ciscenje turba

ciscenje turba

Član
pozz...zanima me sledece...skoro sam bio kod majstora htio sam preventivno ocistiti turbinu na astri G, medjutim on kaze da mi turbina ima wastegate sistem ciscenja i ne moze se ocistiti ko fol sama se ona cisti i kaze nebi bilo efekta nikakvog, sad dal je to tacno i ima li on pojma uopste o tome jel me pravi budalom ili je neki profi ima li ko da se razumije u ove turbine na astri G motor je 2.0 DTI 74 kw
 
To je neki supljak, nacuo za wastegate. Cuj wastegate i ciscenje. Ne znam ni ja puno o tome ali znam barem sta radi. A sigurno ne cisti nista.
 
Član
bep_mitsubishi_turbo_2.jpg

Internalgate_vf39.jpg
 
Član
jel po ovim slikama znaci nema ciste turbine dok se ne rasklopi i uzme stvar u svoje ruke, de malo pojasni ovo sve ako nije problem...
 
Član
na auto put,3.4.5. brzina i pun gas 10min,
nema potrebe za ciscenjem turbine osim ako nije zapekla od cadzi a ocigledno nije,
 
Član
Ovaj ventil ti sluzi za odvod izduvnih gasova, da ne idu kroz prpelu nego da se preusmjere direktno u izduvnu granu, i ujedno regulaciju okretanja turbine (brzine turba)...
Imas na netu dosta objasnjenja i detaljnih slika, a to da se cisti sama :lol:
 
Član
Al_Galone je napisao(la):
na auto put,3.4.5. brzina i pun gas 10min,
nema potrebe za ciscenjem turbine osim ako nije zapekla od cadzi a ocigledno nije,
jest da imamo autoput, ni na mapi ga :D al osjeti se kako cimne posle 2500 obrtaja to me nervira bas i to dok je hladan a kad se ugrije fino ravnomijerno vuce bez naglog cimanja na tim obrtajima, cistio sam izduv al nisam osjetio malu razliku posle toga...
 
Član
pa sta ga onda imas cistiti,
to se moze zagaraviti toliko da je neophodno ciscenje kada bih ga neko vozao kao tetkica,pa da nikad malo ne pritisne gas,
al posto redovno to procepis,nista se ne sekiraj vec uzivaj samo
 
Član
Eto rekli su ti sve, a to sto kazes da trzne hladan moras malo bolje opisati.

Jel trzne kao da zastuca, ili prekine pa krene, ili ne prekida nego tad dobije vise snage ili tacno sta ti se desi.

A istina dok ne bi sve poskidao nema od ciscenja nista, imas kupit nekih sprejeva i cuda koja mogu dosta pomoci ali opet ne vjerujem da ces ista postici, jer posle prvog vozanja po gradu ce sve da bude kao sto je i bilo.

Nije lose recimo interkuler ako imas da se skine pa ocisti jer se u njemu moze skupiti kojekakvog smeca i ulja ili cega vec.

Prekontrolisi svjecice i dizne to je najbitnije.

O opelima ne znam mnogo ali recimo na hondi kad se desi da u voznji pritisnes pun gas i ono trzne pa tek onda krene je obicno problem u onom senzoru na leptiru gasa koji mjeri ugao leptira.

Pa sad eto kazem ti prvo detaljno opisi sta ti se tacno desava pa ce se neko javiti sa rjesenjem, ne moze se odprilike nista.
 
Član
Nema to cimanje veze sa turbinom garantujem 100%

Trazi dalje.

@menjic

kakve crne svjecice pa dizela covjek voza :)
hahahahahha
 
Član
Al_Galone je napisao(la):
Nema to cimanje veze sa turbinom garantujem 100%

Trazi dalje.

@menjic

kakve crne svjecice pa dizela covjek voza :)
hahahahahha

Hehehe pa nemam pojma vidi se koliko citam :D:D:D

Onda samo dizne i pritisak goriva, bez svjecica :)
 
Top