Elektricna pumpa za vodu

Elektricna pumpa za vodu

Nije mi jasno samo kako moze neko da prica kad nema pojma o cemu prica momak kaze onako kako jeste i ima znanje i iskustvo i vi tvrdite nesto sto niej tacno i sam ogledam kakve gluposti se pricaju ta pumpa sluzi za hladjenje turbine na 1.6td ic 59kw motorima na tim motorima turbina ima vodeno hladjenje i ova pumpa sluzi da poboljsa hladjenje turbine na turbini to jeste gore na samoj ovoj cijevi koaj ide sa pumpe a turbo ima davac koji kad dodje odredjena temperatura vode pali ovu pumpicu i dosta dobra stvar jer se ti motori inace griju a malo ih je da je ispravna ova pumpa i niej da ne znaci nsita kao sto neki kazu al mzoe i bez nje da se prespoji nije neki problem.
Ako cemo ici u detalje ni ti ni on se niste dobro izjasnili ... sad mi je jasno gdje ovaj uredjaj bude ... ispravno sam zakljucio da bude prikljucena na rashladni sistem jer sam to zakljucio po samom nacinu prikljucenja koje ima ali mi nije bilo jasno kako to turbini moze pomoci ... i da budemo jasni, ova stvar ne hladi turbinu nego ubrzava cirkulaciju vode, voda hladi turbinu na nacin da preuzima toplotu na sebe i tako hladi turbinu... naucite se izjasnjavati, bar ste to do sada trebali nauciti ....
 
Nemoj tako. Alen je pametan momak i meni je pomogao u dosta stvari koje majstori oko mene ni usanjali nisu. Tako da se izvini momku...jedan od jacih je ovde na forumu i nije skrt na davanju savjeta.

Ne poznam ga ali znam da je dobar lik skroz.
Pa svaka rupa nadje zakrpu .. nekome je dobar, nekome nije ali da se zakljuciti da nije bas prijatan i volim sto ga ne znam ...
 
Član
Ako cemo ici u detalje ni ti ni on se niste dobro izjasnili ... sad mi je jasno gdje ovaj uredjaj bude ... ispravno sam zakljucio da bude prikljucena na rashladni sistem jer sam to zakljucio po samom nacinu prikljucenja koje ima ali mi nije bilo jasno kako to turbini moze pomoci ... i da budemo jasni, ova stvar ne hladi turbinu nego ubrzava cirkulaciju vode, voda hladi turbinu na nacin da preuzima toplotu na sebe i tako hladi turbinu... naucite se izjasnjavati, bar ste to do sada trebali nauciti ....
Nek si ti veliki strucnjak ovdje bi svi bili majstori kao prvo da bi razumio sta sam rekao moras znati neke osnovne stvari niko ovdje nije da nekome crta nit ije moguce objasniti nekome ko nema pojma ko zna bar nesto sve je mogao da razumije iz mog posta i takci genijalci kao ti su dr mr ja nemam pojma eto samo sam rekao covjeku sto znam pa da ako nesto skonta molim te nek se obrati takvom strucnjaku kao sto si ti.
 
Nek si ti veliki strucnjak ovdje bi svi bili majstori kao prvo da bi razumio sta sam rekao moras znati neke osnovne stvari niko ovdje nije da nekome crta nit ije moguce objasniti nekome ko nema pojma ko zna bar nesto sve je mogao da razumije iz mog posta i takci genijalci kao ti su dr mr ja nemam pojma eto samo sam rekao covjeku sto znam pa da ako nesto skonta molim te nek se obrati takvom strucnjaku kao sto si ti.
po nacinu tvog pisanja mogu samo zakljuciti da nemas ni 20 godina a pokusavas da se pravis pametan... iskljucujem se iz rasprave ... i nemoj me vise spominjati, ruzno je pricati o nekome ako nije tu... vozdra
 
Član
po nacinu tvog pisanja mogu samo zakljuciti da nemas ni 20 godina a pokusavas da se pravis pametan... iskljucujem se iz rasprave ... i nemoj me vise spominjati, ruzno je pricati o nekome ako
po nacinu tvog pisanja mogu samo zakljuciti da nemas ni 20 godina a pokusavas da se pravis pametan... iskljucujem se iz rasprave ... i nemoj me vise spominjati, ruzno je pricati o nekome ako nije tu... vozdra
Nek si ti penzioner koji se u sve razumije ja imam 20 godina i ne krijem a znam vise od tebe koji po tvojoj prici imas bar 50 i kazes da je to pumpica od grijanja nije mi jasno sto si se ukljucio u ovu temu u pocetku a nisi znao uopste sta je to vec nagadjas i sipravljas momka koji je vec sve objasnio i napisao tacno .
 
Član
Ovako pumpa je ispravna i znam gdje ide jer ima nosac jedan mali gdje bude, ali ne znam kako se spaja tacno. Da li na nju spojiti crijeva sa hladnjaka i gdje da potrazim dovod struje jer nisam vidio nigdje nikakav dzek? Ako ima neka slika ili sema bilo bi dobro :D
 
Nemam 50 nego imam malo vise godina od tebe .. vise sam mislio na nivo odrastanja .. za razliku od tebe ja sam zreo momak i ozbiljan, zato ti djelujem da imam 50 ali ti jos na nivou ponasanja jednog srednjoskolca koji ima libido do neba... pun mi je quratz takvih i skinem ih sa one stvari gdje im je i mjesto ... sa normalnim ljudima normalno a sa bezobraznim svakako :)
 
Član
Ovako pumpa je ispravna i znam gdje ide jer ima nosac jedan mali gdje bude, ali ne znam kako se spaja tacno. Da li na nju spojiti crijeva sa hladnjaka i gdje da potrazim dovod struje jer nisam vidio nigdje nikakav dzek? Ako ima neka slika ili sema bilo bi dobro :D
Ne idu crijeva sa hladnjaka druze vec idu sa te metalne tanke cijevi koja ide ispod filtera ulja vidices gdje je taj brikovao sto je sknuo tu je kacis jedno crijevo ide odatkle sa tog metalnog na pumpu a drugo odvodi iste debljine tanje crijevo ide na turbinu sto se ttice struje ako nemas dzeka fino na nju dovedes masu a struju sa onog dzeka na turbini sto je na onom davacu njega skines uzmi brifer vidi tu treba na jednoj zici da bude struje a druga zica ide na pumpu tako da kad se voda ugrije na odredjenu temp davac prespoji posalje struju na pumpu i ona vrti i poboljsava hladjenje turba jervoda brze cirkulise
 
Top