Cime vratiti sjaj kozi u autu (crna boja)

Cime vratiti sjaj kozi u autu (crna boja)

Legend
Pozdrav,
tema se dakle odnosi na sredstva koja se koriste za odrzavanje koznih sjedista u automobilima..
Dakle, ja sam prosle godine, kupio sonaxovo sredstvo za odrzavanje i ciscenje koze, medjutim nakon nanosenja koza matira i izgleda nekako kao da je izblijedila pa mi nije bilo to to, namazem ja to sredstvo, ocistim kozu medjutim treba mi nesto sto bi joj eventualno vratilo i sjaj te popunilo one "bore" koje su se stvorile tokom godina..

Eh sad, sljedece sto me interesuje odnosi se konkretno na ove "bore".. dakle postoji li neko sredstvo koje se koristi za odrzavanje koze, da je recimo u crnoj boji i da popuni ove "bore" koje su nastale na kozi koristenjem.. i kako se uopste rijesit ovih "bora"..?
10458330_10153082566360353_3573596746509507339_n.jpg


Molim samo konkretne odgovore
hvala
 
Legend
sto se tice koze najbolje ti je namazati vanzelinskom kremom, ima profesionalnh vanzelinskih krema a mozes kupiti običnu u apoteci, koza dobija sjaj a istovremenom je dobra za odrzavanje koze, savovi postaju jaci a koza meksa tako da sprijecava i pucanje koze
 
Legend
sto se tice koze najbolje ti je namazati vanzelinskom kremom, ima profesionalnh vanzelinskih krema a mozes kupiti običnu u apoteci, koza dobija sjaj a istovremenom je dobra za odrzavanje koze, savovi postaju jaci a koza meksa tako da sprijecava i pucanje koze

to smo trebali rec gospodjici guilliani koja je prije mene vozila ovaj auto 10 godina :D.. ja sam mazao vec kremom koja je na bazi vanzelina, eh sad je fazon cime popraviti ova ostecenja koja vec imaju :)
 
Legend
ja radim sa kozom, tako da ti provjereno govorim da je vanzelin krema extra za kozu, ako hoces uslikacu ti ja na poslu kutiju od ovog vazelina sto mi koristimo, sto se tice mjesta gdje je ispucala koza tu jedino da probas malo da ofarbas ali nije dugotrajno rjesenje
 
BHT Ovisnik
Usput da upitam sta je dobro da se vrati miris koze ? Ja koristim onu sonax kremu za kozu, solidno fino ocisti, u mene je siva u volvu,ali nikako onaj fini miris koze
 
Legend
ja radim sa kozom, tako da ti provjereno govorim da je vanzelin krema extra za kozu, ako hoces uslikacu ti ja na poslu kutiju od ovog vazelina sto mi koristimo, sto se tice mjesta gdje je ispucala koza tu jedino da probas malo da ofarbas ali nije dugotrajno rjesenje

Moze druze uslikaj mi, i ako mozes da mi javis gdje se ima kupit konkretno ta, ako vec ima u "slobodnoj prodaji"..
Mislio sam da ima neka krema u boji da kazem, koju ce koza upit i da se na taj nacin mogu bar malo popraviti ova ostecenja tj bore ali eto.. farbat necu dok bas ne pukne..
 
Član
Pozdrav,

Da li je neko u medju vremenu dosao do novih saznanja kako se rjesiti pukotina na kozi.

Saljem slike u produzetku, nije strasno, ali pukotine postoje..
f497be45ce1dfe5f426ab40e9e2075db.jpg
6422bd55adc5a85f1335198fa241284e.jpg
c07ba1b838a72e6e07dd6c095ee48792.jpg


97d74fc5f022322721e648e8c024991f.jpg


b13f6be051ec2a5f6a05c71f9fd8bde8.jpg




Sent from my Letv X500 using Tapatalk
 
Član
Al ostaju pukotone i dalje, vide se na suncu, reko ako neko radi sa kozom pa mozda ima neka krema da spoji, slijepi pukotine kada se natope sa njom

Sent from my Letv X500 using Tapatalk
 
Član
Te pukotine pokazuju da je auto dosta koristeno,tj.vozeno,jedino resenje ti ponovno presvlacenje koze,isto tako koza se dosta osteti nestrucnim odrzavanjem,tj.neodgovarajucom kozmetikom za kozu,vecina hoce kozu,ali nece da je odrzava pravilno,ili je neodrzava nikako

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока
 
Član
Da zamaskiras pukotine jeftini trik sto koriste amerikanci je razredjivac za farbu.
Niti jedna krema nece vratiti ta sjedista u stanje beez tih kriseva i udubljenja. Jedino smirglanje, popunjavanje posebnim ljepilom i farbanje da bude u 10/10.
Miris kozi da vratis - erdal mlijeko za kozu. Nakon tretmana koza mirise na kozu.
Ako su stara kozna sjedista, prvo ocisti rastvorom nekog sampona. Moze i za sudje. Cetkom utrljaj, prljavstinu pokupi mikro fiberom. Naprsci erdal mlijeko, umasiraj. Ostatak obrisi mikrofiberom. Vise ti nista ne treba.
 
Top