Diskusija o zakonima - razna pitanja, savjeti

Diskusija o zakonima - razna pitanja, savjeti

Dosla kazna 100km, i mjesec dana vozacka...

Platio odmah 50km, i cekam poziv za vozacku

Vozio sam 110 gdje je ogranicenje 50kmh. Ne znam gdje mi je pamet bila

Mada ovaj radar i ovo ogranicenje je stavljeno jedino radi uzimanja para.
Kako onda meni kad me uhvatio na 105 isto ograničenje 50kmh,nije bio stacionarni radar nego mi on izmjerio, i policajac mi kaže da mi slijedi kazna minimalno 400 KM +2 mjeseca ?
 
Član
Kako onda meni kad me uhvatio na 105 isto ograničenje 50kmh,nije bio stacionarni radar nego mi on izmjerio, i policajac mi kaže da mi slijedi kazna minimalno 400 KM +2 mjeseca ?

Isti slucaj ja imao..predvidjena kazna je od 100 do 400km, od 1 do 2 mjeseca zabrane, sud ti moze odrediti maksimalnu visinu kazne, drot ne moze. Mislim, moze, meni je pisao 400km a ako budes idiot kao ja i potpises da se slazes, i platices 400km. Jednostavno ako ti ne odgovara visina kazne koju ti drot napise potpises da se ne slazes i trazis da ides na sud.
 
Mene je odmah poslao na sud, dobio sam obavještenje da se vodi postupak pa ćemo vidjeti šta će biti kad me pozovu
 
Član
Momci , u petak oko 17 h uslikao me radar kod vraca prema nemili . . .
Ograničenje je 60 a ja sam vozio mozda do 90 , a eto maximalno 100 neka bude . Kakvoj se kazni trebam nadati , i da napomenem jos sam Pocetnik pa ima li to veze za neku ostriju kaznu.
Jos me zanima ako ne platim kaznu .. sta onda moze biti
 
Član
Momci , u petak oko 17 h uslikao me radar kod vraca prema nemili . . .
Ograničenje je 60 a ja sam vozio mozda do 90 , a eto maximalno 100 neka bude . Kakvoj se kazni trebam nadati , i da napomenem jos sam Pocetnik pa ima li to veze za neku ostriju kaznu.
Jos me zanima ako ne platim kaznu .. sta onda moze biti
Koliko ja znam, prelazak ogranicenja za preko 30 je oduzimanje vozacke do 30dana, i novcana kazna od 100 do 400km.. Ako si vozio preko 90, gore si prosao, pa makar to bilo i 2 preko.
 
Ljutio se ne ljutio, ali nije zbog jebenog sporog kombija vec zbog jebenog tvog neznanja a i nestrpljenja. Neznanja jer nisi znao da tu ima fiksni radar a nestrpljenja jer nisi mogao sacekat par stotina metara jer imas pravac nakon radara u smjeru i prema Zenici a i prema Nemili. Radar je u naseljenom, na krivni a ti vozio 100? Iskreno, i treba te po usima lupit :)
Ono bez ljutnje, ali vozac koNbija sigurno nije dzaba vozio sporo, znao za radar, ogrsnicenje 50km/h jer je krivina, naseljeno, ukljucenje na glavnu cestu + vozi teretno vozilo itd. Tu si samo ti glupson ispao...
 
Član
A ti si onaj sto se nervira kad neko sporije vozi. Vidi se da si P, samo po dzepu. Mada ti je jeftiniji Lexilium od kazne
 
Top