Ciscenje EGR ventila,usisne grane

Ciscenje EGR ventila,usisne grane

Član
panajotis je napisao(la):
Treba li na sta paziti prilikom skidanja i vracanja turbine, ostete li se kakvi dihtunzi (na dovodu ulja)?

Nema problema samo pažljivo odvrni holender na cjevi za dovod ulja iz motora na turbo da je ne pomotaš, a ako misliš u samoj turbini na neki dihtung to ne znam jer nisam ja rasklapao cijelu turbinu već samo onaj dio gdje se nalaze krilca varijabilne geometrije.
 
Član
kako mislis safe mode?
ja se nerazumijem u to :icon_smile:
a planiram i ja ovo da radim makar egr da ocistim
vozim boru tdi pd 85kW
i vuce dobro
al npr cetvrtom se nekako najvise osjeti ide extra do nekih 2800 2900 obr i preko nekako mi posustaje,mislim da bi preko tih obrtaja bas trebo da jos povlaci kad turbo uljuci nego da posistaje,
jeli i u tebe ovako bilo?

zaboravio sam napisat da mi se desilo par puta da mi auto izgubi snagu skroz,da nije i to simptom prljavog egr i turba
ja sam mislio da je to do protokomjera zraka

izvinjavam se na ovom znam da ovo nije podforum za probleme i kvarove al da neotvaram novu temu
 
Član
boleM je napisao(la):
kako mislis safe mode?
ja se nerazumijem u to :icon_smile:
a planiram i ja ovo da radim makar egr da ocistim
vozim boru tdi pd 85kW
i vuce dobro
al npr cetvrtom se nekako najvise osjeti ide extra do nekih 2800 2900 obr i preko nekako mi posustaje,mislim da bi preko tih obrtaja bas trebo da jos povlaci kad turbo uljuci nego da posistaje,
jeli i u tebe ovako bilo?

zaboravio sam napisat da mi se desilo par puta da mi auto izgubi snagu skroz,da nije i to simptom prljavog egr i turba
ja sam mislio da je to do protokomjera zraka

izvinjavam se na ovom znam da ovo nije podforum za probleme i kvarove al da neotvaram novu temu

tdi ima takvu krivulju, trganja do 3000, a normalno da ne može povlačit u 4. kao u manjim brzinama i turbina uvijek radi, ne "pali" se ;)
 
Član
zlajaaa je napisao(la):
boleM je napisao(la):
kako mislis safe mode?
ja se nerazumijem u to :icon_smile:
a planiram i ja ovo da radim makar egr da ocistim
vozim boru tdi pd 85kW
i vuce dobro
al npr cetvrtom se nekako najvise osjeti ide extra do nekih 2800 2900 obr i preko nekako mi posustaje,mislim da bi preko tih obrtaja bas trebo da jos povlaci kad turbo uljuci nego da posistaje,
jeli i u tebe ovako bilo?

zaboravio sam napisat da mi se desilo par puta da mi auto izgubi snagu skroz,da nije i to simptom prljavog egr i turba
ja sam mislio da je to do protokomjera zraka

izvinjavam se na ovom znam da ovo nije podforum za probleme i kvarove al da neotvaram novu temu

tdi ima takvu krivulju, trganja do 3000, a normalno da ne može povlačit u 4. kao u manjim brzinama i turbina uvijek radi, ne "pali" se ;)

ma vuce on i 4. al do 2800 2900 obr al preko posustaje
znaci to je i normalno :icon_smile:
a to nisam stvarno znao da turbo radi non stop
 
Član
boleM je napisao(la):
kako mislis safe mode?
ja se nerazumijem u to :icon_smile:
a planiram i ja ovo da radim makar egr da ocistim
vozim boru tdi pd 85kW
i vuce dobro
al npr cetvrtom se nekako najvise osjeti ide extra do nekih 2800 2900 obr i preko nekako mi posustaje,mislim da bi preko tih obrtaja bas trebo da jos povlaci kad turbo uljuci nego da posistaje,
jeli i u tebe ovako bilo?

zaboravio sam napisat da mi se desilo par puta da mi auto izgubi snagu skroz,da nije i to simptom prljavog egr i turba
ja sam mislio da je to do protokomjera zraka

izvinjavam se na ovom znam da ovo nije podforum za probleme i kvarove al da neotvaram novu temu

Ja nisam bas neki majstor neke stvari sam saznao na netu a neke iz radoznalosti iz iskustva :smajli22:
Pa safe mod u prevodu znaci kako sam ja skuzio sigurnosni rad motora,a razlog tome da ti auto gubi snagu na ok 3000ob. moze biti do egr,maf, ili da je zaprljana varijabilna geometrija turbine koja regulise pritisak zraka za usis. Ja sam tako mislio da je egr i maf ali i nakon ciscenja na dijagnostici stalno mi pokazivalo da turbo ne puni dovoljno. Evo na ovom videu ima prikazano kako funkcionise varijabilna geometrija.
http://www.youtube.com/watch?v=cLa4qwA3x7s
ja vjerujem da postoji tema za to na forumu pa potrazi
 
Član
Preko 3000 gubiš već bruku momenta (mislim da dobro prije 2000 obrtaja imaš maksimalni moment jer je to dizel, meni je na 1900 max moment i tačno tako jest, od tih obrtaja i povlači, TDI i prije hoće povući ali na višim obrtajima gubi elastičnost, a to je nekih 3500 i sam zvuk motora odaje da to nije za njega) i normalno da posustaje kad ideš već 130 možda i više u 4. brzini na tim obrtajima... Što više km/h ideš to više "posustaje" :D
 
Da ne otvaram novu temu, zna li neko majstora u sarajevu koji cisti egr i izduv i da li je bas primjetno u voznji prije i nakon ciscenja?
 
Član
Ako ocekujes da sa ciscenjem dobijes vise snage to nije moguce,ali ako imas slucaj da na 3k obrataja ti se pali safe mode i izgubi vucu ili slicno sta, nakon (ciscenja varijabilne geometruje turbine-(najcesci razlog i nije neki bauk ocistiti ta krilca ali kad spomenes turbina malo prorade leptirici jer neko pomisli da je krepala ali nije), egr ventil, MAF senzor, MAP senzor, vakum crijeva)<gdje mozes da trazis ajde nazovimo ga kvar :) kad to rijesis neces imati pojavu safe mode-a i auto ce moci ici preko 3k obrtaja pa s tim ce i razvijati vecu brzinu :) i naravno da se primjeti razlika, ja licno nakon ciscenja varijabilne geometrije kao da vozim drugo auto :)
 
Top