BUGATTI ROYALE ĆE NASLIJEDITI MODEL VEYRON

BUGATTI ROYALE ĆE NASLIJEDITI MODEL VEYRON

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
i449403_BugattiRoyale1.jpg

Sa svih strana stižu neslužbene informacije kako će Bugatti na jesen 2009. Godine na salonu automobila Frankfurt Motor Show predstaviti novi sportski bolid. To su doduše sve još nagađanja bez službenih potvrda, ali nas iskustvo uči da veći broj sličnih tvrdnji s različitih izvora, kad su automobili u pitanju, znači da je to vrlo izvjesna stvar. Bilo kako bilo, Bugatti će vjerojatno lansirati bolid po imenu Bugatti Royale. To će biti nasljednik razvikanog Bugatti Veyrona, ali će od njega biti napredniji u svim segmentima po formuli bolji-brži-jači. Takva će zvjerka jamačno puno koštati, pa je pitanje kako će proći na tržištu, čak i ako mu cijena bude manje od Veyronovih 1,1 milijuna eura. Ako gledamo prodajne rezultate Veyrona, problema neće biti, jer na svijetu ima dovoljno bogatih koji sebi ovakvu raketu žele i mogu priuštiti. Međutim, moglo bi se dogoditi da odaziv kupaca u vrijeme svjetske krize i ne bude tako dobar. Primjer iz prošlosti dovoljno o tome govori - originalni de-luxe automobil Bugatti Type 41 Royale, dugačak 4,3 metara s 12,7-litarskim osamcilindarskim motorom proizvodio se od 1927. do 1933. godine. S obzirom na tadašnju veliku krizu i cijenu od 30.000 dolara, prodan je u samo šest primjeraka, iako je bila planirana proizvodnja serije od 25 komada.

i449404_BugattiRoyale2.jpg

Bugatti Type 41 Royale iz 1927. godine

Bugatti navodno radi i na projektu Lydia, trkaćem bolidu nazvanom po supruzi osnivača tvrtke Ettorea Bugattija. Taj bi super automobil trebao imati friziranu verziju 8-litarskog quad-turbo W16 motora najveće snage 1175 KS, ali će mu cijena biti oko 2,3 milijuna eura, što svakako nadilazi čak i Bugatti Veyrona, pa se može računati samo na vrlo malu seriju, bez obzira na najavljenu brzinu veću od 400 km/h. Bugatti će ipak sve karte baciti na model Bugatti Royal, dok će projekt Lydia ostati u drugom planu i biti ograničen na samo nekoliko komada. Sve u svemu, u Frankfurtu ćemo na jesen puno više znati.
 
0g1 je napisao(la):
al je dobra lydia

Dje ti vidis Lyidiju vodje?

Enivej,mene u pm nervira bugatijeva politika,njima su samo brojke bitne,sto veca brojka ispod haube njima veci fol,a to sto je na stazi ko govno,to je nevazno_Ovo ne kupuju ljubitelji automobila i sportske voznje,nego glupi burzuji.
 
Super Moderator
ko je na stazi ko govno :icon_eek: :icon_question:

kolika god da im je cijena na svakom veyronu tvornica gubi dosta para... zato se ne proizvode puno jer su skuplji za napravit nego sto se prodaju ;)
 
Član
erol_brcak je napisao(la):
0g1 je napisao(la):
al je dobra lydia

Dje ti vidis Lyidiju vodje?

Enivej,mene u pm nervira bugatijeva politika,njima su samo brojke bitne,sto veca brojka ispod haube njima veci fol,a to sto je na stazi ko govno,to je nevazno_Ovo ne kupuju ljubitelji automobila i sportske voznje,nego glupi burzuji.

vidio ja slikuu :icon_biggrin:
 
allroad je napisao(la):
ko je na stazi ko govno :icon_eek: :icon_question:

kolika god da im je cijena na svakom veyronu tvornica gubi dosta para... zato se ne proizvode puno jer su skuplji za napravit nego sto se prodaju ;)

HAHHAHA! Jarane pa nisu oni kreteni da prave auta ukoliko ne zaradjuju na njima.Istina ne zarade kao npr VW sa golfom,ali zarade oni,ne brini ti.A ne proizvode se puno jer se dosta dijelova slaze rucno pa treba vremena puno za jedan primjerak da se zavrsi (ne znam za bugati,ali tako je kod svih tih maloserijskih auta).Drugo je kad neka velika firma izbaci neki autek u par primjeraka cisto da si popravi imidz,e kod takvih auta zaista proizvoljni proces kosta mnogo vise nego se na njima i zaradi.

A ko je govno na stazi? Pa veyron,na stazi ga mazne 911 turbo koji uopce nije u njegovoj klasi,a sta je tek sa Carrerom GT,Enzom,Zondom F,MC12-om,piiih bolje da ti ne govorim.
Ma kud ces dalje kad ga deset puta jeftiniji GTR opere na stazi i to sa ogromnom prednoscu.(iako ce poršeljupci i geteromrzci tvrditi da je GTR-ov rezultat na Ringu zapravo ostvaren sa slikovima,ali nije GTR samo tu pokazao da je mnogo brzi od ovih gore nabrojanih (osim MC12 i Enzo).
Uglavnom,jos jednom,Veyron je govno na stazi.(s obzirom na ogromnu konjazu i navikanost)
 
Super Moderator
nisam to znao al nije mi logicno... ipak 4x4 (i to ne bilo kakav) siroke gume, prenosi, bla bla...
al kako god ja bi njeg pije svih tih auta... ionako ne planiram na stazu :D

a to da nemaju zaradu sam gledo na TV-u par puta i u dosta emisija sad ne znam da li lazu al jako je skupa izrada takvog auta...
 
Ima mnogo vise kad su u pitanju uspjesi na stazi od 4 vuce i sirokih guma.
Pa i on je sam jaaaako skup.Nije ni vw budala da daje pare bugattija da bi ih ovaj spiskao na proizvodnju.

Kao sto rekoh bugattija ne uzimaju ljubitelji sportske voznje,nego burzuji,sultani (za kolekcije),furaci (zbog 4 cifre po pitanju konjskih snaga) i oni kojima je toliko vazno ubrzat do sto za 2,5 sek.;)

Koji si ti?:cool:
 
Član
erole slazem se,i iskreno,gledam one m3-ice,kako se ispaljuju,a on ostaje u mjestu,"jedva" krece,pa ja bi vise volio osjetit adrenalin kad me odmah ispali,nego da cekam da ono dodje do 3-4 hiljade obrtaja pa da mu onda dodje ono njegovo...neka,hvala,pagani zonda ga otrese za 2 sekunde na nekoj stazi,on vozio 1:19.xx,zonda 1.17.xx
i gdje je tu ta moc,ta tehnologija,koju toliko hvale?
koji ce mi klinac 1000+ KS ako ce me neko auto sa 500KS otrest...ne mora me ni otrest,al ako cu sebi dopustit da u takvom autu ne mogu ostavit tamo nekog porschea,ferrarija,sa 500KS,onda sam il debil,il nemam pojma o autima...stvar je da taj razvikani veyron ide extra al na pravcu,u krivinama mu ne pomaze nista sto posjeduje...auto ko auto je stroj,al brate,10 hladnjaka,1000KS,rezervoar goriva koji potrosi na 100km pri punom gasu su vrijedni gledanja u ledja nekom turbo porscheu?ne bi ja rekao...auto je sminka,performanse mu nisu ni blizu ocekivanih(mislim na trku,ne na ubrzanje i top speed)
 
Član
bravo erole...jednom da se ja i ti slazemo :D
Veyron je bas sranje na stazi, samo na pravcu moze nesto uradit...zasto se na njemu gubi tolko? jer nisu znali kako da naprave to tolko cudo od motora, pa su imali dosta, dosta problema s lezanjem, hladjenjem motora itd...dok su ulozili u to, danas nemaju zarade...a opet, nije nesto s lezanjem vala :)
 
Legend
ja se ponadao da ti je ovo i love curves as asses and bobbs,damn boy :D

veyron je prestiz, nije trkaca masina, to je samo pokazatelj vw nadmoci nad ostaim autima, tj da mogu spojiti dva 4.2 motora :D
 
Član
***** ja tu nadmoc, kad iz 8000 ccm, uz 4 turbo punjaca, izvlaci 1001 KS...
da je on makar jeben na nekim medjuubrzanjima, nego ga i tu deru dosta slabiji...
 
.nOKe je napisao(la):
ja se ponadao da ti je ovo i love curves as asses and boobs,damn boy :D

veyron je prestiz, nije trkaca masina, to je samo pokazatelj vw nadmoci nad ostalim autima, tj da mogu spojiti dva 4.2 motora :D

Kako to noke,da malo furam F&F 4 "ja sam jedan od onih muskaraca koji stavlja auto prije zene" :D

Sad ovo boldovano - Kake bozije nadmoci nad ostalim autima,pa jesi procito sta smo pisali maloprije,deru ga duplo slabija auta noke dragi.Ok,prestiz mozda jeste,al trkaci stroj-nooooo way!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top