Cudan "luft" na volanu

Cudan "luft" na volanu

Član
Naime imam neki cudni, sugavi osjecaj na volanu pri malo brzem prelasku preko rupa kao da sam skrene, tj. kao da dobije luft... Ili pri brzem startu vuce u jednu stranu ili na neravnoj cesti isto kao da seta... Seleni mijenjani, spura radjena... Jedino me strah letve volana, to bi me bas dokrajcilo... Ugl. ako je neko imao slican (makar slican problem) nek' se javi, znacilo bi mi mnogo... Unaprijed hvala...
 
kugle drug na letvi volana
to sigurno probaj u mjestu vrtit volan ako ti tockovi tj.prva dva odmah reaguju onda ti nije do kugli ali bi moglo biti do kakvog selena a prvo ako budes provjeravo ovako kako sam ti reko moras odvojiti prednje tockove od podloge jer tada mozes uociti najbolje imali lufta pozz.
 
Član
odes na tehnicki baci ti auto na onu masinu sto bace tockove u naprijed-nazad, lijevo-desno vidis sta je das mu cenera na kafu, a ja TIPUJEM NA SPONU :icon_biggrin:
 
kugle, krajnice, krst volana provjeri i trebao bi rijesiti.....

ps. ako pri prolasku u krivini preko rupa osjetis manje zanosenje ne sekiraj, nije do auta vec dobre ceste....;)
 
Član
brate ko da si vozio moje auto :icon_biggrin: to mi je najgore uletis brze u krivinu i rupa, imam osjecaj da odoh u kanal :lol:

ugl. hvala svima, narucio sam se da odem u bihamk, pa cu vidjeti sta ce oni dole reci...
 
Član
sad isao u bihamk i ljudi pregledali sve, nigdje lufta nema mada sam ja ubijedjen da ima :icon_question:

sad sam jos vise zbunjen :icon_rolleyes:
 
Znam o cemu pricas i meni to smrdi na letvu volana jer samo pri vecim opterecenjima se na njoj zna osjetiti luft, u mjestu probavanje i to kod mehanicara tesko prolazi kad je u letvi problem.. na svemu drugom krenuvsi od kugli, krajnica, selena, sve se vidi kad se ode pod auto i mrda..
 
Član
i kod mene je bilo tog lufta na starim, dotrajalim selenima.... al ako si radio u skodinom, barem ja kada sam mjenjao, rekose mi da ne stavljaju vise one stare, dvije piksne sto imaju, vec pune na x... valjda od golfa, a rekose mogu i od tt-a, stavim od avdije i ko nov...
 
Član
Ako je letva nece bit lufra kad stoje pravo tockovi ali kad u mjestu smotas skroz lijevo ili desno pun osjetices u volanu kao da ima luft.

Ako su kugle ili krajnice ili seleni, dignes auto na dizalicu, ali veliku dizalicu da jedan stane ispod i drzi ruku naizmjenicno na selenima, kuglama i krajnici dok drugi cima tocak lijevo desno gdje bude luft osjetices ga na ruci ili cak vidjeti ocima, a i cuce se da kao lupka nesto mozda, tako ponovis i s obe strane i onda skontas tacno sta je.
 
Član
seleni oni ojacani (x) stavljeni, ne oni s dvije precke, a 2 majstora su bila i pregledala, pajser i to i kao eto kazu da nije nista... mada sam ja ubjedjen da ima nesto al' eto...
 
Član
Onda rekoh ti, u mjestu smotaj skroz lijevo i desno i vidi jel osjetis na volanu da kao ima malo, ako ima letva je.

A mozda si i umislio, nevalja put, gume malo nisu spuru pogodili i kad se to sve sastavi eto ti :)
 
Top