ciscenje dizni ?

ciscenje dizni ?

BHT Ovisnik
jedan problem moram rijesiti za koji trebam vas savjet,naime... u ovim hladnim vremenima mi je auto poceo trzati dok se ne zagrije,kada se zagrije na 40C° vec mi prebaci na plin,tada bude sve normalno,dok na benzinu i dalje trza,sto znaci da su vjerovatno dizne,jer plin ima svoje dizne,e sada... ciscenje dizni neznam ni ja,u nas kosta po dizni 20-50km,rođak mi kaze da mi moze on to uraditi za 20km,valjda se kupi taj neki 100% alkohol i ima od ovoga kolege koji radi tattoo tu neku ultrazvucnu kadicu u koju bi potopio dizne i spojio na adapter,i da se to tako ocisti,smijem li ja njemu to dopustiti,jel to sigurno ? on je vec jednom to radio na svom bivsem audiu 80
i da,svjecice sam danas stavio nove NGK ako ista znaci... :)
 
Član
Električar Bošnjak u Rodoču isto radi ultrazvučno čišćenje. Ja sam radio kod njega. Mogu se očistiti ako dizne nisu skroz zapekle. Jedino taj vid čišćenja se preporučuje, ova brza sredstva su agresivna i nema velike koristi od njih.
 
BHT Ovisnik
cuo sam da cak neki rade sa cilit bangom ... a ovaj vid sa alkoholom da ih dosta radi,djeluje mi prejednostavno nekako...
u Bosnjaka sam dosta puta radio auto,dobar je i povoljan,koliko ti je uzeo ?
 
BHT Ovisnik
neznam brate,al za kamenac je cudo:D
zovnem sutra pa pitam koliko dođe
a pitanje i dalje stoji:cool:
 
BHT Ovisnik
zvao sam ovog Bosnjaka,i nije skup,kaze mi 40-50km za sve 4,samo ih ja trebam skinuti
e sada,kaze on kao probaj i sa aditivom,nesto kontam jel mi isplatnije odmah ih skinuti i dati nego da ga ja vozam na benzinu 30l s potrosnjom od 12-13l + taj aditiv:D
 
Član
ja licno smatram da je onaj aditiv samo bespotrebno bacanje para, ja bih prije nosio na ciscenje, znas onda sta si radio
 
Član
Prva stvar, 100% alkohol ne postoji, ko ne vjeruje nek provjeri.
Maksimalna koncentracija je 96% i to je tesko naci ali taj cesto ostavlja bijeli talog nekakav iza sebe tako da ne preporucujem to.

Druga stvar, kupi ti sebi utrazvucnu kadicu za 50 km pa cisti dizne i kertridze od stampaca i zaradi na tome :)

Trece, aditivi imaju neke koristi ako se koriste pravi i pravilno ali samo u slucaju jako malog prljanja, sto kod tebe nije slucaj vjerovatno.

Cetvrto i glavno ciscenje dizni se radi samo kod ljudi koji imaju mogucnost da ti dokazu sta su radili, a to znaci ispitni sto za dizne gdje ces dobiti papir a i vidjeti ocima rasprsivanje i protok prije i posle ciscenja. Sve ostalo moze a i ne mora da radi i samo mozes zavrsiti sa sjebanim diznama. Dizne atomizuju gorivo u mikrone prakticno i potrebna je sofisticirana oprema i znanje za bilo sta oko toga. Imaju deklarisan protok i rasprsivanje i naravno tolerancije istih i ako taj koji ispita i ocisti a ono opet ne valja trebaju ti druge a to neces nikad znati kod tatoo majstora :)

Kod auta na plin se desi da dizne zapeknu a ne da se zaprljaju sto je donekle logicno jer zaprljaju se kad nesto rade i kad nesto i protice kroz njih a ne mogu se sad odjednom zaprljati a ti sve manje vozis na gorivo.

Tako da ti fino naspi dobrog goriva i idi malo gasaj to auto makar 20ak km na benzinu i to ce sve fino samo da se popravi vjeruj mi :)

A ako to slucajno ne pomogne onda vidi polovne dizne ili nove zavisno koliko para hoces da potrosis pa tek na kraju razmisljaj o ciscenju. Ali 90% da ce malo gasanja da rijesi problem ako ga nisi imao vec dugo nego ako se to od skora pocelo.
 
BHT Ovisnik
samo omw 100ju i 98cu na hifi sipam,a auto redovno propuhujem,svaki tjedan min. 1 propusem na 200km/h,a nedjeljom odem na pistu i propusem 20ak maraka goriva punog gasa,najgore mi je ujutro kada je skroz hladan,kasnije vec dosta manje,al se osjeti sitno...i kada propusem krug punog gasa nestane,kasnije se opet osjeti
 
BHT Ovisnik
da da,prekjucer ujutro stavio nove NGK svjecice... Probati cu ipak spustiti na rezervu i nasut OMW 100 da provozam,ako nista skidam iduci tjedan ...
 
Član
Vidi imas na Hifi INjector kliner od ABRO 4km vjeruj da ce ako nije skroz zacepilo da ocepi. Naime jedino ispravno ciscenje dizni aditivima se cini na ovaj naci ostavi se u rezrvoaru 1-2l goriva i naspe se aditiv (ono upustvo sto pise na bocici se odnosi na to da bi trebali svakih 3-4 mjeseca da postupamo tj, tretiramo taj tretman), upalis i pustis da auto radi na leru dok se ne ugasi, slobodno mozes i turirati vidjeti ces da izbacuje necistocu. Kad se ugasi (ostane bez goriva) naspi benzina i vozi normalno najbolje sam rezultate imao sa Wurt ovim aditivom ali smatram da je ipak sve to isto zadnji sam koristio Abro i uradio je svoj posao. Sretno ;)
 
BHT Ovisnik
uhh mene je strah toga ostaviti tako malo goriva :D samo 2 puta mi se rezerva upalila,ne volim da je pri rezervi...mada upali se ona meni kada ga cepim pun gas,ali kada stane auto opet se vrati u normalu i podigne kilometraza kojum ogupreci,nije rezerva,al za prvu ruku cu pokasti nasuti to na Hifi i omw 100,mada neznam da li ce pomoci,najgore je ujutro,ali budemo vidili :)
 
Top