Auto vuce u lijevu stranu?!? Pomoc!

Auto vuce u lijevu stranu?!? Pomoc!

Kao sto pise i u naslovu,problem je sto auto vuce u lijevu stranu!
Prije mi je vukao sasvim malo,ajd reko da to napravim,odem na optiku ,i sad kako sam to uradio,vuce lijevo cim pustim volan! Znaci,stanje se pogorsalo pa sigurno 50%! Do cega bi moglo biti? Ili nije uradio dobro optiku,ili bi mogao biti neki drugi problem?
Hvala!
 

MTR

Član
ili ti je uradjena optika a nisi upozoren da ti nije u redu kugla,krajnica,stabilizator itd , to mora da bude 100 % ispravno da bi spura valjala
 
Kao sto je MTR rekao, mora biti sve 1/1 da bi bila spura dobra.. isto tako mogu i gume zajebavati, kao sto su mene... desna nije bila dobra, protekt guma koristena samo godinu dana.. vukla mi u desnu stranu i to se bas primjetilo.. svaki detalj pregledaj jer sve moze uticati na ovjes tj. upravljivost ;)
 
Bas kad mi je radio sputu,prednja lijeva guma je bila izduvana,e sad neznam je li moglo to uticati na konacan rezultat?
A sinoc sam malo "googlao"...kazu pritisak u gumama...i danas odem na benzinsku,kad ono prednja 1,5 a zadnja ispod 1. Napumpam,i situacija je vec puno bolja.Ali,ipak mislim da malkice vuce u lijevu stranu (bas kao i prije optike).
A zamijenio mi je jednu kuglu,bila je losa! Emire,optiku sam radio kod Ede prof. (lijevo od semafora-prema TZ) mislim da si i ti navracao po neke felge,dok se meni radila optika! Mozda bi moglo biti i do balansa guma...jer vec 3 sezonu vozim,a balansirao sam kad sam ih uzeo (jos su mi skidali gumu sa felge,jer je pustala sa strane-a balans nije radjen)!
 
mene samo intresuje kakav je to majstor kad uradi optiku a ne provjeri 2 osnovne stvari, pritisak u gumama i balans istih.....tu radnju treba zatvoriti momentalno....
 
Član
ja se sjecam kad je meni prosle godine radio optiku, prvo je sve gume naduvao na isto
a onda je dalje radio, i sve ok sto posto
dobro utrosenih 25km:cool:
 
TROUBLE_MAKER je napisao(la):
Bas kad mi je radio sputu,prednja lijeva guma je bila izduvana,e sad neznam je li moglo to uticati na konacan rezultat?
A sinoc sam malo "googlao"...kazu pritisak u gumama...i danas odem na benzinsku,kad ono prednja 1,5 a zadnja ispod 1. Napumpam,i situacija je vec puno bolja.Ali,ipak mislim da malkice vuce u lijevu stranu (bas kao i prije optike).
A zamijenio mi je jednu kuglu,bila je losa! Emire,optiku sam radio kod Ede prof. (lijevo od semafora-prema TZ) mislim da si i ti navracao po neke felge,dok se meni radila optika! Mozda bi moglo biti i do balansa guma...jer vec 3 sezonu vozim,a balansirao sam kad sam ih uzeo (jos su mi skidali gumu sa felge,jer je pustala sa strane-a balans nije radjen)!

ja kolko znam samo NEŠO radi auto optiku
 
Top