Detaljna procedura kupovine auta od fizickog lica

Detaljna procedura kupovine auta od fizickog lica

Kao sto i samo ime kaze, zanima me detaljno sto sve treba nabavit od papira i gdje sve treba "otici na salter" kada kupujes auto od fizickog lica.
 
Član
ako je isti entitet ide u principu ovako, barem ja tako uradim:
listing kazni - najbitnije od svega, ako auto ili vlasnik imaju neku kaznu ili zabranu od prevoda vozila nema nista.
vlasnicka i saobracajna dozvola
kupoprodajni ugovor
auto se odjavljuje u opstini vlasnika sa jednim kupoprodajnim ugovorom, 3 KM taksa i onda ga ti prijavljujes u svojoj opstini.
ako su nove tablice super, ako su stare onda imas trosak 15 KM izdavanja tablica i komplikaciju predaje tablica u toj opstini vlasnika.
za drugi entitet vrijedi isto samo vodi racuna da osiguranje koje ima auto tj osiguravajuca kuca ima zastupnistvo u FBIH, dajes tu staru policu a oni ti izdaju novu sa istim rokom vazenja iz tvog entiteta.
ako nema tog osiguranja u FBIH i to ti je trosak dodatni.
za kupoprodajni ugovor preporucujem tehnicki pregled i izvod iz sudskog registra firme koja pravi kupoprodajni ugovor, inace mupovi traze taj izvod iz sudskog registra jer ima puno divljih ugovora....
 
Član
DA NE BIH OTVARAO NOVU TEMU:
Trebam otici po dva auta , jedno je registrovano a drugo nije , daleko je od mene..
U nedelju moram ici , znaci nista ne radi , zanima me kako je najbolje to izvesti ??
 
Imam ja jedno pitanje znaci iz RS sam i trebam uzeti auto iz FBIH kakva je procedura? Znaci listing kazni vlasnicka, saobracajna kupoprodajni ugovor i sta saad ako auto ima registracije jos par meseci kako za registraciju odnosno osiguranje da vozim na toj reg? Da uzmem saobracajnu i vozim normalno sa kupoprodajnim ugovorom ili?
 
Član
Imam ja jedno pitanje znaci iz RS sam i trebam uzeti auto iz FBIH kakva je procedura? Znaci listing kazni vlasnicka, saobracajna kupoprodajni ugovor i sta saad ako auto ima registracije jos par meseci kako za registraciju odnosno osiguranje da vozim na toj reg? Da uzmem saobracajnu i vozim normalno sa kupoprodajnim ugovorom ili?
Rece covjek gore vec,
*ako ima osiguranje u drugom entitetu mozes prevesti bez nekih vecih troskova, uslovno receno, a ako nema,
*vozis na njegovo ime do kraja registracije, sa kupoprodajnim ugovorom-ako se dogovorite, a kad reg.istekne on odjavljuje vozilo u svome gradu, ti prijavljujes u svome, ili,
*on odjavi polisu i vozilo ti platis u svom gradu polisu i produzis registraciju,
*ako ste dogovorili cijenu vozila-registrovanog, neka pare sto dobije on od povrata polise (osiguranja), da tebi ili umanji cijenu vozila, da prevedes odmah vozilo na sebe, jer ce tebe malo skuplje doci registracija nego sto on dobije povrata, odn.ima dazbina drugih sem polise koje se placaju a ne vracaju se, finansijski.
 
Top