bosch pumpa i ulje

bosch pumpa i ulje

Član
Ovako, već neko vrijeme starom na Golfu 3 TDI motor nepravilno radi kada se ugrije na radnu temperaturu. Vožen je kod majstora i on je ustanovio da je do bosch pumpe. To izgleda kao da obrtaji variraju i motor se malo stresa. Fazon je što nikakvih drugih problema nema, auto vuče dobro, ne dimi, samo na leru tako radi. E on mi preporuči da to ništa ne diram dok god radi, jer je skupa reparacija, ali mi isto preporuči da naspem ulja u rezervoar. On reče motornog, ali reko da vidim šta vi kažete? Možda glupo pitanje, ali koje motorno, mineralno, sintetika, polu-sintetika? Ili vidim neki pišu dvo-taktno, pa ATF? I koliko ga dosuti, on mi za motorno reče litar na pun rezervoar.
 

rs6

Član
otidji dobrom bosisti nek ti skine pumpu i provjeri je na stroju, mozda je samo treba reglirat' .....
a ovo da motorno ulje sipas u gorivo prvi put cujem... znam da se sipa ATF ....
 
Početnik
Na ATF je mislio, uzmi najjeftiniji i nasi slobodno litar na rezervoar, smijes i vise slobodno ;)
 
Član
rs6 je napisao(la):
otidji dobrom bosisti nek ti skine pumpu i provjeri je na stroju, mozda je samo treba reglirat' .....
a ovo da motorno ulje sipas u gorivo prvi put cujem... znam da se sipa ATF ....

Šta znači to regliranje, šta se tu radi? Imaš li koga preporučiti u Sarajevu?

Oggy je napisao(la):
Na ATF je mislio, uzmi najjeftiniji i nasi slobodno litar na rezervoar, smijes i vise slobodno ;)

Može biti da sam ja pogrešno razumio. Koliko često je to poreporučljivo sipati?
 
Član
pojacaj mu malo ler gas i rijesen problem?;)

nisam 100% siguran ,al mislim da ti je otisao senzor temperature goriva?
 

rs6

Član
mara- je napisao(la):
rs6 je napisao(la):
otidji dobrom bosisti nek ti skine pumpu i provjeri je na stroju, mozda je samo treba reglirat' .....
a ovo da motorno ulje sipas u gorivo prvi put cujem... znam da se sipa ATF ....

Šta znači to regliranje, šta se tu radi? Imaš li koga preporučiti u Sarajevu?

Oggy je napisao(la):
Na ATF je mislio, uzmi najjeftiniji i nasi slobodno litar na rezervoar, smijes i vise slobodno ;)

Može biti da sam ja pogrešno razumio. Koliko često je to poreporučljivo sipati?

hm u sarajevu ti ne bih znao, al u tuzli imam oceva dva provjerena ljudi razvaljuju
a regliranjem ti on dosteluje pritiske na pumpi, to on vidi kad je postavi na stroj i pokrene je....
 
Član
code: KR je napisao(la):
pojacaj mu malo ler gas i rijesen problem?;)

nisam 100% siguran ,al mislim da ti je otisao senzor temperature goriva?

Ima li neki način da se provjeri ispravnost tog senzora. Ovaj majstor je prilično dobar, i uvijek njemu vozim, ali on sva auta radi, pa možda je i fulio ovdje. Doduše, mislim da je ovo preko dijagnostike ustanovio.

rs6 je napisao(la):
hm u sarajevu ti ne bih znao, al u tuzli imam oceva dva provjerena ljudi razvaljuju
a regliranjem ti on dosteluje pritiske na pumpi, to on vidi kad je postavi na stroj i pokrene je....

Ok, hvala za info. A daleko mi Tuzla da idem. Ako neko drugi zna, neka napiše.
 
imas u rajlovcu bosch servis AB,ljudi urade,daju garanciju,meni su radili na Bori tdi,od tad je presla jos 50000 i sve super,a i nisu nesto pretjerano skupi.
 
Član
leonardo_kemo je napisao(la):
imas u rajlovcu bosch servis AB,ljudi urade,daju garanciju,meni su radili na Bori tdi,od tad je presla jos 50000 i sve super,a i nisu nesto pretjerano skupi.

Možeš li malo detaljnije, gdje se tačno nalaze?

Sarajlic je napisao(la):
I provjeri dizne takodje prije svega ;)

Zar se ne bi trebalo pokazati na još nečemu da je do dizni? Vuča ili da dimi? Ovo se samo dešava kad je na leru i to kada je na radnoj temperaturi. A valjda bi mi ovaj mastor to rekao, kaže da je sigurno do pumpe, e sad da li je treba reparirati ili samo nešto štelovati, to treba ustanoviti.

code: KR je napisao(la):
pitaj majstora za cod greske koju je ocitala dijagnostika?

Ko ćemu sada znati, ne vjerum da se on sjeća, a poništene su greške ako ih je uopšte bilo, možda je on parametre neke gledao.
 
Nema dijagnostika nista sa tim sve dok na pumpi ne crkne elektronika,a onda vec ne bi mogao ni da upalis.Dizne mogu da jako da uticu na rad motora,ali ako tebi auto vuce normalno,onda nisu dizne,iako se po fabrickim preporukama dizne mijenjaju na 100.000km,sto od nas niko ne radi. Ovaj servis ti je u Rajlovcu kad ides sa stupa prema vogosci dodje ti sa lijeve strane,imas tablu na kojoj stoji OPRAVKA BOSCH PUMPI,odmah do salona SANG JONGA.Da se ne zamaras bezveze otidji kod njih ako ne bude pumpa oni ce sigurno skontat sta je drugo.
 
Početnik
Mislio sam na diznu koja na sebi ima kabal,tj koa kontrolise rad motor ai prikuplja potrebne informacije za ecu,ode elektronika te dizne i to su ti simptomi.
Ugl otidji na dijagnostiku i postavi brojeve greski ovdje ;)
 
Član
uglavnom mozes nasuti atf ulja u rezervoar odprilike 1 l na pun rezervoar i nikakvih posljedica nece biti,dobro dodze da malo zamastis naftu koja je ionako losa da ti podmaze elemente bosh pumpe i dizne i isto tako neutrakise vodu iz sistema a motorno ulje se ne sipa jer je dosta jaca viskoznost samog ulja i auto ce ti puno pusiti na auspuh,nisi napisao godiste ali predpostavljam po postovima da ti je pumpa sa elektronikom tj.nema sajle gasa nego senzor i potenciometar na papucici gasa ako je tako onda ne mozes ni pojacati ler gas mehanickim putem kao sto je neko naveo gore a bilo bi super rjesenje atf ulje u kombinaciji sa malo pojacanim ler gasom jer ako budes morao reglazu raditi pripremi 200 km.

u svakom slucaju ja bih pokusao sa ATF uljem jer iz licnog iskustva sam takve simptome odjklanjao na vozilima doduse kod starijih tipova bosh pumpe al to nema veze jer sve je to isto sranje.
 
Top