EXTRA BLUE

EXTRA BLUE

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Tnx drug.
Samo jel baš mora bit relej 30A za sijalicu 100W . Ona je negdje oko 8.5A .
Svejedno pomogo si mnogim:D:D:D
 

IGY

Član
pomogao si i meni da rijesim tu dilemu, a zice ce se jos malo lemiti i kod mene, a sema je odlicno nacrtana i sve sam skontao. hvala
 
Član
ShArky je napisao(la):
Tnx drug.
Samo jel baš mora bit relej 30A za sijalicu 100W . Ona je negdje oko 8.5A .
Svejedno pomogo si mnogim:D:D:D

Relej moze biti i od 15A i osigurac od 10A ali sam nacrtao onako kako bi ja uradio da budem siguran.Kad su jace sijalice veca je potrosnja i samim tim i vece grijanje kablova jer nisu predvidjeni za to.U ovom slucaju zica sa prekidaca tj.ona koja trenutno pali sijalicu na faru se koristi samo za upravljanje relejom i ona se vise nemoze grijati.Zato one dvije provodne i relej trpe svo opterecenje.Ono sto ja nebi sebi nebi ni vama napravio i zato je shema takva kakva jest.
 
Član
Evo jos samo jedno pitanje
danas sam nabavio :2x rele 25A , 6m zice 2.5mm2 , i 20-ak stopica.
Sutra planiram pocet radit ( reko da pitam za rele jel se grije da znam gdje ga postavit ), jer sutra
planiram i zavrsit ...
 
Član
ShArky je napisao(la):
Evo jos samo jedno pitanje
danas sam nabavio :2x rele 25A , 6m zice 2.5mm2 , i 20-ak stopica.
Sutra planiram pocet radit ( reko da pitam za rele jel se grije da znam gdje ga postavit ), jer sutra
planiram i zavrsit ...

Najlakse ti je releje postaviti odmah iza farova jer su ti tu upravljacke zice one koje pale releje.Ustvari sad ce da pale releje a prije su palile svjetla tj sijalice.Ja to zavrsim za 20ak minuta oba fara ono polako.Ali sam ih ja stavio dosad bog zna koliko.Ako zavrsis za sat super si.2L hladnog serbeta i negdje hladovina i polako.Nista ti vise netreba.Mozes i umjesto dva osiguraca(posebno za svaki far)staviti i jedan od 20 - 30 A ako ti je lakse kad budes spajao provodni plus na bateriju.Ali obavezno stavi osigurac.
 
Član
Danas sam sve fino skopco i reko da probam sve radi , samo relji mi nesto krce , i svjetla su dosta slabija nego inace.
jbg . smeta mi znas kolko zuji ... i svjetla su mi ko one 55W , mozda i slabija...

I kako da postavim slike releja u racunaru su mi...
 
Član
ShArky je napisao(la):
Danas sam sve fino skopco i reko da probam sve radi , samo relji mi nesto krce , i svjetla su dosta slabija nego inace.
jbg . smeta mi znas kolko zuji ... i svjetla su mi ko one 55W , mozda i slabija...

I kako da postavim slike releja u racunaru su mi...

Slike mozes stavit kad stavljas novu poruku pa imas dole ispod New Attachment: i pored desno Browse.Nadjes sa browse sliku koju zelis staviti i kliknes na add attachment.A to sto zuje mogu biti tri razloga.Slaba ti je masa ili slaba upravljacka ili nevalja relej.Haj stavi sliku da vidim pa cemo dalje.
 
Član
[attachment=1956]

[attachment=1957]

[attachment=1958]

i rece mi ovaj autoelektricar da su ovo neki francuski i da nena onih iznaka
85,86,87 i 30

nego imal na shemi na releu oznake 1,2,3,4,5

ma sve sam dobro uradio neznam koji mu je vrag...
 
Član
Ovo su kod tebe releji sa dva kontakta odnosno dvije provodne strane.
1 i 2 pale relej i to ti je na onoj shemi 85 i 86 a 3 je 87 a 4 ili 5 ti je 30.Neznam koji je ukljucen kad je relej pod naponom.
 

IGY

Član
trebao bih i ja napisati koju pametnu, ali releji su mi slaba strana tako da prepustam komentare iskusnijima
 
Član
Nix, covjek je vec rekao, moglo bi biti do samog releja, a moze i da provjeri, dovedi 12v s akkua direkt na 85-ticu, da eliminises losu signalnu, iako cisto sumnjam da je ona, i provjeri kakva ti je masa farova. Ali da rezimiramo, mene vise brine grijanje tih sijalica, vidio sam far kojeg je "uradila" doticna od 100w, pa se ti zajebaji s njima.....
 
slusaj stari ja vozim godinu i pol na 110 w sijalicama na svom audiju i nemam ama bas nikakvih problema osim sa svijetom sto mi blicaju misleci da su duga svijetla, prvo sto mi je elekticar pogledao u autu je dal sijalica lezi na plastici ili metalu pa se skontaj sa tim temperaturama sta ce se desit sa jednim a sta sa drugim, drugo nisam provlacio nov kabl nego smo uzeli sistem sa slupanog auta a moje kablove nismo ni pipnuli. Stavili smo dva relea 40A i jedan osigurac od 30A, jedini problem kod mene je bila masa (ko staro auto a ni aku nije valjao govnima) pa se pregrijavao osigurac i redovno sam ga mijenjao svaki 2-3 dan u pocetku dok nismo skontali kaj je, onda smo pojacali masu i sad je sve kako treba, a neko je konstatovao da je mala razlika u svjetlu, e moj jarane kako se varas, kad sam ugradio 110 progledao sam al bukvalno, tad nisam imao para za HID i to mi je bila najbolja opcija i nisam se ni pokajao a akobogda HID lijezu ove godine.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top