ciscenje dizni ?

ciscenje dizni ?

Član
Moram ti i na tu oktansku vrijednost reci nesto, to sto ima vise oktana ne znaci da je "jace" gorivo nego samo da trpi veci stepen kompresije sto kod nas vecine nije problem. Bolje ti vidi da neko strucan pogleda uzivo to ako si sve ove prirucne odokativne metode prosao, sta ako ocistis dizne a ono opet isto bude iz ko zna kog razloga ?
 
BHT Ovisnik
bivsi volvo je bio s direktnim ubrizgavanjem kao FSI i cesto bi mi znao trzati,te napsem OMW 100 i prestane,ljepse radi dosta,tako sam rijesavao uvijek... i nisam primjecivao,ali pise mi na poklopcu rezervoara RON 98,kao minimum valjda,dok je cak na onom GDI (fsi) motoru bilo 95,neznam jel mu utjece kako i to ako se sipa 95-ca...
ali evo danas sam oko podne sam isao u grad i kupio usput taj abro aditiv,pise da se naspe citav na 80l goriva i vozi do rezerve, ne nadosipa gorivo...ali posto mi ide ovih dana registracija,imam LPG nisam htio sipati pun,nego sam nasuo pola rezervoara 98-ce ( cca.30l ) te nasuo pola te boce aditiva, ima miris i izgled po mješavini ?
 
BHT Ovisnik
jutros upalim auto kad ono nista mi nije trzao,od sinoc ga vozim samo na benzin,nakon sat vremena opet izađem na magistralu,malo,ali malo samo osjetim da u putu kao ne primi gasa prije nego li se turbina upali,onda otkine pravo,valjda ce onda doci na svoje
 
BHT Ovisnik
da upitam opet,znaci dosta je pomoglo ali se i dalje sitno osjeti,e sad,prvi put sam ga doveo na samu rezervu,pise da mogu jos 50-60km preci,smijem li na to malo nasuti ovo pola bocice sto mi je ostalo da odradi na leru pa da sutra nadospem omw 100 ? moram sutra na put,tko zna kad cu ga opet dovesti ovako na rezervu,samo se bojim jel jako sredstvo jer sam citao da zna otopiti i hrđe i to pa zacepiti cak dizne jer se sipa na pun,ali vidim da neki sipaju na tako malo ?
 
Član
Vidi to sto pise je za preventino sipanje, naime svaki 3 rezervoar bi trebalo dodati neki aditiv, ti si slobodno mogao sve sasuti i prvi put a ne razdvajati, ja na svoju Alfu 156 isto sa lpg na 10 l benzina naspem tu bocu i vozam par dana. A ta upustva su kad hoces da drzis sistem cist.
 
BHT Ovisnik
aha,kontam da naspem sad i da ga ostavim da radi,samo me toga strah kako sam citao da se otopi i prljavstina,pa kontam nek odradi i ujutro da naspem 10ak litara 100-je nek ima jer odo na put
 
Top