BMW E46 - savjet

BMW E46 - savjet

Član
ja bi samo da pohvalim 320 Dizelski motor sa 100 kw
nije za street race-a al je pouzdan i nije tako skup za održavat ;)

a potrošnja do 7 litara max :cool::cool:
 
edoze je napisao(la):
allroad je napisao(la):
Coupe nije nesto, a koliko sam upratio nije se ni pokazao bas nesto dobro... Skuplji jeste, ruzniji je a i tezi! Losije ide, cudno al istinito. 320i je dobar taj al on se usere kad treba potegnuti gdje ce 325 koristiti svojih 70% i manje trositi u tim momentima! Kad probas e46 sestaka i cujes ga kako rezi, neces pitati nikad vise za 320


a sta je 320i?

Dobro pitanje. :D
 
Član
skrabo lijepo je to sve al nebi da se zavaljujem da dam sve pare u startu nedo bog kakvih belaja pa se mogu pusit :icon_smile: auto sam planiro iz njemacke uvozit jer imam tamo rodbine pa bi kod njih na par dana dok ne nadjem nesto...a ako je tako za sloveniju da je jeftinije nije iskljucena ni ta opcija....
 
Član
RS6Avant je napisao(la):
skrabo lijepo je to sve al nebi da se zavaljujem da dam sve pare u startu nedo bog kakvih belaja pa se mogu pusit :icon_smile: auto sam planiro iz njemacke uvozit jer imam tamo rodbine pa bi kod njih na par dana dok ne nadjem nesto...a ako je tako za sloveniju da je jeftinije nije iskljucena ni ta opcija....

Hvala bogu ali kazem ti ak ovec uzimao do tih para nemoj e46 gledati,za njega daj max 5500€ ;)
 
BHT Ovisnik
ali covjek treba do tih novaca uvesti auto,platiti dazbine,registrovat ga i sl.;);) najmanji trosak je kupiti auto :D
@dzeni
koliko sam cuo i nacitao se ovdje po forumu taj se motor i nije bas pokazao,preporucuju onaj u redizajnu od 150ks jer je taj imao problema s turbinom i sl.,nezz,ali ima tema po forumu
 
Član
CoL3 je napisao(la):
ali covjek treba do tih novaca uvesti auto,platiti dazbine,registrovat ga i sl.;);) najmanji trosak je kupiti auto :D
@dzeni
koliko sam cuo i nacitao se ovdje po forumu taj se motor i nije bas pokazao,preporucuju onaj u redizajnu od 150ks jer je taj imao problema s turbinom i sl.,nezz,ali ima tema po forumu

Aha,ja kontao auto 15000 pa nista uzmes finog 320i ili 325i i gotovo,a jest Col3 ovi 136Kw imaju problema sa turbinom,dok je 150KS to rijeseno bolje ;)
 
Član
Ma nema auto i modela da nema nekih boljki, sva auta uključujući i BMW imaju određenih boljki.

Koliko para toliko muzike, i po meni uvijek je bolje auto više platiti nego manje (naravno pod uslovom da kupiš bolje auto).

Što se tiče snage E46 320d sa 100 Kw je truba, zaobiđi ga što se tiče neke brzine ubrzanja i sl. E46 320d sa 110 kw je solidan (ja ga vozim) mada i njemu fali snage.

E46 318 i je također tanak da ne kažem smiješan. Za ova gore pobrojana auta to kažem jer sam ih vozio.

Kome potrošnja nije bitna kupovina E46 330d sa 204 Ks ili 325 ili 330 je dobitna kombinacija.
 
Član
ja bi ipak 320d 110kw ipak dizel je dizel,ako ti potrosnja nije bitna onda 330d 150kw
a za beznica ide jos 700/800 ojera plin ako je sestak ;)
 
BHT Ovisnik
mk3_16v je napisao(la):
ja bi ipak 320d 110kw ipak dizel je dizel,ako ti potrosnja nije bitna onda 330d 150kw
a za beznica ide jos 700/800 ojera plin ako je sestak ;)

kojim povodom diesel je diesel ? sta bi trebalo znaciti ?
ocuvanijeg i kvalitenijeg mozes uzeti benzinca za manje novca,i u toj razlici ugradis plin,i vozis se jeftinije nego diesel i odrzavanje ti je jeftinije,veca uzivancija u voznji i sve,u danasnje vrijeme kada mozes ubaciti lpg ne bih nikada pomislio na kupovinu diesela koji je mnogo skuplji i osjetljivi na kvarove
 
Član
CoL3 je napisao(la):
mk3_16v je napisao(la):
ja bi ipak 320d 110kw ipak dizel je dizel,ako ti potrosnja nije bitna onda 330d 150kw
a za beznica ide jos 700/800 ojera plin ako je sestak ;)

kojim povodom diesel je diesel ? sta bi trebalo znaciti ?
ocuvanijeg i kvalitenijeg mozes uzeti benzinca za manje novca,i u toj razlici ugradis plin,i vozis se jeftinije nego diesel i odrzavanje ti je jeftinije,veca uzivancija u voznji i sve,u danasnje vrijeme kada mozes ubaciti lpg ne bih nikada pomislio na kupovinu diesela koji je mnogo skuplji i osjetljivi na kvarove
mene benzinac ubija porosnjom u zimskom periodu iako je 1.6
jos sve kratke relacije ide preko 10/11l
edit mislim da 325 kosta koliko i dizel sumljam da ima ispod 5000 eura da je dobar
 
Super Moderator
Ne znam sta je 320 :D samo pokusavam pomoci covjeku ne zajebajem se

Sto se tice tog 320d od 100kW, ja sam imao dva, 2000 i 2001 godiste, idu dobro i oni, nisu losi sto se toga tice, al sam sa oba imao problema i kvarili su se nije im nesto bilo uredu.. sad jesam li ja peh il je to auto osjetljivo ne znam, al nisu mi se pokazali, dok mi se 325i pokazao jako dobro ;)
 
Član
320d sa 136ks ima problema sa bosch pumpom i turbinom, obicno oko 200000 predjenih km se trebaju mjenjati, verzija sa 150 ks kazu da je nepoderiva....A sto se tice 320d ili 330d, u RS-u se moze 320d registrovati za oko 420 km a za 330d kosta preko duplo vise.....
 
Član
Pozdrav drustvo,

Ev ovako, u potrazi sam takodjer za istim modelom auta. Nasao sam ovaj iz Ze pa me zanima zna li ko sta o njemu, Zenicani ocekujem pomoc.
Izvinjavam se autoru teme sto se ubacujem u njegovu ali msm da je bespotrebno da otvaram novu, u istim smo problemima kolega :icon_biggrin:

http://www.pik.ba/artikal/4035378/bmw-330xd/ evo link

Zivjeli!!
 
Član
alen_tz je napisao(la):
Pozdrav drustvo,

Ev ovako, u potrazi sam takodjer za istim modelom auta. Nasao sam ovaj iz Ze pa me zanima zna li ko sta o njemu, Zenicani ocekujem pomoc.
Izvinjavam se autoru teme sto se ubacujem u njegovu ali msm da je bespotrebno da otvaram novu, u istim smo problemima kolega :icon_biggrin:

http://www.pik.ba/artikal/4035378/bmw-330xd/ evo link

Zivjeli!!

Pitaj ga koliko je dugo kod njega...ako je duzi vremenski period, budi siguran da ga ne gazi po zenici, jer se stisce samo jedna e46-ica, i ona je plava i karavan... ovog konkretno nisam zapazio, al mi izgleda ok
 
Druze moj savjeti ti je 330 benzin,znaci auto za svoju snagu malo trosi,a moci ces gaziti sve ove GTI-eve,brat mi je imao 330ci manuelni mjenjac,nije nesto skup ni za odrzavanje,regstracija je malo povisoka(oko 1000km).UZMI 3.0i NECES SE POKAJATI! pozz;);)
 
Top