Corrado 1.8T

Corrado 1.8T

Član
RE: Corrado 18 16V KR projekat digifant II zavrsen

Dejan 16v je napisao(la):
ZELA GTI je napisao(la):
Lijepo izgleda motorni prostor.

AL NA OVOM LEDU GASATI MOTOR U BLOKADU NA HLADAN MOTOR:icon_eek:

Ugrijan je on, parkiro ga prije 15 min nego sto cu ga upaliti ponovo, zar ti licim na budalu!?:lol:
Inace kad vozim rijetko ga pucam u blokadu, ovo sad malo mii merak da probam!

Kazaljka za temperaturu ti zakucana u pod.

Ti znaš najbolje:icon_biggrin:
 
Član
RE: Corrado 18 16V KR projekat digifant II zavrsen

ZELA GTI je napisao(la):
Dejan 16v je napisao(la):
ZELA GTI je napisao(la):
Lijepo izgleda motorni prostor.

AL NA OVOM LEDU GASATI MOTOR U BLOKADU NA HLADAN MOTOR:icon_eek:

Ugrijan je on, parkiro ga prije 15 min nego sto cu ga upaliti ponovo, zar ti licim na budalu!?:lol:
Inace kad vozim rijetko ga pucam u blokadu, ovo sad malo mii merak da probam!

Kazaljka za temperaturu ti zakucana u pod.

Ti znaš najbolje:icon_biggrin:

Treba njoj vremena da se podigne, valjda znam sta pricam ;)

p.s. pauziraj video na 0:42 i vidices gdje je kazaljka!



dellas je napisao(la):
Au ala reže!! Nemoj ga hladnog...Baš je tih i mirno radi! Najjaci je zvuk na 0:10 :lol:
:cool: :cool: :cool: ma suti, premoren sam vise bio a temp. motora mozes vidjeti na 00:42 ;)
 
RE: Corrado 18 16V KR projekat digifant II zavrsen

Pogledao sam juce video cim si stavio al zadesi se litimit poruka :icon_exclaim:

Sta da kazem odlicno sve uradjeno, bez greske, lijepo i dobro ;)
fino radi a fino kuca i u blokadi :icon_biggrin:

ako si vozio malo vise sad na tom sistemu de nam reci jel se osjeti kakva razlika u snazi posto 139 ks je KR je K jetu a sad je po DIGIFANT II ECU 112 :icon_question:

opet da kazem svaka cast bilo je ovdje mnogo posla ;)
 
Član
RE: Corrado 18 16V KR projekat digifant II zavrsen

GolFanatiCars je napisao(la):
Pogledao sam juce video cim si stavio al zadesi se litimit poruka :icon_exclaim:

Sta da kazem odlicno sve uradjeno, bez greske, lijepo i dobro ;)
fino radi a fino kuca i u blokadi :icon_biggrin:

ako si vozio malo vise sad na tom sistemu de nam reci jel se osjeti kakva razlika u snazi posto 139 ks je KR je K jetu a sad je po DIGIFANT II ECU 112 :icon_question:

opet da kazem svaka cast bilo je ovdje mnogo posla ;)
E hvala ti, jeste to da je difi 112 konja, ali na 8V glavi, a ovo brate otkida sada ide bolje u trecoj i u brdu se vidi znatna razlika i brze puni, i mislim da je potrosnja osjetno manja, u fazi je testiranja jos, mada je on meni isao fino i na k glavi ali je bio tromiji u brdu i treca slabija!
Ja sam zadovoljan jedino mi nedostaje zvuk k glave! :icon_cry:
Ujutru pali bez gasa, ler radi super kada je hladan! :icon_smile:
 
RE: Corrado 18 16V KR projekat digifant II zavrsen

Ma predpostavljao sam da je sad sve ok i bas to sto kazes da je rasterecen je super ipak 16V je to sad odlicno to ide u cilidar :icon_biggrin:
Pitao sam onako iz radoznalosti za snagu i drago mi je da je sve ok ;) stvarno je super poduhvat i posao uradjen

posto je elektronac na KR sad je ABR nije KR a 2.0 16v je ABF :icon_biggrin:
heheh :icon_smile:

Sretno i da te posluzi i da nadjes taj senzor :cool:
 
Član
RE: Corrado 18 16V KR projekat digifant II zavrsen

GolFanatiCars je napisao(la):
Ma predpostavljao sam da je sad sve ok i bas to sto kazes da je rasterecen je super ipak 16V je to sad odlicno to ide u cilidar :icon_biggrin:
Pitao sam onako iz radoznalosti za snagu i drago mi je da je sve ok ;) stvarno je super poduhvat i posao uradjen

posto je elektronac na KR sad je ABR nije KR a 2.0 16v je ABF :icon_biggrin:
heheh :icon_smile:

Sretno i da te posluzi i da nadjes taj senzor :cool:

Vidi ako kome budu trebli djelovi za KR-a, pumpa, k glava, mjesac,cpu...
 
RE: Corrado 18 16V KR projekat digifant II zavrsen

Dejan 16v je napisao(la):
GolFanatiCars je napisao(la):
Ma predpostavljao sam da je sad sve ok i bas to sto kazes da je rasterecen je super ipak 16V je to sad odlicno to ide u cilidar :icon_biggrin:
Pitao sam onako iz radoznalosti za snagu i drago mi je da je sve ok ;) stvarno je super poduhvat i posao uradjen

posto je elektronac na KR sad je ABR nije KR a 2.0 16v je ABF :icon_biggrin:
heheh :icon_smile:

Sretno i da te posluzi i da nadjes taj senzor :cool:

Vidi ako kome budu trebli djelovi za KR-a, pumpa, k glava, mjesac,cpu...
uredu imat cu na umu ;) ako sta bude javim ;)
:icon_exclaim:
 
Član
RE: Corrado 18 16V KR projekat digifant II zavrsen

GolFanatiCars je napisao(la):
Ma predpostavljao sam da je sad sve ok i bas to sto kazes da je rasterecen je super ipak 16V je to sad odlicno to ide u cilidar :icon_biggrin:
Pitao sam onako iz radoznalosti za snagu i drago mi je da je sve ok ;) stvarno je super poduhvat i posao uradjen

posto je elektronac na KR sad je ABR nije KR a 2.0 16v je ABF :icon_biggrin:
heheh :icon_smile:

Sretno i da te posluzi i da nadjes taj senzor :cool:
Sad je krizanac, hehe nema ga u autodati! :lol:
 
RE: Corrado 18 16V KR projekat digifant II zavrsen

Dejan 16v je napisao(la):
ZELA GTI je napisao(la):
Lijepo izgleda motorni prostor.

AL NA OVOM LEDU GASATI MOTOR U BLOKADU NA HLADAN MOTOR:icon_eek:

Ugrijan je on, parkiro ga prije 15 min nego sto cu ga upaliti ponovo, zar ti licim na budalu!?:lol:
Inace kad vozim rijetko ga pucam u blokadu, ovo sad malo mii merak da probam!

Treba ga non stop u blokadu...za to je napravljen 16v...da gori,vjeruj mi nece mu nista biti:icon_smile:
 
Član
RE: Corrado 18 16V KR projekat digifant II zavrsen

dzinn16v je napisao(la):
Dejan 16v je napisao(la):
ZELA GTI je napisao(la):
Lijepo izgleda motorni prostor.

AL NA OVOM LEDU GASATI MOTOR U BLOKADU NA HLADAN MOTOR:icon_eek:

Ugrijan je on, parkiro ga prije 15 min nego sto cu ga upaliti ponovo, zar ti licim na budalu!?:lol:
Inace kad vozim rijetko ga pucam u blokadu, ovo sad malo mii merak da probam!

Treba ga non stop u blokadu...za to je napravljen 16v...da gori,vjeruj mi nece mu nista biti:icon_smile:
To si dobro rekao, gledam neke likove ne zale ga sekunde, puca ga stalno i nista!
Zilava je to masina!;)
 
Član
RE: Corrado 18 16V KR projekat digifant II zavrsen

Nagledao sam se takvih. Još nisam sreo ni jednu dvicu 16v koja ide kako treba. Ja sam ih prosipao sa gti 8v dvicom.

To su dobri motori, vole obrtaje, al ne vole debile za volanom. (Ne mislim na autora teme).
 
Član
RE: Corrado 18 16V KR projekat digifant II zavrsen

ZELA GTI je napisao(la):
Nagledao sam se takvih. Još nisam sreo ni jednu dvicu 16v koja ide kako treba. Ja sam ih prosipao sa gti 8v dvicom.

To su dobri motori, vole obrtaje, al ne vole debile za volanom. (Ne mislim na autora teme).
Voli ga i autor zavrnuti hladnog!!haha
Cinjenica je da 16v motore raja slabo odrzava, tj ako sam ne zna oderase majstori i djelovi, a ustimana 16-ska je znatno bolja od 8v, ako je motor u kur.. uzeces ga i sa 1.8 karburatorom!
A nijedno auto ne trpi debile, jedino kakav dizel mozes ga jeb.. on ide kako ide!
 
Član
RE: Corrado 18 16V KR projekat digifant II zavrsen

sve pohvale,fino i pedantno odradjen posao.Sta ces sa blokadom,jesi li je konto pomijerati,grehota je da se 16v vrti do 7000?

Zela: ocito se nisi vozio u ispravnoj 16-ci.
 
Član
RE: Corrado 18 16V KR projekat digifant II zavrsen

code: KR je napisao(la):
sve pohvale,fino i pedantno odradjen posao.Sta ces sa blokadom,jesi li je konto pomijerati,grehota je da se 16v vrti do 7000?

Zela: ocito se nisi vozio u ispravnoj 16-ci.

Ma jeste, neobicno kada ga navlacis drugom pobode na 6800, a vidjecu mozda i bolje neka je, cuva motor, mada sad drugom 100 ide i upali se blokada, dok je mogao oko 110 na k glavi, necu sad nista dirati svidja mi se sve je fabricki ispalo,cupa dobro, malo mi hvali onaj rondavi zvuk k glave, ganjam da porucim cip digi fast 2 pa da ubacim da vidim sta ce se desiti!
Ako je ko imao iskustava oko toga, bas me zanima da li bude zesci?
 
Top