BMW X4 - novi render

BMW X4 - novi render

Član
20110124013045_photo_0.jpg


Još pre deset godina, BMW je najavio da će u ponudi imati isti broj SUV modela kao i klasičnih sedana, karavana i kupea. Čini se da će takva situacija za nekoliko godina i nastati: koncencionalnim serijama 1, 3, 5, 6 i 7, BMW sada nudi alternativu modelima X1, X3, X5 i X6, a pridružiće im se peti SUV model pod imenom X4...


BMW je planove za model X4 obznanio još 2008. godine. Sada, kada je na tržište stigla nova generacija modela X3, na kojoj će X4 biti baziran, ideja o sportskom kompaktnom crossover modelu, ili Sport Activity sedan-u (SAS) kako ga njemci nazivaju, može krenuti u realizaciju. Gotov proizvod se očekuje krajem 2012. godine, a osim što će deliti oslanjanje i druge komponente, X3 i X4 imaće veoma sličan enterijer.

Novi BMW X3 (F25) direktno konkuriše modelima kao što su Audi Q5 ili Mercedes-Benz GLK, a X4 će konkurisati malom SUV Porsche-u, koji će do kupaca stići 2013. godine, kao i dolazećem crossover modelu Alfa Romeo.
 
Član
ovaj potez mi nije cudan uopste,ono sto je Audi uradio od Q7,tj napravio" mini" verziju Q5 tako je i BMW od X6 napravio X4, ljuti rivali,moraju se pratit:cool::cool:
 
vladica85 je napisao(la):
Stvarno mi nije jasna svrha ovog modela pored x1 i x3.. :lol:

Pa kako to ne znaš, stvarno mi nisi jasan :icon_question:


Pa ako izbace X4, to "automacki" otvara put prema X2 modelu, jer paleta mora biti komletna.


Zamisli kakva bi to bila trgovina cipela kada bi bili samo brojevi 45 i 46 :D :lol:
 

DLS

Početnik
ma skupo smece ..jedino sto valja je x5 a ovo sve gluposti sto prave x1,x3,x4,x6 i vjerovatno ce bit i x2
 
Top