Automatik VW pomoc pomoc

Automatik VW pomoc pomoc

LJUDI NOVO PITANJE IMAL PROCEDURE I KOJE DA SA AUTOMATIKA PREBAACIM NA SALTASA?molim vas ko zna ista nek mi pise htino mije je ovi vamo samo hoce da sto vise naplate majku im.




Ljudi imam belajj,,i to sa mjenjacem znaci radi se o passatu 1.9tdi pd sa 131 konj i prvo mi nije htio uklopiti u prvu brzinu i kad uklopi jedva krene i trgne jakooooo,,,i sad ev u koju god da ga ubacim brzinu bilo to D BIO rikverc nista gas dajem on stoji ZNAL KO STA BI MOGLO BITI VAMO MI TRAZE 4 hiljade eura za getribu novuu ma zapali ja njega nama zate pare..


Pozdrav
 
Provjeri nivo ulja, mada to je do mjenjaca 100%, pri kraju je, trazi polovan . . . . ili da nadjes nekog ko se bas dobro razumije da ga pokusa sredi! Ali ne ocekuj male troskove, automatski mjenjaci su papreni za popravke!
 
Član
Set kvacila- mjenjac, navjerojatnije, al nitko ti ne moze garantirat sto je dok se ne skine i vidi..
 
men kolega tvrdi da je imo slucaj ko u mene kaze sve isto i da mu je falilo litar ulja u mjenjacu i tako mu pravio probleme,,sad neznam sta muje jebemu,
 
Član
Emir_sanski most je napisao(la):
men kolega tvrdi da je imo slucaj ko u mene kaze sve isto i da mu je falilo litar ulja u mjenjacu i tako mu pravio probleme,,sad neznam sta muje jebemu,

drug vidim da si iz sanskog moska potrazi malo ima jedan ciko u Kladusi to radi ja sam davno nesto nosio mu ali sad me mnozes je**** ja nezunam ni kako se zove a nemam ni broja vidi ako imas koga pa malo potrazi
 
Član
Druže isti slučaj kao kod mene u golfa 3 tdi.Stisnes gas auto samo stoji nece da pođe pa odjednom trzne. Meni je bilo do ulja,ulje nije bilo mijenjano 120 000 km pa govori mehanicar da se 'usirilo' ,a automatik salta pomocu ulja. Govori da se jos malo vozilo uhvatila bi se špena i mjenjač bi propo.Pa sam izmjeno ulje i sve filtere i sad je sve uredu....:)
 
Član
probaj izvaditi filter iz mjenjaca i oprati ga dobro i vratiti i nasuti novo ulje al i za sipanje je potrebno znajnje moras i saltati i sipati kod nekih tipa mjenjaca da bi dobio sve brzine ima tu malo zezancije al et probaj
 
Član
To se mora skinuti pa vidjeti sta je....

Ovde kod nas za nekih 300-400e mozes naci kompletan taj mjenjac jos manuelalc sto je bolje....
 
Član
Ma ubaci manuelca, to raja ovdje cijeni, a i lakše ćeš da ga prodaš....a koliko sam ja čuo u Sarajevu ima neki lik Senad na Ilidži doktor za ta kina ... jedan moj poznanik na golfu IV radio tiptronik kod njega i ovaj mu ga napravio ali je platio 1500,00 KM a u ASA auto mu tražili 4000 eura ,

Samo manuelca ;)
 
Član
pa cekaj, jel vi znate koja je procedura slozit automatic na rucni?

ocito neznate a bitno da predlazete

anjeftinija solucija je stavit drugi polovni,
 
i ja bi volio stavt saltas 6 brzina i bio bi kralj :) al jeboga ima tu procedure duge a u becu skupo je za ruke platiti ev traze mi 1350 eura za obnovu mog mjenjaca,a sad to ulje sto kolega kaze da je imo u trici morat cu vidjet al dok vamo mi svi govore da je to u njiha tako da crkaju mjenjaci od 150 hiljada ja to nisam znao ;( ODERAT CE ME hehe
 
Član
Ti to drug na labudicu i posalji za bih i vamo nek ti ljudi naprave ako ti je zao da te oderu:123::icon_smile:
 

MTR

Član
promjena ulja i filtera u mjenjacu obavezna i jeftinija od izmjene samog mjenjaca , svak ce ti rec da je rikno mjenjac da te opere . fali ti ulje 100 % .
drugo ne razumijem da vozas Pasata gore i ne odrzavas ga kako treba , kupi citroena C2 za njega je sat 60 EUR
 
de ti prvo provjeri koliko ima ulja u njemu, meni to smrdi na to da ga prilicno fali, mozda ga negdje pusta, zaviri se ispod pa vidi oko mjenjaca ima li da je masno, repariranje je preskupo, slaganje na manualca je jeftinija opcija ako nema neke elektronike u tom mjenjacu koja je povezana sa ECUom.. nisam upucen oko tih wv mjenjaca pa neznam..
 
Top