auta. :D
 
Član
Ne kazem da cuva pretjerano ali cuva sigurno vise nego v12 atmosferac :D
@Porschefan vlasnika ovog auto boli neka stvar za tim ali proizvodjace mora da ne boli radi eko standarda :D
 
E kad si već spomenuo V12 atmosferac, tu bi se vrlo lijepo uklopio 550 Maranello... uz F355 stoji ravnopravno na listi mojih želja :)
 
Član
kao auta zagadjuju okolis, ma daj... to vise i mala djeca znaju da nije istina :)
Vise je to mazanje ociju da bi se postavljale "eco norme" da bi se auta morala mijenjati i bacati na otpad i kupovati nova, a da bi stara prepravio da manje zagadjivaju trebas 2 puta vise uloziti nego sto vrijedi auto... Mada i to ko imalo zna oko auta moze uraditi sam...
 
Putovanja.ba
Administrator
Naravno Tomi je odma render Spider-a odradio

Ferrari-488-GTB-Spider-front2.jpg

Ferrari-488-GTB-rear2.jpg
 
Član
Ma to sa izduvima je smjesno.
Pa svi živi znaju kako se vara na tim testovima i kako se postižu te brojke.
 
Član
Steta sto nova auta vise nisu atmosferci nego sve turbaci... nema tu obrataja viskih, zvuka, osjecaja kao i na atmosfercu... Ima da ne kazem da nema nikako ali puno puno bolje je to bilo nekada na atmosfercima i Jeste da imas puno vise snage i obrtnog i startniji i brzi ali po meni nije to to, gube "ono" svoje sto su nekad imali sa atmosferskim motorima...
Pozdrav jesu kako nisu pogledajmo primjer Lamborghini Huracan lp 610-4 i nadolazeći Audi R8 su atmosferci sa 610 konjskih snaga nova auta i po performansama jako jako blizu F488 GTB :)
 
Poslednja izmena:
Top