Automobilska pitanja - sitni problemi, savjeti i informacije

Automobilska pitanja - sitni problemi, savjeti i informacije

Član
Bude u bravi. Nema golfa 4 da mu nije jednom otisao... I ostala auta VAG grupacije tih godina imaju problem sa istim
 
Član
Bude u bravi. Nema golfa 4 da mu nije jednom otisao... I ostala auta VAG grupacije tih godina imaju problem sa istim

Pa prije tri dana sam rastavljao tu bravu jer mi nije radilo svjetlo u kabini i sad moram opet ?, jel mi bar možeš naci sliku kako to izgleda mada nemam namjeru rastavljati to , sljedece na redu je trubinu pa brava .
 
Član
Ej ljudi mijenjao sam termostat.medjutim kad se auto ugrije na radnu temp dakle 90 kad krenem voziti niz strmo i ako mi je grijanje pojacano na 3 ili max 4 tem opada do 70 zna li neko u cemu je problem
 
Jer ako je ispravan termostat on mora drzati radnu temp citaj 90 otprilike, i kad je vani -20 i +40. Naravno ako je ispravno i ostalo, hladnjak dobar, crijeva dobra, cep od posude za vodu..
 
Član
Nije u redu, kakva je to priča. Kao što su ti napisali, kada je sve u redu, jednom kada auto postigne radnu, nema šanse da opada, zakucana bude.
 
Član
Druze jek to ok sve.inace redovno se sve mjenja.veliki mali servis.crijeva dobra.ne gubi vodu.nisu tvrds ono sve ok.promijenio termostat i samo kad pojacam na 4 brzinu grijanja tada opada temperatura.tj sinoc mi se desilo tako

Jasta nego ok, vozis lagano i motor ne grije dovoljno rashladnu tekucinu koliko ti uspijes temp. izvuci sa upaljenim ventilatorom na max...
 
Član
Jasta nego ok, vozis lagano i motor ne grije dovoljno rashladnu tekucinu koliko ti uspijes temp. izvuci sa upaljenim ventilatorom na max...
Msm to mi se desi na veoma kratkoj relaciji niz strmo dakle nekih cc 500 m i to samo kad pojacam na 3i 4 brzinu tj max da grije.tada opadne do 70.sto mi je nekako puno.doduse iskljucim klimu jer imam onaj pomocni grijac koji kad upalim auto konkretno jutros -5 meni s klimom i tim grijacem krene grijati za 2 min.al et vise me brine da kazem ta temperatura sto bas opadne al et
 
Član
Msm to mi se desi na veoma kratkoj relaciji niz strmo dakle nekih cc 500 m i to samo kad pojacam na 3i 4 brzinu tj max da grije.tada opadne do 70.sto mi je nekako puno.doduse iskljucim klimu jer imam onaj pomocni grijac koji kad upalim auto konkretno jutros -5 meni s klimom i tim grijacem krene grijati za 2 min.al et vise me brine da kazem ta temperatura sto bas opadne al et

Nije ti ta kazaljka toliko precizna, vec kad je temp. blizu 80 kazaljka je na 90, i kad predje 8-9 stepeni preko onda i dalje na 90, zato ti se cini da mnogo spadne...imas dobru cirkulaciju vode, dobar radijator kabine i ventilator koji uspijeva da oduzme toliko toplote...ja ne bih brinuo i nista ne bih dirao da sam na tvom mjestu.
 
Top