Corrado 1.8T

Corrado 1.8T

RE: Corrado 18 16V KR

Neznam i ja bih trebao malo svoju...na nekom forumu sam gledao da je poliraju nekom kiselinom,samo neznam kojom...nalije malo u usisnu grani priceka par min,i kad izlije sva necistoca sto je se nakupljala godinama nestane...
 
Član
RE: Corrado 18 16V KR

dzinn16v je napisao(la):
Neznam i ja bih trebao malo svoju...na nekom forumu sam gledao da je poliraju nekom kiselinom,samo neznam kojom...nalije malo u usisnu grani priceka par min,i kad izlije sva necistoca sto je se nakupljala godinama nestane...

Uzmi domestos za wc solju, i naspi malo ga razblazi sa vodom, sigurno ce pojesti!
 
RE: Corrado 18 16V KR

Gdje cu domestosa za solju...to je uvreda za VW.... :) Salim se mozda i nije losa ideja probat cu
 
Član
RE: Corrado 18 16V KR

Hehe, kiselina je kiselina,ima u merkuru ona celicna cetka sto se stavlja na busilicu pa cu probati sa njom, ali treba mi neki nastavak da bi mogao uci dublje da sve ispoliram!
 
Član
RE: Corrado 18 16V KR

komse makina vam je vrh......svaka cast.....jedan od najboljih corrada u bih,sigurno.....samo tako nastavite..... pozzzzz
 
Član
RE: Corrado 18 16V KR

cvele_89 je napisao(la):
komse makina vam je vrh......svaka cast.....jedan od najboljih corrada u bih,sigurno.....samo tako nastavite..... pozzzzz

Hvala komso, znas da mi to do zadnje sitnice istjeramo... :icon_smile:
 
Član
RE: Corrado 18 16V KR

znam, znam....zato cu te zaposliti da i meni uradis nesto....hehehe....moram i ja svoju makinu malo dotjerati :D......
 
Član
Corrado 18 16V KR

Evo u toku su pripreme za digifant 2 ubrizgavanje!
Leptir gasa opran kiselinom i ispoliran pastom


lepir ociscen, sada usis!






Na usisu imam jos da zavrsim poliranje iznutra ganjam nastavak za kruznu cetku, pa da mogu bor-masinom sve ispolirati
Tu je i protokomer, dizne od gti 8v, cpu...

zatim nosac za KN filter u izradi, ne znam jos gdje da izmjestim one vakume u kutiji filtera, probacu negdje na nosacu nesto izvesti



Cjev sa kopir aaparata, lece pravo dobro za usis, iznutra je isplolirana, aluminijum je tako da ce hladiti zrak


I dio koji me je najvise namucio magistrala, treba jos samo da je atletujem, pravim je od prokromskih cjevi, najvise vremena mi je trebalo oko mjera
umjerena je dobro jos da se sastavi i moram napraviti nosace za nju i za instalaciju dizni!

Ovde sam pravio prelaz za regulator pritiska-povrat goriva!




Znaci prelazinm na Digifant 2, k glavu lagano skidam tesk srca priznajem ide i na njoj ko lud ali lose dizne pa je potrosnja otisla u pm, nisam uspjeo naci dizne da valjaju, a nove zara,komad 87 KM pa mi je ovo bolji potez imacu elektronsku kontrolu ubrizgavanja, tako da se nadam da ce trositi oko 10 gradske i imam preduslov za sekvent!

Skoro sam imao problem, altenator nije dovoljno punio, kolektor se potrosio, pa sam na otpadu nasao drugi sa stranca i odlucio da ga repariram prije montaze, zamjenjeni lezajevi, cetkice nove zalemljene na regleru, jer je bio originalni bosh regler,detaljno ocisceni svi kontakti,rotor,stator i malo sam ga ofarbao, mozda je beze al eto meni se svidja, mislim da nije cuning! :)






Ako nekom budu trebale mjere za magistralu neka se javi pomocu rado da se nepatite jer je tesko umjeriti, a da se naruci kosta 120 evrica, tako da se bolje patiti oko nje! :)
Sve sam pripremio, kada namontiram bice snimak! ;)
 
RE: Corrado 18 16V KR

Extra nema sta napredujes samo tako a corado je u fullu . Jos plin kad mu ubacis i dzabane da se vozas.
 
Član
RE: Corrado 18 16V KR projekat Digifant II

Napredujes fino
Hajde vidi ima li jos jedno ova cijev od kopir aparata?
I zovi da vidim to uzivo
 
Član
RE: Corrado 18 16V KR projekat Digifant II

Nikola je napisao(la):
Napredujes fino
Hajde vidi ima li jos jedno ova cijev od kopir aparata?
I zovi da vidim to uzivo

Vazi, provozacemo se kada sklopim sve, a pogledacu za cijev mozda meni ostane komad od ove!
Jesi li ti sve ustimao, kako radi?
 
RE: Corrado 18 16V KR projekat Digifant II

Odlicno radis motor ;)

super odluka :icon_biggrin: nadam se brzom zavrsetku i dobrom odradjenom poslu :cool:

sve je :cool:
 
Član
RE: Corrado 18 16V KR projekat Digifant II

Dejan 16v je napisao(la):
Nikola je napisao(la):
Napredujes fino
Hajde vidi ima li jos jedno ova cijev od kopir aparata?
I zovi da vidim to uzivo

Vazi, provozacemo se kada sklopim sve, a pogledacu za cijev mozda meni ostane komad od ove!
Jesi li ti sve ustimao, kako radi?
Ok
Ostalo mi jos ono da zavrsim sto sam ti govorio ali mi se ne radi dok je zima.
Kad malo ugrije onda;)
 
Top