Best buy za 10 godina

Best buy za 10 godina

4.jpg

Honda NSX, vec sad rastu cijene vrtoglavo
 
Član
Kako nema astronomske cijene obicni kec GTI ???
Nema ih ispod 10.000€, a da ne pricam o starom tipu (1976-79).
 
Mislim da kod nas nije takva situacija al et mozda i grijesim, to sto vani ljudi uloze restauracija i sl pa traze neku sumu to je drugo. Opet moje skromno misljenje da nije to to a sad....
 
Član
vecina autaje nabrojana,ja mislim da se i dalje moze pronaci (kod didova stari) poneka buba a da je ocuvana....jbs mu sve za deset godina joj mora porasti cijena,bas onako ko bude zelio klasiku neku...
 
Član
Ja bih vas molio do 20.000€ auta ne do 200.000eur ,karikiram
Auto mora imati:
Pedigre neki.
Limitirana serija je plus.
Uredno odrzavanje.
Mala kilometraza.

Mislim da bi moj pick bio rs2,e34 m5 nurburgring edicija i honda s2000.
 
Član
Ispravite me ako grjesim. U ovo grupu auta se i donekle ko razumijem haha.

Golf 4 r32 ?
Audi RS4 b5 avant ?
M5 e39 ?

Mislim da bi ova trojica odradili poso :D
 
S obzrom da se igramo stučnjaka za procjenu vrijednosti automobila :D, evo nekih primjera iz oglasa. Činjenica je da sa naglim razvojem tehnologije i ubijanjem sportskog duha i posebnosti određenog modela, cijene njihovih prethodnika su prestale padati. Nema tu sad priče o nekoj zaradi prilikom preprodaje, ali dugoročno će biti neka vrsta investicije.


Posljednja Alfa sa legendarnim "Bussone" V6
alfa156gta.jpg

TT 3.2 "šaltgetribe", (90% su DSG i roadsteri)
audittmk13.2.jpg

Rijetki su u orginalnom stanju, bez "čip tjuninga" i felgi od 27"
audittmk1.jpg


E sad tek dolazi na naplatu orginalno stanje, već počinju poskupljivati i to jako brzo. Možda je i ovdje razlog "šaltgetribe" ili možda Cosworth-ov motor, ili... ?
audirs4b5.jpg

Cijene su već prestale opadati. Posljednji NA M3.
bmwm3e46.jpg

Pomalo se izjednačava sa prosjekom cijena e60 M5ice
bmwm5e39.jpg

Mnogi koji su dolazili u kontakt s ovim autom kažu da je i dalje jedan od najboljih od svoje vrste, jer danas ni Lotus više nije Lotus u svom izvornom smislu.
lotuselisemk1.jpg


Prva serija Minija sa Chrysler-BMW 1.6 kompressor, možda neće postati ekstremno skup ali već sada u MINI krugovima obožavatelja ima poseban status.
minicoopers.jpg

Prava limited serija
fordfocusrsmk1.jpg


S godinama je stekao status kao ružan i neugledan, ali već cijene počinju rasti za orginalne i očuvane primjerke. Posebno kad od ove jeseni sve Carrere posataju turbo.
996 Carrera 2 manual.
porsche996carreramk1.jpg
 
Član
Mislim da 996 nece uspijeti to je mozda jedini porsche kojem.cijena nece rasti kao drugima, ozda gt il turbo carrera nema sanse. Prica s farovima razocarala je fanove ,los kvalitet izrade, dosta problema.
Lotus je fkt pun pogodak njemu cijena ne pada cijenjeno track auto
 
Problema sa motorom ima, istina, ali stalno pratim ta događanja sa Porscheom, specijalizirani magazini i nezavisni servisi i autokuće koje se bave isključivo Porscheom najavljuju rast cijena "običnih" verzija 996ice.
996 Carrera je sljedeća na redu kao investicija. U sličnoj poziciji su bili G serija i posebno 964, danas su ekstremno skupi, mislim na standardne Carrere.
Naravno, sve to se odnosi na orginalne primjerke sa malo km. A ima ih u oglasima i sa 300 000km :)
 
Član
Davore ako sam dobro razumio to je neka aplikacija i portal o ovom o cemu mi pricamo? Jel to za americko trziste samo?
 
Top