e46 330i - vasa iskustva???

e46 330i - vasa iskustva???

Pozdrav svima.Imam neko auto u planu da kupim,radi se o bmw e46 330i-automatik-tiptronik M-optik,a naslusao sam se svakakvih prica:) Da li je neko od vas imao nesto slicno i kakva su vasa iskustva sa tim mjenjacima?Opcenito o autu,kako ide,kako se ponasa na cesti,koje su mu mane,potrosnju mogu pretpostaviti,cjenu reg isto tako,zanima me cijena servisa,koliko cesto se kvari taj mjenjac ili je to samo suplja prica???Svaka informacija o navedenom autu je dobro dosla.
 
Član
leonardo_kemo je napisao(la):
Pozdrav svima.Imam neko auto u planu da kupim,radi se o bmw e46 330i-automatik-tiptronik M-optik,a naslusao sam se svakakvih prica:) Da li je neko od vas imao nesto slicno i kakva su vasa iskustva sa tim mjenjacima?Opcenito o autu,kako ide,kako se ponasa na cesti,koje su mu mane,potrosnju mogu pretpostaviti,cjenu reg isto tako,zanima me cijena servisa,koliko cesto se kvari taj mjenjac ili je to samo suplja prica???Svaka informacija o navedenom autu je dobro dosla.
ako gledas onog sa pika iz banja luka zaboravi na nj il sa dobrinje plavog sa sto vlasnik kaze m podvozjem al nije,. cijena reg. oko 700,. potrosnja zavisi cca15 ugradnja plina je 1500km servis za mjenjac(izmjena ulja i sta vec) oko 250u ac tomic, gume manje od 17 nemogu ne izgleda lijepo cijena jedne 17 polovne 100km servisi na motoru kazu da se za veliki servis(sta podrazumjevaju u to neznam ) al preprucuju skidanje motora????? sto ???
 
Član
mjenjac ti je macak u vreci moze ti otic a mozda i nece :D nema tu pravila... ako ga uzmes obavezno zamjeni ulje i filter mjenjaca
 
Član
buraz mi ima 330i amerikanac automatik sa m podvozjem nikakvi problema nema a dere ga do besvjesti :icon_smile:
 
sema911 je napisao(la):
leonardo_kemo je napisao(la):
Pozdrav svima.Imam neko auto u planu da kupim,radi se o bmw e46 330i-automatik-tiptronik M-optik,a naslusao sam se svakakvih prica:) Da li je neko od vas imao nesto slicno i kakva su vasa iskustva sa tim mjenjacima?Opcenito o autu,kako ide,kako se ponasa na cesti,koje su mu mane,potrosnju mogu pretpostaviti,cjenu reg isto tako,zanima me cijena servisa,koliko cesto se kvari taj mjenjac ili je to samo suplja prica???Svaka informacija o navedenom autu je dobro dosla.
ako gledas onog sa pika iz banja luka zaboravi na nj il sa dobrinje plavog sa sto vlasnik kaze m podvozjem al nije,. cijena reg. oko 700,. potrosnja zavisi cca15 ugradnja plina je 1500km servis za mjenjac(izmjena ulja i sta vec) oko 250u ac tomic, gume manje od 17 nemogu ne izgleda lijepo cijena jedne 17 polovne 100km servisi na motoru kazu da se za veliki servis(sta podrazumjevaju u to neznam ) al preprucuju skidanje motora????? sto ???
Hahaha,dobar si,to je taj iz BL,moras priznati da je onako na slikama bomba,ako ti znas nesto sto ja ne znam o tom autu daj molim te reci,jel to ima neka "sitnica"vezana za njega?
 
Član
leonardo_kemo je napisao(la):
sema911 je napisao(la):
leonardo_kemo je napisao(la):
Pozdrav svima.Imam neko auto u planu da kupim,radi se o bmw e46 330i-automatik-tiptronik M-optik,a naslusao sam se svakakvih prica:) Da li je neko od vas imao nesto slicno i kakva su vasa iskustva sa tim mjenjacima?Opcenito o autu,kako ide,kako se ponasa na cesti,koje su mu mane,potrosnju mogu pretpostaviti,cjenu reg isto tako,zanima me cijena servisa,koliko cesto se kvari taj mjenjac ili je to samo suplja prica???Svaka informacija o navedenom autu je dobro dosla.
ako gledas onog sa pika iz banja luka zaboravi na nj il sa dobrinje plavog sa sto vlasnik kaze m podvozjem al nije,. cijena reg. oko 700,. potrosnja zavisi cca15 ugradnja plina je 1500km servis za mjenjac(izmjena ulja i sta vec) oko 250u ac tomic, gume manje od 17 nemogu ne izgleda lijepo cijena jedne 17 polovne 100km servisi na motoru kazu da se za veliki servis(sta podrazumjevaju u to neznam ) al preprucuju skidanje motora????? sto ???
Hahaha,dobar si,to je taj iz BL,moras priznati da je onako na slikama bomba,ako ti znas nesto sto ja ne znam o tom autu daj molim te reci,jel to ima neka "sitnica"vezana za njega?

prvo ti kilometri malo ih samo 17kkkm godisnje drugo cijena u de kosta oko 5000€ kroz par dana ce mi komercijalista u banjaluku svracat pa ce ga pogledat,. drugo na pp kaze da se moze spustit cijena e sada sta mu je vako na slikama izgleda dobro dok u stvarnosti ako ima ko iz bl da dodje prije pa baci oko
 
sema911 je napisao(la):
leonardo_kemo je napisao(la):
sema911 je napisao(la):
leonardo_kemo je napisao(la):
Pozdrav svima.Imam neko auto u planu da kupim,radi se o bmw e46 330i-automatik-tiptronik M-optik,a naslusao sam se svakakvih prica:) Da li je neko od vas imao nesto slicno i kakva su vasa iskustva sa tim mjenjacima?Opcenito o autu,kako ide,kako se ponasa na cesti,koje su mu mane,potrosnju mogu pretpostaviti,cjenu reg isto tako,zanima me cijena servisa,koliko cesto se kvari taj mjenjac ili je to samo suplja prica???Svaka informacija o navedenom autu je dobro dosla.
ako gledas onog sa pika iz banja luka zaboravi na nj il sa dobrinje plavog sa sto vlasnik kaze m podvozjem al nije,. cijena reg. oko 700,. potrosnja zavisi cca15 ugradnja plina je 1500km servis za mjenjac(izmjena ulja i sta vec) oko 250u ac tomic, gume manje od 17 nemogu ne izgleda lijepo cijena jedne 17 polovne 100km servisi na motoru kazu da se za veliki servis(sta podrazumjevaju u to neznam ) al preprucuju skidanje motora????? sto ???
Hahaha,dobar si,to je taj iz BL,moras priznati da je onako na slikama bomba,ako ti znas nesto sto ja ne znam o tom autu daj molim te reci,jel to ima neka "sitnica"vezana za njega?

prvo ti kilometri malo ih samo 17kkkm godisnje drugo cijena u de kosta oko 5000€ kroz par dana ce mi komercijalista u banjaluku svracat pa ce ga pogledat,. drugo na pp kaze da se moze spustit cijena e sada sta mu je vako na slikama izgleda dobro dok u stvarnosti ako ima ko iz bl da dodje prije pa baci oko
pa dobro 17 hiljada godisnje,realno niko od nas ne predje vise osim ako ne radi svakodnevno sa autom,a ovaj bmw definitivno nije za posla:) mene najvise brine odrzavanje tog auta,odnosno da li on ima nekih "standardnih" kvarova,mana?Konkretno ja sam cuo da je na e46 inace automatski mjenjac sklon kvarenju,a reparacija uzasno skupa.Od ostalih stvari treba obratiti paznju na zadnji trap,odnosno vjesanje na sasiju.Elektricni podizaci stakala cesto odu,e sad da li ima jos nesto sto je skuplje za servisirati,a sto ima obicaj da se pokvari?
 
Super Moderator
Ima se obicaj rasklapati pa moras lafet mijenjati ili ne daj boze lafete.. Ne mozes pojedinacno mijenjati dijelove na trapu vec komple lafet.. Lezaj kad ode mijenjas citavu glavcinu, a to zna otici od presirokih guma, zato preko 225 ja ne bi isao i 17'' s tim se najbolje ponasa. Mjenjaci su im dobro drug.. Koje godiste je bmw? Nisu oni sad skupi puno a i 325i ti je sasvim dovoljan.. Imao sam ja dobar 325i pogledaj ima tema i zavrsio je u kaknju negdje pa je slupan i ne znam jel popravljan, malo bio presao a lafeti mu bili otisli. Trose 10-ak litara nisu neki potrosaci. A sto se masine tice zna im puknuti remen vodene pumpe pa prokuha ako ne pazis i zna puknuti boca za rasladnu tekucinu... Treba provjeriti trosi li ulje, ako trosi ne gine mu rastavljanje, mijenjanje bifona, poliranje ventila i obrada glave a treba ti dobar majstor jer za je poslije tesko ustimati
Sve u svemu dobar auto ne bi mi bilo krivo da imam jednog u garazi :D
 
Član
ovog bmw-a s pika je trebao uzeti jedan clan foruma prije nekih 3 godine... mislim da je isto bio u banja luci, uglavnom i tad je cijena bila povoljna i sve kao uredu, auto extra ovo ono, kad mu je momak trazio broj sasije da provjeri auto u mup-u, otad vise ni traga ni glasa momku koji ga je prodavao... info iz prve ruke jer je moj tadasnji passat bio u transakciji za ovog bmw-a... uglavnom, ne mora znacit da nesto nije ok, znam kako su se tad stvari odvijale, tako da moj ti je savjet, dobro ga provjeri ako se odlucis za njega... pozdrav i sretno u potrazi ;)
 
Top