BMW E46 - savjet

BMW E46 - savjet

Član
Na ljeto planiram kupovat e46 pa zelim savjet koji motor izabrat , isao bi na jaceg nekog dizela-benzinaca , na benzinca bi ugradio plin odma tako da potrosnja manje vise je bitna , dizel vjerovatno je skuplji za odrzavat pa je mozda bolji izbor benzinac ? auto bi kod mene ostalo duzi period tako da gubitak na cijeni i nije toliko bitan...eto svi ljudi dobre volje i potrebnog znanja neka odgovore :cool:
 
BHT Ovisnik
ja sam starom doveo 318i,odnosno 2.0 cetvrtak,143ks,nisu nege perofrmanse,ali opet ide solidno,ali bih ti preporucio da uzmes 325i,kada sam njega vozao rekao zaljubio sam se pa sam morao starom uzeti bimera,odlicno ide,ima snage,nije neki strasan potrosac,mada kada ga stiskas uzima kao i svako auto,prelijep za voziti,dijelova za njega ima koliko hoces,nije kvarljiv,izdrzljiv motor,ima ih za naci, jos ubacis plin i vozis se garantovano jeftnije nego bilo koji diesel s upola manje snage;) a za odrzavati je jeftiniji i izdrzljiviji od diesela svakako:icon_biggrin:
 
Član
ja sam uzeo 316i
vec 5 godina je auto u obitelji, potrosnja 10ak l gradske (stiskanja)
7l otvorene, cak i 6.. zavisi od noge.
 
Član
325i ili 328i
otvorene mozda oko 8, gradske 10-11-12 pa navise... obavezno sekvent i pun gas... taj motor je provjeren jos iz e36-ice i nema nekih izrazenih mana... e46icu pogledaj oko zadnjeg trapa
 
Član
316i mi se cini poslab , sta ja znam , vec kad uzimam da imam nesto jace , eto Col3 mi predlaze 2.5 sto mi se cini kao dobra opcija jel taj motor onaj iz e36 sa 190+ks ?? i sta je bolja opcija manuelac ili automatik ? na sta obratit paznju pri pregledanju vozila ? i imal kakve razlike u cijeni limuzina i coupe ?
 
Super Moderator
325i mislim da je najbolji izbor. Ne znam koliki ti je budzet al ganjaj sto noviji i da e 325, taj auto bas malo trosi a dobro ide. Manual gledaj jer manje trosi od automatika i zabavniji je za tebe. Obrati paznju kad ga probas klapa li oko tockova ista i lezajevi cuji li se jer je to skupo za njega
 
Super Moderator
Ima i ta mjesta ;) ni on nije veliki potrosac al ga je teze naci ja mislim, mada ni 325 nije cest
 
Član
znaci definitivno benzin necu pogrijesit koji bilo odaberem 325i ili 330i , gledat cu da kupim vozilo koje je u boljem stanju :icon_smile:
 
Član
Ja licno kad bih kupovao izabrao bih e46 facelift 320 d verziju sa 150 ks. Nije skupa registracija, potrosnja zanemarljiva a solidno ide......
 
BHT Ovisnik
ne ide kao 2.5 ili 3.0,nije jeftiniji za odrzavat kao navedeni,te nema u priliku dovoljno zabave za voziti :)
3.0 svakako prije,razlika u registraciji je u nijansi,al su pretezito novija godista,u nas dobro rijetki i na cijeni,ja bih izbjegavao automatika,htio sam sebi u zamjenu uzeti e46 ili e39,al su automatici,ovdje po forumu su mi govorili da su imali mana,ne izdrze do 300k,a skup remont,2 ponudjena su radili remont,a manual svakako zabavniji... Imas u mene na profilu temu za e46 o manama i sl.,ja ljetos otvarao
 
Član
auto cu 99% uvozit , posto imam opciju i na povlasticu pa cu vidit kako i sta , 330i mi se cini kao brutalan auto da mi nece bit puno konjaze :D isto tako pitao sam za razliku u cijeni coupe ili limuzina sta je jeftnije , neigra mi ulogu 2 ili 4 vrata jer sam momak pa ako je coupe jeftiniji bolje mi njega :icon_confused:
 
Član
sto bi mtr rekao o hjebe savjeta,kupi m3 on najmanje trosi a najbolje ide:lol:

znaci e46 je jako jako skrt na opremi,sve se dodatno placa:D
kupe ti je skuplji od limuzine,sto jaca oprema i motor cijena vrtoglavo raste,ja sam svog 325 platio 9000e,prioritet mi je bio da ima mf volan,navi 16-9,profilisana sjedista i ksenone a to je jako jako tesko upariti na e46 cak i na m3...

najjeftiniju su ti ovi socijalni modeli 316,318,320d,imas ih pun pik:D
u njemaskoj se krecu solidni 4000-5000e...
 
Član
potrosnja mi i ne igra toliko ulogu rekao sam odma da imam para za m3 rado bi uzeo , znaci do nekih 15.000 kaemova bi isao bez registracije ;) motor mi je na prvom mjestu ako je motor dobar opremu cu zanemarit :icon_smile:

tebe tvoj 9000 eura kad si ti to uzimao ? i jesul to sve pare sto si dao na njega ?
 
Top