Bijeli dim kod prvog paljenja

Bijeli dim kod prvog paljenja

Član
Obični kondenz iz katalizatora, sasvim normalna pojava. Kakve dizne i otvaranje motora. Vozi i ne diraj
 
Legend
Valjda se grijaci nepale mu tek kad je minus tako mi je sirco reko..tako da sada nema veze sa grijacima,provjeravani su ispravni su oni..
jeste li mjenjali gumice na diznama ?
edit : vidjoh da je bosch pumpa tek..

ja sam taj isti problem na svom PDu rijesio sa novim gumicama dizni i novim grijacima
 
Član
Danas mjerio kompresiju 25 nije sjajna..otovorit ce mi sirco motor krajem sedmice pa cemo vidjet do cega je..karike sigurno jesu,difoni,leteci..
 
Član
Ja sam na jednom svom autu mjerio kompresiju kod 3 mehančara. Kod svakog je bila drastična razlika i drugačija priča. Ja ne bih ništa dirao na autu ako nema drugih simptoma osim bijelog dima.
 
Član
Ma otvori ga kad si navalio, izgleda da je džaba pričati.

Poslato sa G620S-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Član
Kad si već navro otvoriti motor , obavezno provjeriti klipnjače , jer čisto sumnjam da su karike u pitanju...
 
Član
Ma ljudi trosi ulje..nepredjem 500km,bude ulje na max za sipku ono doslo minimum..djordje sta na klipnjacama da primjetimo?
 
Član
Uh , ako toliko srče ulja , onda je motor zreo za otvaranja , a ako nemaš dima u vožnji onda su uljne karike problem.
Ako je klipnjača kriva , klip ne može doći do kraja u GMT , kad otvoriš motor nek ih majstor premjeri.
 
Član
U ponedeljak ce mi otvarat motor..nema dima kad ga stisnem nikako,al ulja nestaje za kratko vrijeme..pa kad otovori vidjet ce sta sve treba,valjda budu uredu klipovi i klipnjace,da to netrazim po otpadima!!!
 
Član
Tako je kolegi Mondeo 2.0 benzin trošio ulje , na 50km već možeš vidjeti da ga malo fali a radio kao perfektno i bez dima
To je bilo prije 8 godina kad ga je uzeo , a auto bilo kao lutka , orginalnih 115.000km i star 6 godina.
Kad ga je majstor otvorio , uljne karike na 1. klipu se spekle , dakle nisu potrošene , sve ostalo u perfektnom stanju (klipovi,stubline...)
Tad ga je uradio i evo još uvijek ga vozi bez ikakvih problema.
 
Član
Pa vidjecemo sta ce biti kad ga otovori,nadam se ja da nece biti havarije motoru,mozda prodjem samo karikama,difoni,vodjice,leteci..brusenje glave dihtung i spakuj!:D
 
Top