Corsa 1.0 12v motor

Corsa 1.0 12v motor

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Zanima me da li je neko od Vas imao iskustva sa 1.0 12v motorima iz opel corsi? Naime trebao bi kupiti opet corsu 2001 god. izgled 2002god. sa tim motorom.. auto je preslo oko 140 000km. Ti motori imaju lance i zubcanike kao i moj moneo tako da sam sa tim upoznat i to mi je velika prednost.
Zanima me da li se ovi motori kvare, koje su im mane (ako ih imaju), ma sve uopsteno sto znate o njima?
 
Član
moja rodica je imala corsu sa tim motorom 99 godiste i nije imala nikakvih problema samo ruzan zvuk hehe, ma taman za grada
 
Član
i ja imam tu korsu 99 god. kod mene je vec vise od 4 godine! Sto kaze Haso ima ruzan zvuk al je auto ok!
za svo vrijeme kod mene osim normalnih servisa tj ulja i filtere jedino sam promijenio protokoner zraka! ima smijesnu potrosnju kad je normalno vozis, ide nekih 160, ima odlicne kocnice!
Meni ne pada napamet da je prodam! super autic!
 
Član
Koliko ja znam, i iz iskustva najboljeg druga, bjezi od toga koliko te noge nose. Samo otidji do par majstora/servisera, koji su imali dodir s tim motorom, i pitaj za njihovo misljenje o njemu.....kad krene da se kvari nek ti je bog na pomoci.....radije pogledaj onaj 1.2, ili 1.4 jos bolje....
 
Član
Eeee da , sad se sjetih, otidji u autodijelove i pitaj recimo za dihtung glave za taj motor i sl :) ako se dobro sjecam, bas taj dihtung se cekao 10 dana skoro, kao da za Jaguara nesto narucujes...
 
Legend
Fabia RS je napisao(la):
Zanima me da li je neko od Vas imao iskustva sa 1.0 12v motorima iz opel corsi? Naime trebao bi kupiti opet corsu 2001 god. izgled 2002god. sa tim motorom.. auto je preslo oko 140 000km. Ti motori imaju lance i zubcanike kao i moj moneo tako da sam sa tim upoznat i to mi je velika prednost.
Zanima me da li se ovi motori kvare, koje su im mane (ako ih imaju), ma sve uopsteno sto znate o njima?

prodajem ja corsu 2002 godsite 1.2 16v nije troklipac znaci, registrovana ima nove zimske gume, ima klimu 4airbaga abs esp, centralno dalj. elstakla, el retro cd, metalik crna 4 vrata itd
info na pm
 
Član
Hvala svima na savjetima, sutra corsa ide na pregled kod majstora pa cemo vidjet sta i kako. :)
Ako sve bude ok bice kupljena.
 
Član
Evo cisto nakon svega ovoga da kazem da je corsa kupljena :) Sa cijenom sam prezadovoljan, trebam zamijenit jedan dihtung, jedan disk, 2 nove gume da kupim i registrujem ga.
Da Vas pitam zna li neko koji je raspon rupa kod ove corse, je li 4*100 il 4*98?
Zahvaljujem se svima na savjetima oko motora, narocito Deyi :)
 
Član
boljka kod ovih corsi su bombine na svjecicama, dodju 3 zajedno zalivene crkavaju cesto, i kod nekoliko sam vec vidio pucanje karika ili klipa izmedju karika, i znak je trosenje ulja cca-1 litra 1000 km. nebi je ja kupovao
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top