BMW Project - Komentari

BMW Project - Komentari

Član
Pa vjerovatno jer je malo "kraci" od ovog drugog, sad sto se ima taj osjecaj ne znam, ono bi trebalo biti da je obratno jer na LSD-u treba gurati oba tocka, brzine u njemu. Ali eto meni na otkljucanom ovom difu su mi krace brzine, recimo druga ide 90, treca 150+, dok na LSD-u druga ide 100, treca 160+, ali na open diff osjetim da je dosta auto zivlje do recimo nekih 3000RPM u odnosu na LSD gdje je tu nekako nije zivahan, ali poslije 3000 LSD nekako dosta bolje se osjeti da bolje ubrzava nego sa open, gdje nekako open diff na visim obrtajima i ne osjeti se kao da ima tu vucu i snagu, kad da vucem nesto iza sebe...
To je bar moj osjecaj, jer sa ovim open diff gledam u kazaljku i mogu tacno kontrolisati da na 6500 pred crveno presaltam, recimo u krivini kad proklizem prvom, drugom kad zabaci guz :D mogu ga tacno kontorlisati na obrtajima dok sa LSD-on on kao od sale proleti preko 6500, isto je i kad ubrzavam recimo prva druga treca, poslije open diff kad dodje na 6000rpm kao da imam pun gepek ili auto pa ono mogu da kontorlisem gdje cu presaltati, dok na LSD-u ne osjetim to, on ide i preko 7000 bez problema :)

Jedostavno gdje je ovaj trom ovaj drugi je zivahan a gdje je ovaj elasticniji na visim obrtajima ovaj tu nije, ne moze oboje u jedno ;)
 
Član
A o tome se radi, osjećaju ubrzanja zbog prijenosnog omjera. Gledam piše auto neće preko 5000 rpm, ja mislio nikako neće preko 5000 rpm.
Ok sve jasno, hvala na pojašnjenju
 
Evo da se i ja javim :D Jučer sam se malo družio s našim kolegom u Bihaću, bilo je stvarno super, nemam riječi.

Hoću da kažem da cijenim ovakve projekte, gdje je sve rađeno ručno. Na autu sve što je rađeno, rađeno je od strane kolege RS TURBO i sve je maksimalno funkcionalno. Mislim da je to i suština tuninga. Najlakše je kupiti sve gotovo i postaviti.
Snimio bih i koji klip ali sam se držao s obje ruke, pogotovo u krivinama hahahah :D
Kolega je jedna velika automobilska enciklopedija i više puta mi je pomogao da ustanovim u čemu je kvar na mom autu.
Šteta je što nisu bile ljetne gume, jer je vrijeme bilo kao da je ljeto i mislim da sam bio jedini u Bihaću sa zimskom jaknom :D
 
Član
Ja evo opet sad usao iz graze jos cistim onaj masakar od ulja i motora hahahaaha Hvala tebi druze ;)
Jelde lezi u krivini i to na zimskim balonima gumama :D moram ugraditi jos jedan drzac za ruke na ovu novu tablu da se ima suvozac gdje drzati :D
@Duke_Of_Harlem je stvarno super lik, i na mjestu :) i meni je drago da smo se upoznali i naravno da mogu upoznati ljudi sa foruma :turbo:

Da steta sto je bio na ovim zimskim gumama i sto ga nismo bar oprali hahaha ali nije bilo vremena :p sta je tu je ;)
Steta sto nisi mogao duze ostati pa da se mozemo vise druziti i obici okolo grad ;)
A vrijeme je bilo stvarno super :D a rekao sam ti da ostavis jaknu u autu hehehehe :D
Bice ljeta pa navrni ;) onaj dogovor za camac stoji :D
 
Član
Hvala druze :) za sada dobro ide samo sto je malo ledeno pa sporije ide susenje smole :p jer ovo je tek jedan sloj a omaju strane pa unutra sve to treba vlaknima proci a sporo se bas susi zbog vlage u zraku i ledenog zraka :p
 
Član
Kradeš mi ideje :p Samo bih ja to napravio sa manje muka :D s tim da bih grijanje stavio dole, da bi tablet došo na više mjesto, da se može bolje upravljat i vidjet, jer je prevelik ugao hahaha
 
Član
Hehehehee ma ne kradem ja ideje :D ovo ja odavno imam na umu staviti samo sto kod mene se nece vidjeti tablet nego samo display da bude kao ovaj
M3vs335056.jpg

Znaci napravio sam ovu grbu i izbacio ventilaciju da moze "grba" fino da legne i upase se sa ovom od sada i da bude kao original, pa cu praviti plastiku unutra oko display-a (kod mene tableta) tako da vidis samo display od tableta da bude kao i ovdje da ne izgleda kao da sam samo tablet stavio, i mogu ga povezati sa svojim cd-playerom tako da ce muzika filmovi spotovi sve ici preko njega, i onda kasnije kakav bolji tablet uzeti sa GPS-om i onda mogu dosta stvari ici preko njega kao km/h, navigacija i ostalo :) a moci cu lako i da ga izbadim van :D
 
Član
Hvala druze :) nadam se da ce ispasti dobro hehe a vidjecemo kad se zavrsi :D ja inace imam tako neku unikatnu mastu i vecinom je mimo svih hehehe :D
 
Top