Dinamo-magija ili nesto vise

Dinamo-magija ili nesto vise

Član
nema on nikakvo znanje jer se tu nema sta znati, kod vecine iluzija sva 'magija' je u rekvizitima ,odvlacenju paznje i 90% posla odrade ovi 'pomocnici'...madjionicar samo pokupi svu slavu...kad vidis kako se neki trikovi izvode, smijesno koliko si zapravo naivan da pomislis da je to neka magija....ogroman broj ljudi bi s potrebnim stvarima i pomocnicima mogao da bude iluzionist cak i uzivo a o ovim na tv-u ne treba trositi rijeci jer tu se kadrira , montira , pravi ..show je to :cool:
ja znam par trikova s kartama i kad nekom izvedem ljudi se pogube iako je to smijesno lagano :icon_biggrin:
 
Član
Wahaha tako je zule ajd onda objasni kako prodje kroz staklo ili kako ovaj novcic propane kroz sto :D dajte ba ljudi ima ovdje vise od tih kako vi kazete fazona , ajd sto neko od vas ovo ne skonta pa uradi !
 
Kad nesto ne razumijes najlakse je reci da je to Bozije djelo ;) Koga zanima ova tematika neka pogleda Prestige , odlican film :cool:
 
Član
Pa ne ako mislite da je to samo Trik a nema vise sile , eto nista on nije pametniji od vas pojedinih, zasto i vi ne pokusate ovo ?
 
Član
kakve bolan vise sile, nebi se on pokazivo svijetu da su vise sile, nego lagano kroz zid u banku i sl..
Koga vec zanima neka malo potrazi po google i youT objasnjenja odvracanja paznje i sl..
Nismo ni svjesni koliko malo vidimo i koliko malo mozemo pratit
 
Član
adem93 je napisao(la):
Pa ne ako mislite da je to samo Trik a nema vise sile , eto nista on nije pametniji od vas pojedinih, zasto i vi ne pokusate ovo ?

rekoh rekviziti (svaki ozbiljan trik ima svoje posebne rekvizite) i 'pomocnici' su potrebni i ja mogu izvesti svaki od tih trikova uz odredjen trening, tvoje je da odvuces paznju gledatelja dok se sve bitno odigrava na 'periferiji' , tzv. tvoje je da pravis 'diverziju' (najbitnije da imas sve sto ti treba za trik), pogledaj malo na yt kako su otkriveni najveci trikovi svih vremena pa ces se sam sebi smijati :cool:
kakva magija bolan, toga nema ni 1% u tome....
meni licno najveci madjionicari su likovi koji udju u trezor banke kroz prokopan tunel, sve to zamaskiraju i odnesu 65 miliona $...sto se desilo prije par godina u brazilu , mislim :)
 
Član
Ima vec otrkrivenih trikove oi objasnjenji rekviziti i sta se koristi od tehnike, elektronskih pomagala itd ..a ima ovih par nedefinisanih koje je nemoguce uraditi tek tako bez neke vise sile tj sejtana, dzina il sta ti ja znam ovo hodanje po vodi itd :D
 
Član
vecina je otkrivena, postoje i koji nisu (neki kako rekoh se kadriraju i takvi se mogu izvesti samo sa kamerom),a nijedan nije magija, nego ljudi koji se bave tim naravno da ih cuvaju jer im od toga zavisi posao , ali neko se vec nadje i skonta ;)
da se ne stapate u cudu vise evo vam pogledajte sve djelove ;)
<iframe width="640" height="360" src="http://www.youtube.com/embed/O2pPHzOz_Yw" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
 
Član
Andel zanimljiv klip nema sta,samo mene najvise zanima kako uspije ovaj trik sa novcicem na stolu,trazio sam ali nisam uspio naci objasnjenje :icon_question:
 
Član
strujaze je napisao(la):
Andel zanimljiv klip nema sta,samo mene najvise zanima kako uspije ovaj trik sa novcicem na stolu,trazio sam ali nisam uspio naci objasnjenje :icon_question:

pa pogledaj ponovo pa ces skontat...jednostavno, sad je gore, sad dolje :lol:
 
Član
Od ovog lika sto je Anel stavio link je bio serijal na TV-u gledo sam par emisija cudo sta sve radi, a proganjali su ga poslije da ga ubiju sto je otkrio dosta tajni :D
Aj to al mene opet zanima kak hoda po vodi pred gomilom ljudi ne moguce da sve zavara s necim i to live :D
 
Top