Da li se isplati auto gas u a6 2.8

Da li se isplati auto gas u a6 2.8

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Druze ubacuj LPG, ne razmisljaj ni sekunde, ne zali samo na ugradnji bolje plati vise 100-200km za dobar sistem ne gledaj u marku i moja preporuka Auto Gas Radic...Ja sam za 6 mjeseci presao oko 13000km a ugradnja me kostala 1500km, nikakvih problema nisam imao, isto ide, trosli 1l plina vise od benzina, tako da jos 3-4000km i plin otplacen, a za 2-3 mjeseca voznje na benzin dao sam oko 700km pa ti vidi. Sa ventilima ne mozes imati problema jer ces svaki dan odvozati par km na benzin dok ne postigne temperaturu pa da prebaci na plin.
 
Član
rinaldo je napisao(la):
kako ti nije žao u šestaka plin ugraditi , kani se toga bolan!

U pravu si skroz, jeste šteta u neku ruku. Koliko god da je dobar sistem taj auto je bio predviđen isključivo za vožnju na benzin, ali ako mora onda nek ugradi, pa neka kombinuje.
 
Član
dellas je napisao(la):
rinaldo je napisao(la):
kako ti nije žao u šestaka plin ugraditi , kani se toga bolan!

U pravu si skroz, jeste šteta u neku ruku. Koliko god da je dobar sistem taj auto je bio predviđen isključivo za vožnju na benzin, ali ako mora onda nek ugradi, pa neka kombinuje.

Ma prijatelju posle dizela ocekivao sam da ce biti klempa sa benzincem ali ovo mi nekako previse.. kad sa 50KM predjes 150km(doduse uglavnom grada) to mi nije nikako normalno.
 
Član
Braco je napisao(la):
dellas je napisao(la):
rinaldo je napisao(la):
kako ti nije žao u šestaka plin ugraditi , kani se toga bolan!

U pravu si skroz, jeste šteta u neku ruku. Koliko god da je dobar sistem taj auto je bio predviđen isključivo za vožnju na benzin, ali ako mora onda nek ugradi, pa neka kombinuje.

Ma prijatelju posle dizela ocekivao sam da ce biti klempa sa benzincem ali ovo mi nekako previse.. kad sa 50KM predjes 150km(doduse uglavnom grada) to mi nije nikako normalno.
Pusti ti druze sve, treba gledati da ti ostane u dzepu, neces raditi samo za gorivo, neulazes u sebe koliko ulozis na auto, jel auto vrjedno toga, imaju auta sa fabrickim plinom, ti jedimo moras paziti gdje ces ugraditi plin, imam druga koji ima istog audija, kod njega je i kvatro cim ga je kupio ubacio plin, i na predjenjih 5000 mu se otplatio, izracunaj pa ces vidjeti (to je vazilo za staru cjenu plina)!
 
Kod mene vozi a6 2.8 142kw sa sequentom i voza je vec 3 godine nikakvih problema samo redovan servis plina i
kvalitetan sistem ugradis i miran si a kod njega je potrosnja gradska oko 15l litar gore dole zavisno od guzve a otvorena 10l mislim da je to extra za taj motor ipak je 2.8 142 kw .
 
Član
Ja vozim Grand Vitaru 2.5 V6 na plin već nekih 4000-5000km i za sada sam prezadovoljan, osim sitnih problema koje sam imao na početku. Uglavnom isplati se i po ovim zimskim cijenama plina jer sa 40KM pređem 250-300km a testirao sam po snijegu. Mislim da se nećeš pokajati a cijena ugradnje za 6 cilindara je 1250KM kod Radića u Lukavici ;)
 
cijene ugradnje sekventa su pale dosta, kod radica
npr za 1.8 turbo je 880 km sa atestom i bocom u rezervnom tocku,
ne vjerujem da je za zvoje auto nista skuplji,,
imas jos dosta likova sto to ugradjuje, ali niko ne daje garanciju kao
radic, tj 3 godine ili 30000 km predjenih,,
 
drug ugradi ti, tvoje je auto, ti odčlucujes,
to trosi ko tenk, plin i miran, pusti ove suplje
price, svak radi onako kako smatra da mu odgovara,
 
Član
rinaldo je napisao(la):
bolan što daš 1500 km za kvalitetan plin bolje kupi sebi mk1 dizel a ne skrnavi šestaka!

stvarno te cijenim kao BMW kolegu i fahrera i kao nekog ko vozi cistokrvnog BMW-a ali izjave preseravanja ovog tipa ti stvarno nisu potrebne....cak mi se cini i da se ponavljas u ovoj istoj temi.

u mogucnosti si da vozis ///M i to jos na bengu cistu,bato pa ti si blagoslovljen,bogom dan u jednoj jebenoj drzavi na nivou Zimbabvea (gledam sinoc film Social Network i u jednom dijelu kazu ''Bosna,pa oni nemaju ceste,a imaju facebook''). ali kad je vec tako obuzdaj ponos malo,nemoj stajati ljudima na ranu,nije lijepo....;)
taj poptis sto imas....to nije zbog ///M nego zbog ponasanja vozaca istog :cool:


LP...............kolega
 
Član
-Suki- je napisao(la):
rinaldo je napisao(la):
bolan što daš 1500 km za kvalitetan plin bolje kupi sebi mk1 dizel a ne skrnavi šestaka!

stvarno te cijenim kao BMW kolegu i fahrera i kao nekog ko vozi cistokrvnog BMW-a ali izjave preseravanja ovog tipa ti stvarno nisu potrebne....cak mi se cini i da se ponavljas u ovoj istoj temi.

u mogucnosti si da vozis ///M i to jos na bengu cistu,bato pa ti si blagoslovljen,bogom dan u jednoj jebenoj drzavi na nivou Zimbabvea (gledam sinoc film Social Network i u jednom dijelu kazu ''Bosna,pa oni nemaju ceste,a imaju facebook''). ali kad je vec tako obuzdaj ponos malo,nemoj stajati ljudima na ranu,nije lijepo....;)
taj poptis sto imas....to nije zbog ///M nego zbog ponasanja vozaca istog :cool:


LP...............kolega

momak vozi 2,8 šestaka i njemu nema ko stajat na ranu jer vozi zvijer od auta , moje mišljenje ja da je grehota ugrađivati plin u takvu mašinu i u tom smislu su išli svi moji postovi jer respektujem njegovo auto , naravno on će na kraju uraditi kako on hoće . Ovo je forum gdje iznosimo svoja mišljenja i do sada ja nikada nisam napisao ni jednu riječ uvredljivog sadržaja tako da mi ne trebaš ti buditi svijest šta je u redu a šta ne , tvoj riječnik i tvoje mišljenje neću komentarisati jer mi nije ni bitno , pozzzz
 
Član
Ma daj bez svadje , meni ovde bas fino za razliku od mnogih foruma...u svakom slucaju hvala svima na svjetima...inace audi je a6 2.8l 142kw quatro i dosta od ukupne kilometraze se predje po gradskom rezimu..jbg nemam para za jos jedan mali auto :)
 
Član
Ljudi treba razgraniciti neke stavri, neko voli voziti na benzin i ja to postujem ko moze, a kome auto treba svaki dan apsurdno je bacati pare na benzin, sto ne voziti jacu benzinjaru na plinu, bolje 100 puta nego bilo kog dizela!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top