bmw e46 slabo grijanje i radne temperature

bmw e46 slabo grijanje i radne temperature

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pozdrav !! Imam problem sa grijenjem i radnom temperaturom,radna temperatura se tesko dize....i isto tako brzo pada!? Uz brdo se temperatura digne,ali brzo padne kad se krene nizbrdo( na od 1500 do 2000)I to na vanjskoj tempraturi od 5 stepeni.Termostat sam mjenjao...do njega nije!?
 
Član
Kod mene je isti slucaj
pricao sam i sa drugom i on kaze da je i kod njega isto tako na golfu 4
izgleda da je to cesta pojava
 
Član
Auto kad je ispravno temperatura mora da zakuca na pola i da stoji na pola, vozio ga uz brdo ili niz brdo ona ne smije da ide dole niti gore, ako ide gore znaci da se ne moze motor da ohladi sto znaci da ili je los termostat ili je zacepljen hladnjak,
Ako se temperatura spusta, tesko podize na radnu ili nikako ne moze postici radnu temperaturu, niz brdo se spusta ispod pola i slicno. znaci da ne valja termostat ili gumica termostata, kuciste termostata, Sta to znaci, znaci da voda cirkulise pored termostata i da se iako je on zatvoren ona prolazi pored njega i motor ne moze da se ugrije jer uvijek dobiva hladnu vodu iz hladnjaka. Znaci ako vam temperatura ne moze da dostigne radnu brzo, i kad se vozite otvorene ona pocne da opada ili niz brdo kad idete i ona pocne da opada i tako varira, znaci da vam ili termostat otvara prerano, gumica termostata nije dobro stavljena i voda prolazi pored nje, osteceno kuciste i voda cirkulise... Ako je sve ispravno TEMPERATURA MOTORA MORA DA BUDE NA POLA, nema cesta pojava, to tako mora i slicno... MORA biti na pola isao niz brdo, palio na 4 grijanje u autu, stojao u leru i slicno...
 
Sve smo odradili kako treba,zamjenili termostat,nasuli novu tekucinu,i ozracili...sutradan opet provjeravali nivo....sve ok. Ja konto to je to....krenuo od sarajeva prema Bihacu,tek uz Komar temperatura otisla na radnu. I niz Komar opetna desni kraj plavog polja. Ono bas neznam sta mi je ciniti ?!
 
Član
Auto kad je ispravno temperatura mora da zakuca na pola i da stoji na pola, vozio ga uz brdo ili niz brdo ona ne smije da ide dole niti gore, ako ide gore znaci da se ne moze motor da ohladi sto znaci da ili je los termostat ili je zacepljen hladnjak,
Ako se temperatura spusta, tesko podize na radnu ili nikako ne moze postici radnu temperaturu, niz brdo se spusta ispod pola i slicno. znaci da ne valja termostat ili gumica termostata, kuciste termostata, Sta to znaci, znaci da voda cirkulise pored termostata i da se iako je on zatvoren ona prolazi pored njega i motor ne moze da se ugrije jer uvijek dobiva hladnu vodu iz hladnjaka. Znaci ako vam temperatura ne moze da dostigne radnu brzo, i kad se vozite otvorene ona pocne da opada ili niz brdo kad idete i ona pocne da opada i tako varira, znaci da vam ili termostat otvara prerano, gumica termostata nije dobro stavljena i voda prolazi pored nje, osteceno kuciste i voda cirkulise... Ako je sve ispravno TEMPERATURA MOTORA MORA DA BUDE NA POLA, nema cesta pojava, to tako mora i slicno... MORA biti na pola isao niz brdo, palio na 4 grijanje u autu, stojao u leru i slicno...
a kako se desava ovo,kad je auto ugrijano stoji kazaljka na pol tj 90 govorim o dizelu,,sad kad je bilo vani -8,kad auto stoji na leru,cim upalim grijanje na 2 ili 3 kazalka se spusta na 70 ,
 
Član
Vjerovatno je termostar sumnjivog porijekla. Uzmi original iz ovlaštenog ako si u mogućnosti.
 
Član
termostat moze biti da je i ispravan ali pusta okolo njega, gumica nije dobro stavljena, nije ocisceno kuciste i stavljen termostat i gumica i ne dihtuje dobro itd... Ako je ispravan termostat i kuciste i gumica on ne smije spstiti niakko temperaturu, moze prokuhati ali spustiti je nece... Pa u mene 30+ godina BMW-u pa kad zakuca na pola nema ici ispod a -12 bilo i upaljeno grijanje na max... Nadji ti dobrog majstora druze ;)
 
Termostat jeste sumljivog porijekla :) kad smo montirali vidimo da su izbrusene sve oznake i na plasticnom dijelu......i na metalnom prstenu . A tako ce i biti....daj majstoru da se snalazi,da ne razbijam glavu bezveze. Ali me fakat zanima sta mu je!!
 

and

Član
imam isti problem sa e60 530 d oba termostat kupljena u tomica nisu kineski ni polovni auto opet spusta temp nizbrdo do 70 po gradu je 86 87 ,ali kad se upali grijanje na otvorenoj cesti tipa 50 km voznje 80,90 km/h 77 do 80
 
Kod mene na Audiju temepratura nikad ne ide preko 70 stepeni. A obicno je na nekih 55. Mijenjan termostat (do duse polovan - originalan)...i nista....sve isto.
 
Prijatelj imao isti problem kod sebe, kupio termostat u Tomica i opet isto, kad tamo to auto ima 2 termostata, jedan glavni i drugi sto ide prema egr ventilu. Tako da provjeri to u sebe. U njega je e46 2.0d, 2005. god
 
Član
Rsturbo je upravu, auto mora imat radnu temperaturu u svim uslovima, svako setanje kazaljke temperature ukazuje na neispravnost rashladnog sistema, mada ne treba sebi covjek stres stvarat, nije to toliko opasno, ako nisi picajzla ne diraj nista
 
Član
Kod mene na B4 jedan zajeban problem. Kad sam ubacio 1.8T motor nisam ništa dirao, termostat je bio originalni star 15 g. i otvarao je na nekih 65-70 stunjeva. U vožnji temp nebi prešla 90° a kad bi duže radio na leru temp ide do 101-102 stupnja kada se pali ventilator i ohladi ga na oko 90°. I tako vozio godinu dana i računam ajd da napokon promjenim taj teromostat.
Promjenim termostat i auto radi normala dođe do 90-ak stupnejva termostat otvori ihladi ga, pošto je hladno ventilator se i nema kad upalit. Da bi za 5 dana počela sranja malo malo temperatura ode preko 100 stupnjeva, a kiler hladan i počne mi gubit vodu i skontam da je kiler vrisnuo na spoju. Ajd kontam tu dobija zrak nemože se ozračit. Promjenim kiler,naspem vodu odzračim sistem ista stvar. Auto bilo u vožnji ili na leru temp ode do 107 stupnjeva,a kiler hladan, tek nakon 10-ak minuta temperatra počne padati i onda se pali i venitator i sve ostalo ali opet kasnije šeta od 90 do 100° što me baš i nebrine, više me sekira ovo kad prvi put ode iznad 105° da mi štogod ne odalami
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top