Excel pomoc

Excel pomoc

Član
Treba mi mala pomoc u excelu, ako neko zna bio bih mu jako zahvalan...

Imam tabelu lijevo su intervali: 0-5, 6-10, 11-15... A gore su samo brojcani podaci: 1, 2, 3, 4... na ukrstanju svakog intervala lijevo sa brojem gore je odredjeni podatak, koji povezuje ovaj interval i ovaj gore broj.

Sad meni treba da napisem polje gdje cu unijeti neki broj koji ce excel svrstati u interval u koji pripada i drugo polje gdje cu napisati jedan od ovih brojeva iz zaglavnja, pa da program sam u trece polje upise podatak koji se dobije ukrstanjem intervala koji je program sam odredio sa brojem koji sam unio u polje i koji je program pronasao u prvom redu tabele.

Znaci ako unesem u prvo polje za interval 3, a u drugo polje za brojcanu vrijednost 4, da mi program u trece polje izvuce iz tabele podatak gdje se sjeku interval 0-5 (da sam shvati da 3 pripada intervalu od 0 do 5)i kolona sa brojem 4.

Jest malo zapetljano, ali se nadam da shvatate...
 
Administrator
sad cu probat da uploudujem osnove excela pa cu ti poslati... nadam se da ces naci to sto treba ;);)

http://rapidshare.com/files/353841845/Excel.rar.html evo ovdje sam postavio osnove excela... ovo su nama dali na faxu, da ucimo.... nadam se da ces naci sto ti treba... ako ne nadjes javi da ti probamo pomoci i ako nadjes javi nam da je oki doki ;) sretno... ako jos sta skontam javim ti;)

EDIT: mozda na fajlu excel5 nadjes sto ti treba... funkcija IF ;)
 
Član
Sina je napisao(la):
Treba mi mala pomoc u excelu, ako neko zna bio bih mu jako zahvalan...

Imam tabelu lijevo su intervali: 0-5, 6-10, 11-15... A gore su samo brojcani podaci: 1, 2, 3, 4... na ukrstanju svakog intervala lijevo sa brojem gore je odredjeni podatak, koji povezuje ovaj interval i ovaj gore broj.

Sad meni treba da napisem polje gdje cu unijeti neki broj koji ce excel svrstati u interval u koji pripada i drugo polje gdje cu napisati jedan od ovih brojeva iz zaglavnja, pa da program sam u trece polje upise podatak koji se dobije ukrstanjem intervala koji je program sam odredio sa brojem koji sam unio u polje i koji je program pronasao u prvom redu tabele.

Znaci ako unesem u prvo polje za interval 3, a u drugo polje za brojcanu vrijednost 4, da mi program u trece polje izvuce iz tabele podatak gdje se sjeku interval 0-5 (da sam shvati da 3 pripada intervalu od 0 do 5)i kolona sa brojem 4.

Jest malo zapetljano, ali se nadam da shvatate...
mogu ti sutra sa profesorom pogledati kako to ide.. radio sam to već ali sam zaboravio!:cool:
 
Član
Hvala momci za pomoc, pogledacu ovaj link, funkcija if mi mislim ne moze pomoci, bar ne sama. Ako profa bude znao, dobro bi mi dosla pomoc...
 
Član
ukucas sve tabele
napišeš "average" pa (C4:C16) ili obrnuto probaj! ili C1,C2...:cool::cool: nadam se da sam mogo pomoći! malo isprobaj i trebalo biti u redu! ako ne javi:cool::cool::cool::cool:
 
Top