BMW 320d EfficientDynamic

BMW 320d EfficientDynamic

Član
p90050382_highres-630.jpg



BMW 320d EfficientDynamics
4.1 l/100km, 109 g/km, 163 hk, 360 Nm, 0-100 km/h 8,2 s.


BMW buyers in certain European countries now have the choice of snatching up a 320d EfficientDynamics Edition. The car is said to be the most fuel efficient and lowest-emission BMW in the current model range. It will be available from German, Spanish, French and Italian dealerships alongside the normal 320d.

Force comes from the 2.0-litre four-cylinder turbo diesel motor with an aluminium crankcase, a diesel particulate filter, common rail direct fuel injection with piezo-injectors and variable intake geometry. Maximum power is 120kW (163hp) made between 3,500rpm and 4,200rpm. Peak torque is 360Nm and it is available from 1,750rpm to 3,000rpm. The gearbox features a longer final drive ratio. Performance is good with a 0 - 100km/h time of 8.2 seconds and a top speed of 225km/h.

Other measures taken to improve fuel efficiency include the utilisation of Brake Energy Regeneration, the Auto Start Stop function, a shift indicator and electronic power steering that only operates when needed. The tyres were manufactured to provide minimum rolling resistance and the suspension has been lowered. The Cd figure is now 0.26.

These and other improvements give the 320d EfficientDynamics Edition an average fuel consumption of 4.1 litres per 100km (68.9mpg) and a C02 rating of 109g/km.
 
Član
OggyBoy je napisao(la):
Skroz zanimljiva potrosnja, al' ja ga 'ebem ko je uspije odrzati na 4l!:cool:

Cito sam testiranje tog auta ovdje u Svedskim auto novinama, i kazu da je potrosnja bas kao na papiru. Sto je zanimljivo, mozes ga vozit ispod 900obrtaja bez ikakvog trzanja.
 
Član
po meni su ovo sve izmisljanja, trosi i moj 3,6 kad idem nizbrdo sa planine, ovaj auto ne moze imati toliko potrosnju pri normalnoj voznji, ni on ni bilo koja druga marka sa ovom kubikazom i konjazom... moze mozda u petoj da vozis 80,70 i tako 10,15km bez ijednog trzaja, preticanja, sto znaci nemoguce..
 
Član
DasAuto je napisao(la):
OggyBoy je napisao(la):
Skroz zanimljiva potrosnja, al' ja ga 'ebem ko je uspije odrzati na 4l!:cool:

Cito sam testiranje tog auta ovdje u Svedskim auto novinama, i kazu da je potrosnja bas kao na papiru. Sto je zanimljivo, mozes ga vozit ispod 900obrtaja bez ikakvog trzanja.

Naravno da možeš,mogu i ja stajati na rukama,al poslje nekog vremena se umorim i padnem na glavu.čuj vozit na 900 obrtaja:Dja ga u leru držim na 1000:lol:
 
Član
ZELA GTI je napisao(la):
DasAuto je napisao(la):
OggyBoy je napisao(la):
Skroz zanimljiva potrosnja, al' ja ga 'ebem ko je uspije odrzati na 4l!:cool:

Cito sam testiranje tog auta ovdje u Svedskim auto novinama, i kazu da je potrosnja bas kao na papiru. Sto je zanimljivo, mozes ga vozit ispod 900obrtaja bez ikakvog trzanja.

Naravno da možeš,mogu i ja stajati na rukama,al poslje nekog vremena se umorim i padnem na glavu.čuj vozit na 900 obrtaja:Dja ga u leru držim na 1000:lol:
Mozes ga vozit u prvoj :D ahahah
 
Potrosnja ovoga auta je tacna bas kao sto pise na papiru,testovi su bili u Svedskoj,Austriji,Italiji,razlog ovakve potrosnje je smanjenja tezina auta za 280 kg zbog uvodjenja konpozitnih materijala na karoseriji auta i pogonskom sklopu,a pored toga jedan od najbitnijih faktora zasluzan za to je " Brake Energy Regeneration(reverzibilna sila kocenja) i Auto Start Stop function,(gasenje auta na svakom zaustavljanju auta na semaforu pri cemu se ostvaruje usteda od 7% na potrosnji)
 
Član
moze ovako, zamoli bmw nek ti posalje model, provozacemo se po sarajevu, ja cu ti odma dat kljuc od auta ako uspijes smanjit na 6 po gradu sa njim, kamoli 4
 
Član
Astra je napisao(la):
moze ovako, zamoli bmw nek ti posalje model, provozacemo se po sarajevu, ja cu ti odma dat kljuc od auta ako uspijes smanjit na 6 po gradu sa njim, kamoli 4

Ključ za ključ?:lol::lol:
 
Kompletan test potrosnje ovoga auta postoji na netu mozes ga pogledati,od sipanja punog rezervoara predjenih 100km konbinovane voznje(grad+otvoreno)i dosipanja!4.2 litra !Sto se tice auta i tebe,nije problem svako od nas moze taj auto natjerati da trosi i 10 litara u gradu,ocigledno da ne pricamo o istom nacinu voznje!jer i sam znas da kada pricamo o ekonomiji pri potrosnji,ne drzimo papucicu gasa u patosu!

Upredi malo ovo rec je o audiu A-8!4.2FSI

Motor 4.2 FSI ima snagu od 273 kW (372ks) sa maksimalnim obrtnim momentom od 445 Nm. On ubrzava A8 od 0 do 100km za 5,7 s sa pogonom koji se zadržava na elektronski kontrolisanoj brzini od 250km. Jak benzinski motor troši 9.5 l/100km, što je manje za 1.4 l ili 13% u poređenju sa prethodnim modelom, sa povećanjem snage od 16kW (22ks). CO2 emisija iznosi samo 219 g/km.

Pogledaj malo sada ovo,vjerovatno i oni lazu,kod bmw-a je motor dizel od 2000ccm i trosi 4.1litar a kod audija je benzinac od 4200ccm motor i trosi 9.5 litara,pored toga ovo je potrosnja iz audija a-8 koji ima 2235kg,a test je iz bmw-a serije 3 koji ima 1430kg!mislim da ce ti sada biti jasnije!
 
Član
ZELA GTI je napisao(la):
Astra je napisao(la):
moze ovako, zamoli bmw nek ti posalje model, provozacemo se po sarajevu, ja cu ti odma dat kljuc od auta ako uspijes smanjit na 6 po gradu sa njim, kamoli 4

Ključ za ključ?:lol::lol:
ahaaha :D nisam uopce mislio ubijanje, normalna voznja, grad, guzva, semafor, saltanje, nema sanse da potrosi toliko... jedino na autoputu na jedvite jade, da se auto trese, tad mozda moze.. a za audia jos veca izmisljotina... Golf 5 GTI, Octavia RS prema podacima momaka sto voze auta s foruma po gradu trosi 12-15l, golf 6 gti takodje, tako da pusti se izmisljotina sa prospekata, uzmi auto provozaj ga, taj a8 trosi min 15-18l po gradu
 
Top