BMW E30 ulje&voda

BMW E30 ulje&voda

interesuje me da li neko zan na sestaku 320 imal ikakvog nacina da negdje mjesa vodu i ulje osim da je dihtung otiso ili da je glava pukla? neki dihtung negdje..pumpa vodena, bilo kakva ideja???? auto bilo ispravno i od stanja ispravnog do mjesanja vode i ulja, auto ej radilo na leru dok su se neka crijeva mjenjala i sve ostalo...znaci ukupno da moze bit jedno 6 sati rada na leru i ono par puta da gas dam malo jace, al znaci nikad nisam drzo u crvenom niti nesto pretjerivo...znaci tipicni simptomi ona majoneza u ulju i vodi...najnejasnije je sto voda zavrsi u motoru KAD AUTO STOJI, preko noci!!!! zato me i buni sve...bez pritiska, bez rada motora, voda prodje...et iko ako ima sta pametno za rec, bio bi zahvalan....inace preso je 130000km i stojo je 9 godina prije nego sam ga uzeo...ima u projektima...
 
trizex je napisao(la):
Jel majoneza na cepu od ulja ili cepu od vode?

ma na oboje muko moja...puno ulje majoneze, a u vodi na povrsini...kako je stojo 5dana voda se izdvojila i glava puna vode gore oko bregaste, klackalica....na sve strane voda ostala...
 
Član
koliko god tebi cudno to bilo...galva ili dihtung..ali najprije dihtung.

naime dok motor radi pritisak ulja je i do 5 bara sto je mnogo vise od pritiska rahladnog sistema.
tad ulje ulazi u rashladni sistem...
kad ugasis auto rashladni ostane pod laganim pritiskom i tad voda ulazi u sistem podmazivanja....

LP
 
ma radi se o tome kolko god pogledam motor, sistem rashladjivanja, kod njega je samo u bloku uvijek voda, a u glavi samo kad radi, a s druge strane glava je povisoko da bi na njoj ulazila voda dok stoji...ja se bojim da nije blok puko...mozel puknut od stojanja 9 godina? motor radio normalno i odjednom se to sjebalo...taman ga registrovo, sve ostalo bez problema proslo tehnicki u austriji...ajd da kazem vrijedi mi sredit taj motor...
 
Član
tito_i_partija je napisao(la):
ma radi se o tome kolko god pogledam motor, sistem rashladjivanja, kod njega je samo u bloku uvijek voda, a u glavi samo kad radi, a s druge strane glava je povisoko da bi na njoj ulazila voda dok stoji...ja se bojim da nije blok puko...mozel puknut od stojanja 9 godina? motor radio normalno i odjednom se to sjebalo...taman ga registrovo, sve ostalo bez problema proslo tehnicki u austriji...ajd da kazem vrijedi mi sredit taj motor...

:icon_eek::icon_eek::icon_eek::icon_eek:

koji je BMW u pitanju ?
 
Administrator
-Suki- je napisao(la):
tito_i_partija je napisao(la):
ma radi se o tome kolko god pogledam motor, sistem rashladjivanja, kod njega je samo u bloku uvijek voda, a u glavi samo kad radi, a s druge strane glava je povisoko da bi na njoj ulazila voda dok stoji...ja se bojim da nije blok puko...mozel puknut od stojanja 9 godina? motor radio normalno i odjednom se to sjebalo...taman ga registrovo, sve ostalo bez problema proslo tehnicki u austriji...ajd da kazem vrijedi mi sredit taj motor...

:icon_eek::icon_eek::icon_eek::icon_eek:

koji je BMW u pitanju ?

http://www.bhtuning.com/85-bmw-e30-320i-t-61958.html
 
Član
odvezi ti to nekom dobrom majstoru, iako je to stari auto to ne cacka svako :123:
da si blize rado bi pomogao....
 
ma on je sutra u tuzli...nije kako sam zelio, al eto, dolazi na labudici u tuzlu...pa cemo vidit ko ce ga radit...steta zajebat motor...130 000km, al izgleda da ga je stojanje zeznulo...vidicemo kako ce proc to sve...
 
-Suki- je napisao(la):
tito_i_partija je napisao(la):
ma radi se o tome kolko god pogledam motor, sistem rashladjivanja, kod njega je samo u bloku uvijek voda, a u glavi samo kad radi, a s druge strane glava je povisoko da bi na njoj ulazila voda dok stoji...ja se bojim da nije blok puko...mozel puknut od stojanja 9 godina? motor radio normalno i odjednom se to sjebalo...taman ga registrovo, sve ostalo bez problema proslo tehnicki u austriji...ajd da kazem vrijedi mi sredit taj motor...

:icon_eek::icon_eek::icon_eek::icon_eek:

koji je BMW u pitanju ?

ma na tehnickom sve ispravno bilo...nisu ni gledali ulje...oni motor ne gledaju...na tehnickom je bitno ono sto moze nekog drugog ugrozit, pa hrdja, rasvjeta, kocnice, trap, gume, brisaci, grijanje....a jebe se njih ako crkne motor...e sad da li je tad vec bio pomjeso malo ili tek poslije ne znam...motor ispravan bio...zato meni nije nista jasno...pogotovo sto su mjerili iispusne gasove iako nisu zagledali ulje i to...moralo je nesto valjda lose pokazat na ispusnim gasovima...
 
Top