BAJS TUNING

BAJS TUNING

Član
ovakva i slicna bicikla slapam u penny plus dolaze iz kine i nako nisu losa prvo sto strada su lezajevi kuglice onda viljuska je od nekog mekanog metala pedale su plasticne masinica trebas imat dosta zivaca da potrefis pravu brzinu rucke su od neke plastike amortizer nije los samo brzo izgubi tu elasticnos pa ces bit na ppdu
Dobar je za vozit cija guza nije navikla cic je strasno mekan i dupe ne boli ko na ovim obicnim
Gume su iz tayland i strasno mekane brzo se potrose
I da cijena novog u penny plus je oko 200km sa nekim dodatcima/opremom/
 
evo uzeo novo nekakvo biciklo ADRIA..bilo povoljno ...nema nekakve opreme stavio sam mu ja samo naknadno ona svijetla LED naprijed i nazad , odradio naljepnice druge i postavio sam flasicu za vodu i nosac..u planu sam mu jos promijenit gume i felge....
ovaka je bio


ovakav je sad


 
Član
vlado_jaje80 je napisao(la):
evo uzeo novo nekakvo biciklo ADRIA..bilo povoljno ...nema nekakve opreme stavio sam mu ja samo naknadno ona svijetla LED naprijed i nazad , odradio naljepnice druge i postavio sam flasicu za vodu i nosac..u planu sam mu jos promijenit gume i felge....
ovaka je bio


ovakav je sad



I u mene bas isto biciklo kao u tebe ja ga platio 175KM u Visokom u Bingu pravo udoban...proizvodi se u Banja Luci po licenci za Capriolo....tako nesto pisalo na garanciji :icon_biggrin: Gdje si nabavio te naljepnice...Koliko je tvoj kostao jesi zadovoljan?
 
Kakva je marka Spaceman :icon_question: (imam u podrumu dva takva koja su dovezena iz njemacke koja se ne vozaju ima 5-6 godina. I sad da li u njih da malo ulaozim i imam biciklo ili nesto novo)
 
[/quote]

I u mene bas isto biciklo kao u tebe ja ga platio 175KM u Visokom u Bingu pravo udoban...proizvodi se u Banja Luci po licenci za Capriolo....tako nesto pisalo na garanciji :icon_biggrin: Gdje si nabavio te naljepnice...Koliko je tvoj kostao jesi zadovoljan?


[/quote]

i ja sam u bingu kupio ...169 KM je kostao...zadovoljan sam pravo za te pare ne moze bolje... naljepnice mi je prijatelj pravio..on radi one reklame i te zafrkancije pa mi je on isjeko naljpnice...
 
Član
Evo što sam davno pravio,ne mogu naći slike završenoga,biciklo sa 5 amortizera...
Po najvećim rupama je išo ko po ravnom :cool:

prije_800x600.jpg


sada_800x600.jpg


Slika066.jpg
 
Član
juce me Alpina izdala, zadnji tocak ide u lijevo i guma se cese od ram, a usput mi spao i lanac :D :D :D

photo0829d.jpg

By carbonrajvosa at 2012-07-06

al' boli me briga jos je pod garancijom :cool: :cool: :cool:
 
Administrator
mozda ti je jednostavno popustila matica na zadnjoj osovini. Popusti obje centriraj felgu i dotegni. Ako se ne može stegnuti onda će se morati mijenjati osovina, a oko toga ako se ne razumiješ nemoj ni skidati. Ima puno posla. Nije težak posao, ali se mora znati gdje, šta, kako:D
 
A da se to nekako i ispraviti npr na onu stranu gdje ti udara felga na toj strani popusti zice a na suprotnoj stezi... a lanac to na mjenjacu dizes ako ti je spao na tocku krenes nizastranu i vrtis i polako na mjenjacu saltas prema 1 brzini i on se popenje sam tako i na pedalam samo u trecu .... ;)
 
Administrator
Nije ni veoma jednostavno sa zicama raditi. Govorim iz iskustva. Sve se mora uočiti gdje koja žica vodi kad se popušta, kad se steže. Uglavnom treba imati živce za sve.

Ovdje predpostavljam da je osovina popustila i treba samo malo dotegnuti. Ako ne može napisao sam šta je raditi u prethodnom postu :)
 
Da se fino to srediti ja sam u mladjim danima znao cjelu felgu isplesti i centrirati doduse u tri-cetiri dana jer dopizdi jedno uravnas drugo se iskrivi i tako u krug :D
 
Član
pioneer_09 je napisao(la):
mozda ti je jednostavno popustila matica na zadnjoj osovini. Popusti obje centriraj felgu i dotegni. Ako se ne može stegnuti onda će se morati mijenjati osovina, a oko toga ako se ne razumiješ nemoj ni skidati. Ima puno posla. Nije težak posao, ali se mora znati gdje, šta, kako:D

ma ja cu to u servis, da ja nesto cackam izgubio bi garanciju :cool:
 
Top