Bravo vs 145 AR

Bravo vs 145 AR

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
e ljudi, došlo vrijeme da se malo ozbiljnije razmišlja o kupovini nove vozilice.
Sad sam na slatkim mukama:D
Inaće sam ljubitelj italijanskih auta pa sam u maloj (malo večoj) dilemi

Auta koja dolaze u obzir su:

Alfa 145 1.9JTD, 2000/01 g.p.
ALFA145.jpg


Fiat Bravo 1.9JTD, 2000/01 g.p.
fiat%20bravo.jpg


Auta su dosta slična, imaju isti motor, elektroniku pa čak i neke dijelove s tim da je bravo malo jeftiniji za održavanje.

VOLIO BI ČUTI VAŠA ISKUSTVA SA OVIM AUTIMA KAO I VAŠ SAVJET. HVALA:D
P.S SLIKE SU ČISTO ILUSTRATIVNOG KARAKTERA
 
Alfa ubjedljivo, ljepsa i bolja. Vozio sam ovo auto i uzitak u voznji se ne moze ni izbliza poredit sa fiatom. Nije mi jasno zasto hoces JTD,al eto, ja bi prije benzin uzeo.
Ja sam trebo kupit 145, al me postdiplomski ubi, pa ne mogu stic sa lovom...
 
Član
Fiata Bravu....pravo mrzim dizajn ove Alfe 145, znam da ce me mnogi popljuvat, ali nije to to... nemojte me puno ruziti hehe :D
 

edo

Član
Bravo mi je nekako klimav sam po sebi,ja bih alfu iako je smrt za održavati(to nije slučaj za onoga
ko ima nerava,keša i vremena da čeka dijelove...)
 
Član
djulba je napisao(la):
Bravo mi je nekako klimav sam po sebi,ja bih alfu iako je smrt za održavati(to nije slučaj za onoga
ko ima nerava,keša i vremena da čeka dijelove...)


jashta je neg smrt za odrzhavanje daleko joj garazha od moje :D
 
Član
gdje bas nadje 145-icu, mene dizajnom nimalo ne privlaci, Bravo mi je nesto ljepsi.....
uzmi ono sto se tebi vise svidja, nemoj nas slusati... :) :)
 
Član
Ja ti preporucujem bravo da kupis pristupacniji je za odrzavanje ima ih vec dosta po otpadima tako da za karoserijske dijelove nema brige ima ih i polovnih ,a servisa sto ih rade ima vec dosta i uglavnom su za pohvalu tako da ima tih prednosti koje se osjete po djepu mada ona alfica na slici gore je prelijepa
 
Član
Znači Fiatu plus za održavanje i izgled, minus za kvalitet
Alfi plus za užitak u vožnji i kvalitet a minus za skupe dijelove

Da odgovorim i na pitanje zašto JTD:
Pa on u prosjeku troši nekih 5.5l to sam se sam uvjerio(na oba auta je identično)
U Kaknju 1l 95-ice košta 2.28 km, dok je 1l dizela(na crno, dok još ima) od 1.80 do 2km
Ako je kome digitron pri ruci neka računa.
I naravno da je prednost ponovna prodaja
 
Član
sve je to uredu ali kad pocne servis istih jeftiniji su dijelovi za benzince i manje se kvare dok su dijelovi kod dizela podlozniji kvarovima, prvo zbog loseg goriva drugo zbog vecih vibracija koje dizelski motor stvara. ja licno da se pitam radije bi uzeo 1.6 benzin nego 1.9 dizel.
 
Član
ima li iko informaciju koliko košta jedna twin spark svjećica?
Puno ja mislim.... e zbog toga benz alfa ne dolazi u obzir, ma koliko i ja sam volio benzinjare
 
ja sam cuo da ovi jtd motori se nisu nimalo pokazali kao dobri. imaju nekih kvarova. dosta sam pricao cuo kao bolje je uzeti 1,6 benzin nego 1,9jtd. da je 1,6 dosta bolji motor. a sad ne znam. jos malo se raspitaj sta i kako.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top