Elektricna pumpa za vodu

Elektricna pumpa za vodu

Član
Ovako imao sam ovu pumpu na motoru i kad smo mijenjali termostat jaran je skinuo tu pumpu i rekao da nije potrebna. Eh sad mene zanima sta je njena uloga i da li je bitna zbog grijanja ili odrzavanja temperature? Oko dizela ni ja ni otac ne znamo sve jer smo imali uglavnom benzince pa se snalazimo :D. Auto je pasat 3 1.6 turbo dizel sa intercoolerom.
 
Član
Ja sam sumnjao na slabije grijanje jer nisu to ljudi dzaba stavili tu, ali ne znam da li znantno utice i na odrzavanje temperature.
 
Član
Nema veze sa grijanjem, ta pumpa ti hladi turbinu i cesto i kad ugasis ostane da radi, pali je i gasi termoprekidac na turbini. dobra stvar, uglavnom, ako je vec bila ispravna vrati je gdje si je i nasao.
 
Član
Nema veze sa grijanjem, ta pumpa ti hladi turbinu i cesto i kad ugasis ostane da radi, pali je i gasi termoprekidac na turbini. dobra stvar, uglavnom, ako je vec bila ispravna vrati je gdje si je i nasao.
Znas li druze sto bude na benzincima atmosfercima ako hladi turbinu, meni je covjek rekao da je za grijanje
 
Nesto nisam zapazio ovo kod ovih starijih auta, valjda to raja izbacuje ali mi izgleda (bar po precniku) da je za crijeva od grijanja a gore kao neki el. motoric koji pomaze u cirkulaciji vode .... nije mi jasno kako ce ova mala stvar ohladiti turbinu?
 
Član
Nesto nisam zapazio ovo kod ovih starijih auta, valjda to raja izbacuje ali mi izgleda (bar po precniku) da je za crijeva od grijanja a gore kao neki el. motoric koji pomaze u cirkulaciji vode .... nije mi jasno kako ce ova mala stvar ohladiti turbinu?

Imas ga pravo, ja se zaebo, prvo oko ovog precnika sta li vec, ti ga znas, a drugo sto se uopste raspravljam na ovom forumu, nasao se ja i jos par ljudi nesta pisat a sve go strucnjak.
 
Član
Pumpa je bila spojena na crijevo koje ide od hladnjaka prema motoru. Kako se sjecam ona je bila spojena kao ona racva na benzincima jedno crijevo od hladnjaka na nju, a drugo od nje ide prema motoru... Eh posto imam trenutno problema sa temperaturom posumnjao sam i na ovu pumpu, jer prosle godine je radeno dosta stvari oko grijanja: termostat,mali hladnjak,klapne itd. Iako je puno stvari uradeno temperatura jos stoji na 75 stepeni, a i grijanje nije najbolje :(
 
Imas ga pravo, ja se zaebo, prvo oko ovog precnika sta li vec, ti ga znas, a drugo sto se uopste raspravljam na ovom forumu, nasao se ja i jos par ljudi nesta pisat a sve go strucnjak.

Jesi pun sebe a bogami se i ponasas kao da si pokupio svu pamet svijeta... pa jel ti problem da napises da neko nije upravu i da das argumente za tu tvrdnju a ne ovako da ironicno pises postove... uostalom, ako mislis da ne trebas da dajes savjete onda odstupi ali ocito imas potrebu da eksponiras taj svoj sarkazam ...
 
Član
Nemoj tako. Alen je pametan momak i meni je pomogao u dosta stvari koje majstori oko mene ni usanjali nisu. Tako da se izvini momku...jedan od jacih je ovde na forumu i nije skrt na davanju savjeta.

Ne poznam ga ali znam da je dobar lik skroz.
 
Član
Nemoj tako. Alen je pametan momak i meni je pomogao u dosta stvari koje majstori oko mene ni usanjali nisu. Tako da se izvini momku...jedan od jacih je ovde na forumu i nije skrt na davanju savjeta.

Ne poznam ga ali znam da je dobar lik skroz.
I ja imam isto misljenje o njemu, ali ocitno da je pogresno shvatio moje pitanje za sta onda sluzi ta pumpa na atmosfercima.... ali nema veze
 
Član
Nije mi jasno samo kako moze neko da prica kad nema pojma o cemu prica momak kaze onako kako jeste i ima znanje i iskustvo i vi tvrdite nesto sto niej tacno i sam ogledam kakve gluposti se pricaju ta pumpa sluzi za hladjenje turbine na 1.6td ic 59kw motorima na tim motorima turbina ima vodeno hladjenje i ova pumpa sluzi da poboljsa hladjenje turbine na turbini to jeste gore na samoj ovoj cijevi koaj ide sa pumpe a turbo ima davac koji kad dodje odredjena temperatura vode pali ovu pumpicu i dosta dobra stvar jer se ti motori inace griju a malo ih je da je ispravna ova pumpa i niej da ne znaci nsita kao sto neki kazu al mzoe i bez nje da se prespoji nije neki problem.
 
Top