blow off ventil

blow off ventil

pozdrav prije svega!!

vozim pasata iz 2000god. 1.9 tdi 85kW PD ugradio bih navedeni ventil!
pa bih trebao malu stručnu pomoć gdje i kako ga namontirati

315535_271686019522243_100000425401684_994996_646629977_n.jpg
 
Član
Ne vidi se slika ali ako je blo off sa elektro ventilom, prekidacem za papucicu ga sa i obicnim prekidacem onda ovako.
Na usis od turbine prema motoru gdje god imas mjesta da ga smjestis :) nadjes cijevi komad izbusis rupu u zavaris na to komad druge cijevi da mozes blow off staviti i pored blow off-a probijes jos jednu malu rupu promjera 2mm i zavaris takodje cijevcicu jer ce ti trebati ta za elektroventil, onda izbacis negdje komad svoje plasticne ili gumene i stavis taj komad metalne, kad si to uradio onda sa te male cijevice povuces crijevo na elektroventi (gledaj da je sto krace crijevo sa cijevi na elventil pa na blo off i sto blize blow off-u) i sa njega na vrh otvora na blow off, onda minus elektroventila na masu (sasiju auta) a plus odvedes u kabinu kod papucice gasa za prekidac, posto je taj prekidac pravi kontank kad se pritisne onda ga postavis na papucicu gasa tako kad je pustena papucica gasa da drzi pritisnut taj prekidac i da vodi struju na elventil, a kad je pusten onda nema struje premael ventilu, onda sa prekidaca odvedes kabl na neki svoj prekidac ako hoces da mozes paliti i gasiti blow off, i sa njega na plus akumulatora. I to je to :) Kad vozis elektroventil je otvoren i korz njega pritisak i de u gornji dio blow off-a i drzi pritisak, kad pustis papucicu gasa onda pritisne papucica onaj prekidac i on dovede struju na elektroventil koji preusmjeri pritisak ili samo prekine dovod u gornji dio blow off-a i tako da tvoj pritisak turbine onda moze da digne blow off i dobijes zvuk kao da ti kise motor :D uglavnom dobar je zvuk, na astri 2.0 DTI je bio zvuk preeeheeben :D ma i 200hp za taj zvuk je bilo malo :lol: a kad ti dosadi taj zvuk onda samo onaj drugi prekidac sto si stavio jednostavno iskljucis i nema struje na elektroventilu i tada nema ni zvuka blowoff-a :cool: ovo je objasnjeno samo ovako opcenito ali ja mislim da si skontako kako i sta :D ovo sma ja rekao od ovih sto sam ja ugradjivao i kako sam ugradjivao na dizele, sad taj tvoj ne vidim kakav je pa sam ti objasnio svoja iskustva kako sam ja radio ;)
 
http://www.tuning-in.sk/fotogaleries/P1010628.jpg

ovakav imam ventil!

a mislio sam izbaciti egr-ventil i samo staviti ovaj! što misliš?
 
Član
sa tim se nisam susretao i ne mogu ti nista reci :) ne znam na kom principu taj radi.

ako ces ovaj blow off stavljati, kod tog passata imas mjesta kadvdignes haubu pa sa desne strane kod intercoolera, crijevo koje ide sa njega ns motor i ubaci se ono meralno kako sam ja rekao i ima mjesta za sve tu a i sve bude blizu
 
Član
ne gubis na snazi ali imas maaaalo veci lag turbine ,jer ovaj blow off izbaci iz sistema sav pritisak i kad stisnes gas onda imas mali zaostatak (lag) ali se to haman i ne primjeti.
 
Član
sranje je i imas vec 2043824830 tema o blowu na dizelu,potrazi malo!

gubi na blowu,ko nije imao neka ne pise kao zlaja :D
 
Top