Dacia – u pripremi model veći od Logana?

Dacia – u pripremi model veći od Logana?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
dacia%20mide%20size%20model.jpg


Priče o tome da u Renaultu pripremaju i jedan veći model za svoju rumunski marku Dacia, nisu nikakva novost. O tome se pričalo još prošle godine, a sada se time bavi i magazin Auto Plus, koji objavljuje i jedan rendering mogućeg izgleda tog automobila.

Sudeći po slici, nova Dacia je u stvari nedavno predstavljeni Renault Fluence (klasična limuzinska verzija novog Megana), samo sa znakom rumunske fabrike i delimično izmenjenog izgleda.

Ako se informacija pokaže tačnom, nova Dacia bi bila dugačka oko 460 cm, široka 181 cm, međuosovinskog rastojana od 270 cm, dok bi zapremina prtljažnika bila 530 litara.

To je za 35 cm duže od Logana i veličinom pripada klasi Škode Octavije (dugačka 457 cm) i Volkswagen Jette (455 cm).

Što se motora tiče, paleta bi mogla da obuhvata agregate iz Renaulta Fluence, i to benzince 1.6 16V i 2.0 16V (sa 74kW/110KS odnosno 103kW/140KS), kao i dva dizelaša 1.5dCi sa 66kW/90KS i 74kW/110KS.

izvor
 
Član
a buraz pratis dobro ovu autoindustriju,sve novine si vec objavio,svaka cast,,sto se tice ovog modela,ja sam gledao vec negdje na netu,mislim da je dacia krenula dalje s ovim modelom,,prvi koji se meni svidja,,,:)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top