BMW E30 325ix

BMW E30 325ix

Član
I mora pasti kiša čim ja friške felge na auto stavljam :banghead: Sjaj se baš za tmurna vremena ne vidi a i dok sam došao do kuće već su se pokrile prvim slojem blata. Ali nema veze. Možda će nekima čudno izgledati, ali da se zamjetiti da idemo na OEM styling sa gumama. Pošto se bliži kiša i led odlučio sam se za KOMANDANT DRUMA SAVA GUMA! Eskimo 3 195/65 koje dosta masivnije izgledaju od Blizzaka 185/60. Meni osobno paše a udobnost i stabilnost je sada nebo i zemlja razlike kad su propisne piksne stavljene i kada je propisno balans odrađen. Za idućega ljeta ćemo naći neke Brock, Azev ili RH felge 16ke sa malo agresivnijim gumama tipičnijim za kocku ;)
Pa evo kako ta zimska obuća izgleda
20150905_115410.jpg
 
Poslednja izmena:
Član
Jucer sam uz pomoc svoga majstora i njegove dizalice poradio na kuckavom prednjem ovjesu pa smo i to doveli u red. Na izmjenu su dosle kugle koje su zamjenjene novim Meyle kuglama, vertikalni prednji stabilizatori takodjer Meyle i mandzete da bi sva dobra masnoca ostala tami gdje i treba biti umjesto da mi curi po lafetama i pravi nered bez potrebe. Sada za vozit i kocit nebo u zemlja razlike. Nema treskanja, lupanja, zanosenja u lijevu stranu pri jakom ubrzanju i kocenju a o stabilnosti u zavojima da ne pricamo.
Iduce na planu je varenje zadnje desne solje koju je pocela obilazit korozija koja mi se nimalo ne svidja i zelim to rijesiti i zastititi prije nego postane problem
bc01695b7cd78f7d611faac7199717b5.jpg

5571fe5a2f16ec8a9bd94f421abad5bd.jpg

17ca85e7ecb2d225decc3b21f086a898.jpg

8fe0ac2347fc170dc83e272be87732e2.jpg
 
Član
I danas friski update na autu, odvojio sam satak vremena i na rampi ispod kuce uspio namjestit auto da mu promijenim sva crijeva od goriva. Lakse bi bilo uz dizalicu al sta je tu je a i ovako je sladje kad sam to zavrsis.
Provozao auto 10ak km i nigdje ni kapi benzina. Usput dosuo malo ulja i provjerio ostale tecnosti sve ok.
 
Član
Nema sta preporadjas auto, mada jedino mi ne ide fabričke dimenzije guma u ta boja felni (svidja mi se fabricka dimenzija samo na neke smirenije felne).

Svaka čast na radu druze.
 
Član
Hvala @Davor_ , trudim se vratiti jednoga ix-a iz mrtvih :) A ovo sve radim jer ne želim da mi BMW završi istom sudbinom kao i 95% 325ica, pilanje spirala, Brock, BBS ili Alpina felge 16", naprijed 8,5 nazad 9,5. Stakla zatamnjena da se ni iznutra ni sa vana ništa ne može vidjeti. Smoked farovi, Pfeba, M3 itd branici i pragovi, crna, crvena ili bijela boja obavezno i da sad ja tu ne nabrajam šta već.
Kad sam već "šašav" bio da uzmem ix-a, onda mogu biti i dovoljno "šašav" da mu napravim zlatne rally felge, zažutim farove i maglenke, stavim krovnu galeriju, idem na tvorničke dimenzije guma, lagano zatamnim stakla i zadnju šajbu, poliram kromirane lajsne umjesto da ih sakrivam lakiranjem u boju auta. Uvijek sam bio drugačiji izborom auta, pa što bi se sad trudio da se utopim u masu :clown:
 
Član
Zar su ovo fabricke dimenzije guma ? . Meni bas veliko djeluju , ma i jest bolje drugaciji biti , ali makar da si 195/55 uzeo i malo ga spustio , ne moras naprijed pobijati ga a pozadi ostaviti odignuta kao svi :D
 
Član
Vidio sam te danas u Capljini, u Vivi ja sjedio :) Gledam na parkingu poznato mi auto, a nisam vidio da si iz ČP haha :D Dobra e30 pravo, samo naprijed :)
Ja sam iz Visica :)
 
Član
I meni izgledaju malo previse, zar nisu tvornicke 205/55? Inace svaka cast na radovima (Y)
E pa tu sam se opekao, 205 55 je tvornicka a ja sam stavio 195 65 visinu i tu se malo zeznuo, diranje je umalo. Morat cemo rjesavat nizi profil...
Eto ako nekom trebaju sve 4 prakticki nove Save eskimo s3 za 180 km neka se javi. Imam jos dva seta 15ki ali ni jedan mi ne pase
 
Član
Super kockica, de mi reci kako te slusa Meyle, cuo sam da ih inzinjeri posebno optimiziraju u odnosu na fabricke komponente.
 
Član
Super kockica, de mi reci kako te slusa Meyle, cuo sam da ih inzinjeri posebno optimiziraju u odnosu na fabricke komponente.
Pa evo vec sam presao nekih 300 kusur kilometara odkad sam to sve pomjenjao, ima jos vrlo lagane vibracije negdje na oko 80 na sat ali to traje vrlo kratko. Testirao sam sve brzine do 190kmh i drzi cestu kao blesav. Ja sam prezadovoljan drzanjem a obzirom da je auto staro 25 godina skoro. Iznenadjen sam i koliko je upravljanje direktno i bez lufta.
Vidjet cemo kad dodje 205 55 ili 205 50 dimenzija na njega kako ce to izgledat
 
Član

Evo i jedan video ubrzanja i funkcioniranja pogona uradjen veceras nakon malih stimanja smjese, sa lagano rastelovanim ventilima iako ce i to ubrzo na dnevni red doci.
Radi se o lokalnoj uskoj cesti, uspona 12% u prosjeku. Gume su Bridgestone Blizzak 15ke a odstupanje sata od gps-a je maltene nezamjetno jer je ostala tvornicka dimenzija guma. Ubrzanje snimano na LPGu ilitiga plinu bez ikakvog proklizavanja i sa malo uranjenim prebacivanjem brzine jer x koliko sam ga upratio ne voli crveno koliko voli cista zadnja vuca. Po videu ubrzanje traje oko 9 sec na usponu. Na ravnici je to skoro sekund brze,i kad nastelujemo ventile onda cemo probati i ravnicu i ponoviti isti uspon.
 
Član
De skini neku aplikaciju za telefon i vidi koliko je stvarno ubrzanje jer mi se cini da je sporije od 10s. Nadji ravnicu i ozezi pun gas, zabij u crveno i vidi je li to to, benzin, plin, nasteluj, bice nesto izgleda. Samo naprijed.
 
Član
Ovo sam pokusao pokazati funkcionalnost pogona na uzbrdici na dosta klizavoj cesti, s tim da sam s punim gasom krenuo tek nakon pustanja kvacila da bi izbjegao proklizavanje. A mozes li mi predlozit neku aplikaciju koja mjeri ubrzanja?
PS za ubrzanje nisam previse opterecen jer ix je oko sekunde sporiji do stotke od i modela po podatcima sto daje tvornica. 25 godina star ix vjerojatno i sporiji, al popravit cemo mi to koliko se popravit bude dalo.
9-10 sec na uzbrdici na plinu i ja sam vec podobro zadovoljan jer ide se u pravom smjeru
 
Top