Dezinfekcija klime???

Dezinfekcija klime???

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ljudi pomagajte...opet isti problem od prosle godine! Kada ugasim klimu i upalim "obicno" hladjenje osjeti se neugodan miris....sada kad sam dopunjavao klimu,dezinfeckija je uradjena sa nekom pjenom,i nije dala nikakve rezultate.
E sad je pitanje....IMA LI KAKAV SPREJ,ILI BILO KAKVO SREDSTVO DA KUPIM I URADIM SAM DEZINFEKCIJU???:icon_question: Hvala!
 
Član
jbt i meni to bude nekad, nakon sto ugasim klimu bude mi ono kao nekakav gorak zrak nekoliko sekundi, ne znam kako da objasnim, ja sve kontam da je to zato sto se klima nije palila dugo, tek u zadnje vrijeme duze vozim pod klimom
 
N

nenad

Imas sprej/pjenu za dezinfekciju, dobijes i onu tanku cjevcicu da mozes naprskati ako ti je nepristupacno, odlicna stvar, kod mene je odradila sve kako treba. Ja sam uzimo u Merkatoru u Frankofazu ili kako se vec zove, a vjerujem da ima i u prodavnicama auto dijelova.
 
Član
Zamisli hladnjak ispod kokpita 20g star i kakva su sranja po njemu zalepljena. Plus još kondenz kad sve to nakvasi...PIH;)
Rasklopi i očisti kompletan sistem
 
Član
ima sprej koji se pusti da sam spreja i da cirkulise zrak i da procisti mnogo bolje od pjene
 
Član
65231.jpg


Očisti ga sprejom;)
 
Član
druze ako nisi odradio dezinfekciju evo da ti dam svoj utisak, posto sam ja to upravo uradio
ja sam u autodijelovima kupio sprej za dezinfekciju, upalis auto, ukljucis klimu, ono da ti kruzi u autu, i aktiviras sprej, ostavis ga recimo ispred suvozacevog sjedista, zatvoris vrata i pustis neko vrijeme, sprej ce se ispraznit i to je to

mogu ti reci da je kod mene sada u autu pravo svjeze, fin je miris, kao da je novo auto
bas sam testirao, upalim klimu, radi neko vrijeme, a zatim je iskljucim, nema vise onog smrada
sada izlazi svjez zrak
uslikao sam ti sprej, ako budes htio da ti ubacim sliku
 
Član
ArminM je napisao(la):
druze ako nisi odradio dezinfekciju evo da ti dam svoj utisak, posto sam ja to upravo uradio
ja sam u autodijelovima kupio sprej za dezinfekciju, upalis auto, ukljucis klimu, ono da ti kruzi u autu, i aktiviras sprej, ostavis ga recimo ispred suvozacevog sjedista, zatvoris vrata i pustis neko vrijeme, sprej ce se ispraznit i to je to

mogu ti reci da je kod mene sada u autu pravo svjeze, fin je miris, kao da je novo auto
bas sam testirao, upalim klimu, radi neko vrijeme, a zatim je iskljucim, nema vise onog smrada
sada izlazi svjez zrak
uslikao sam ti sprej, ako budes htio da ti ubacim sliku

ubaci sliku i mene interesuje kakav je:icon_smile:, mada ja dezinf radim sa asepsolom, s ako taj sprej provjereno daje rezultate kao sto kazes da se ne zezam dzaba..
 
Član
[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=dIQX5yXsrA4[/video]
evo video kako to izgleda..;)

[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=6p3ZsunfZJg[/video]
 
Član
Imam IDENTICAN PROBLEM.
Problem je kao sto si mogao da vidis u gore postavljenim video snimcima u bakterijama koje se nakupljaju.
Nacini ciscenja:

Gore spominjani nacina (recirkulacija vazduga)
http://www.youtube.com/watch?v=f9dw5mNi7vs&feature=related

Spricanje usisnika vazduga
http://www.youtube.com/watch?v=VrVc_FXrbHY&feature=related

Spricanje ventilacijskih otvora

Ali najucinkovitiji (i najzahtjevniji vremenski i znanjem) je izvaditi i ocistiti uredjaj detaljno

Mada postoje nacini da to sprecis ubuduce:

-Kompresor klima uređaja obavezno isključiti 10 do 15 minuta prije zaustavljanja, kako bi vazduh mogao da osuši kondenzator. Pošto je vlaga osnovni faktor koji utiče na razvoj mikroorganizama, tako stvaramo uslove koji su nepovoljni za množenje mikroorganizama i nastajanje oporog mirisa u vozilu
-Ako je vozilo bilo parkirano na suncu, otvoriti prozore prije uključivanja kompresora klima uređaja
-Kompresor klima uređaja uključiti na nekoliko minuta barem jednom u sedam dana, čak i tokom zime ili kada se kompresor klima uređaja ne koristi redovno

Nadam se da sam pomogao ;)
 
Član
i da znas to je privremeno rjesenje.
Mozes smrad eliminisati paljenjem grijanja na max temperaturu i full blast i ostaviti tako 10 min da se pobiju ti nezeljeni gosti ;)
 
Ma,znam da je privremeno...jer sam i prosle godine tako dezinfikovao klimu!Ali sta cu...ne bi da rasklapam sve,ovako je najlakse!:cool:
MOZE LOCK!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top