BMW 325i Plin problem! Auto se ponekad pri ubrzanju pocne tresti,trokirati,nece gasa.

BMW 325i Plin problem! Auto se ponekad pri ubrzanju pocne tresti,trokirati,nece gasa.

Član
U pitanju je BMW e90 N52 motor, 2.5i , ugrađen LPG (Lovato). I desilo se prvi put pri pretianju,poceo gubiti snagu,tresti se.. prebacio (upalio pa ugasio auto jer nije htio na prekidacu) na benzin i sve ok.Mislio sam da je nestalo plina jer pokazivac nepokazuje tacno. Sljedeci dan nasuo punu bocu plina i normalno sve,vozao bez problema jedan dan,sljedeci dan,upalio auto nakon 100m stao na semafor,osjetio se plin u autu,zatrza i ugasi se. Ponovo upalio prebacio na plin i vozio normalno. Danas, opet krenuo od kuce,presao nekih 3km, i pri malo brzoj voznji poceo gubiti snagu gusiti se i tresti.. Opet stanem,naravno morao ugasiti auto pa upaliti na benzin,jos je trokirao 30 sekundi valjda dok nije progutao,i radi normalno.. Ima li neko iskustva? Hvala
 
Član
Pa čekaj, tek si ugradio plin, ne radi kako treba i pitaš do čega je?!
Imaš li ti garanciju na taj posao, pravac kod njih?!
 
Član
Ne,plin je ugrađen jos 2009,kupio sam auto takav neznam ni gdje je bio ugrađen,nemam papira nikakvih. Kod majstora cu otici svakako,ali mislio sam mozda je neko imao iskustva,mozda je neka glupost..
 
Član
Jesi mjenjao rasplicnjac i filtere? Gdje sipas plin? Ako ti se negdje nesto zacepilo eto zasto trza :)
 
Član
Moze bit do loseg plina, zaprljanih filtera ili u najgorem slučaju do isparičava ili dizni. Zna se desiti da je plin toliko smeće da ne može na leru da održi obrtaje i motor trokće, hoće da se ugasi, ali on u tom slučaju treba automatski na benzin prebaciti. Ako na njemu nisu od 2009. nikad mijenjane dizne i isparivač, zamijeni to sve. To bi te koštalo negdje oko 200km sa rukama i novim štelovanjem a auto će ti radit ljepše i koliko toliko manje trošiti, jer se i te dizne a pogotovo membrane u isparivaču vremenom razrade. Čak se preporučuje sa zamjenom plinske boce, tj. svakih 5 godina, zamjena isprivača i dizni, što bi ja lično na svom autu radio. U svakom slučaju, otiđi u servis za plin nek ti ljudi sve pregledaju.
 
Član
Moze bit do loseg plina, zaprljanih filtera ili u najgorem slučaju do isparičava ili dizni. Zna se desiti da je plin toliko smeće da ne može na leru da održi obrtaje i motor trokće, hoće da se ugasi, ali on u tom slučaju treba automatski na benzin prebaciti. Ako na njemu nisu od 2009. nikad mijenjane dizne i isparivač, zamijeni to sve. To bi te koštalo negdje oko 200km sa rukama i novim štelovanjem a auto će ti radit ljepše i koliko toliko manje trošiti, jer se i te dizne a pogotovo membrane u isparivaču vremenom razrade. Čak se preporučuje sa zamjenom plinske boce, tj. svakih 5 godina, zamjena isprivača i dizni, što bi ja lično na svom autu radio. U svakom slučaju, otiđi u servis za plin nek ti ljudi sve pregledaju.
Ti bi svakih 5 godina samo crijeva ostavljao?
 
Član
Aha, neznam da li je mijenjan filter itd. Svakako cu to uraditi.. Znaci moguce je da on pravi poroblem,malo sam se prepao jer se i plin malo osjetio u autu,a motor poceo nenoramlno da trokira lupa skace.
 
Član
Mozda ti je zacepilo se neko crijevo ili rasplinjac pa na nekoj racvi da ti malo pusta plin, uglavnom otidju kod plinasa filteri rasplinjac ruke dijagnostika sve to da se usteluje je oko 50 KM.

Ako hoces probaj filter skinuti i produvati na kompresor, zavrni ventil na boci i ostavi da ti radi auto na plinu dok se ne istrosi, odnosno ugasi, odvrni saraf na kucistu filtera i izvadi ga i malo produvaj mozda ti pomogne dok ne odes kod majstora :)
 
Član
Kod kojeg majstora najbolje otici? Darkom nece da radi sto on nije ugrađivao i nema dijagnostiku za lovato.. i neki je valjda poljski procesor.
 
Član
Zamijeni filter plina pa probaj onda, i skini crijevo sa isparivaca, ono sto ide na dizne pa ubaci neku krpu malo unutra, ako ima prljavstine trebao bih zamijeniti isparivac.
 
Član
Ne znam za majstore u SA raspitaj se malo, a ako nisi prije nista cackao oko plina ili auta najbolje otidji kod nekog plinasa to ti je moj savjet :)
 
Član
Ja sam imao slican problem...isparivac rikavela....ne znam kako ti pali ujutro...da li duze vergla? Ako da onda def isparivac
 
Top