Dimi mercedes e220

Dimi mercedes e220

Pozdrav,
Zanima me koji sve uzroci mogu bit da mercedes e220 (143ks,16V) pocne da ispusta puno crnog dima kad se stisne malo jace
 
Član
vladica85 je napisao(la):
Sahman_Turbe je napisao(la):
stisini ga cesce pa nece :D

A korisnog savjeta bogte :icon_eek:

pa vjerovatno je uporavu, nakupi se garezi ako ga vozi dugo na nizim obrtajima...


dohvati se autoputa i cepi ga skoro do crvenog 2-3 brzine pa vidi hoce li onda...ako i dalje bude bacao dim, nesto nije ok;)
 
U pitanju je automatik tako da se uvijek vozi na 1/4 -1/3 gasa i to je gradske voznje i nisam to ni primjecivao dok se nisam obrukao malo.
 
Ako i nakon propuhivanja ne bude dobro ili manje, onda pogledaj potrosnju, najvjerovatnije da ti je katalizator zacepljen ;)
 
Član
Pokusaj sta su ti prije rekli,nebi bilo lose da 4-5km vozis 120-130km/h,naravno po mogucnosti autoput.

Ili,egr ventil,cest problem na takvom mercedesu.
 
Nemrin je napisao(la):
Pokusaj sta su ti prije rekli,nebi bilo lose da 4-5km vozis 120-130km/h,naravno po mogucnosti autoput.

Ili,egr ventil,cest problem na takvom mercedesu.

Vozen je prije 2-3 sedmice u par dana 2.000km sve autoput

Jel znaci sta ako se taj ventil iskljuci/zatvori?
 
E da,kad je hladno ne dimi uopste koliko god ga stisnem,tek ljeti hoce zacadit,tako da ne vjerujem da je egr.
prije da je tps ili tako nesto,jer ocito mu daje previse benzina u odnosu na omjer zraka
 
SpidiBrate je napisao(la):
E da,kad je hladno ne dimi uopste koliko god ga stisnem,tek ljeti hoce zacadit,tako da ne vjerujem da je egr.
prije da je tps ili tako nesto,jer ocito mu daje previse benzina u odnosu na omjer zraka

Spidi brate mili malo si se ti prebacio, e220 benzin 2000 god nema ni u najludjim snovima;) A u ostalom crni dim je karakteristican za dizele, koliko ti dimi, jel bas pocrni ili onako malo, i moj malo baci kad ga ocepim a ovako nista.... Kako ti vuce, ima li kakvih promjena?
 
_Leta_AvantGarde_ je napisao(la):
SpidiBrate je napisao(la):
E da,kad je hladno ne dimi uopste koliko god ga stisnem,tek ljeti hoce zacadit,tako da ne vjerujem da je egr.
prije da je tps ili tako nesto,jer ocito mu daje previse benzina u odnosu na omjer zraka

Spidi brate mili malo si se ti prebacio, e220 benzin 2000 god nema ni u najludjim snovima;) A u ostalom crni dim je karakteristican za dizele, koliko ti dimi, jel bas pocrni ili onako malo, i moj malo baci kad ga ocepim a ovako nista.... Kako ti vuce, ima li kakvih promjena?
Pa nisam ni rekao da je benzin :icon_confused:

Taj dim mi nekako nije karakteristican za njega,sjecam se jedne zime stisnem ga u blok 2-3 sec. i samo na snijegu bude par tacaka crnih,nikakav dim a sad,ne daj boze bijelo auto iza mene postavit.
Vuce on dobro,osjeti se mali pad snage ( kad pocne i dim ispustat)


Moj stari ima teoriju ovakvu,zimi je veca koncentracija azota,kiseonika itd. i nije problem,ljeti taj senzor da mu pravi frku jer kao da datira hladnije vrijeme i time bogatu smjesu
Sad koliko ovo ima logike ne znam :D
 
Top