Auto se ugasilo po treci put...

Auto se ugasilo po treci put...

Član
Danas mi se desilo kad sam ga potegao od 0-80 1-2-3 na 80 ugasio mi se, i verglao sam ali nije se upalio, kad verglam nakon 5 sekundi mi je bilo izbacilo lampicu za ulje, sacekao sam 5 minuta pa opet isto tako vergla ali nista i izbaci za ulje to, provjerim nivo ulja da negdje sta ne curi sve ok, pokusam opet verglanja nekoliko 7-8 sekundi i upali, krenem nekih 50km/h kao da hoce da se ugasi, onda odjednom nista sve u redu i tako dodjem kuci, nekih 5km, snimio sam video klip da vidite a i cujete kad dodam gas na 2k obrtaja ili malo vise kad se gas smanji cuje se kao da nesto struze klepce neobjasnjivo, volio bi da neko zna do cega je ovo, zasto mi se to desilo i sta se tacno cuje na klipu. od 8-25 sekunde najbolje se cuje. Kasnije sam ga palio bio je jos vruc i upali sa malo duzim verglanjem kao ono potesko.
Zasto nije palio iz dosta pokusaja, nije mi jasno i zasto se tako ponasa.
Hvala unaprijed
 
Član
Danas mi se desilo kad sam ga potegao od 0-80 1-2-3 na 80 ugasio mi se, i verglao sam ali nije se upalio, kad verglam nakon 5 sekundi mi je bilo izbacilo lampicu za ulje, sacekao sam 5 minuta pa opet isto tako vergla ali nista i izbaci za ulje to, provjerim nivo ulja da negdje sta ne curi sve ok, pokusam opet verglanja nekoliko 7-8 sekundi i upali, krenem nekih 50km/h kao da hoce da se ugasi, onda odjednom nista sve u redu i tako dodjem kuci, nekih 5km, snimio sam video klip da vidite a i cujete kad dodam gas na 2k obrtaja ili malo vise kad se gas smanji cuje se kao da nesto struze klepce neobjasnjivo, volio bi da neko zna do cega je ovo, zasto mi se to desilo i sta se tacno cuje na klipu. od 8-25 sekunde najbolje se cuje. Kasnije sam ga palio bio je jos vruc i upali sa malo duzim verglanjem kao ono potesko.
Zasto nije palio iz dosta pokusaja, nije mi jasno i zasto se tako ponasa.
Hvala unaprijed

vidi da nije zubcasti preskocio, u komsije mi na a4 audiju karavanu 74 kw na 2000 tuko isto traktor i teze palio
 
Član
U dizela ne moze preskociti zupcasti i da auto upali, u vecine benzinaca takodje ako preskoci za zub vec klip doceka ventil, kod dizela posto se radi o jako visokoj kompresiji to znaci da je jaaaako malen kompresioni prostor i za zub kad preskoci zupcasti odmah klip udari u ventil i iskrivio ga i to ne samo na jednom cilindru da bi iskrivio ventil, i kad bi upalio sa preskocenim zupcastim za jedan zub auto bi radilo kao traktor, ne bi imao snage, pusio bi nazad i motor bi se tresao i skakao jer bi radio na 2 cilindra ili mozda 3 ali i na taj treci bi sigurno pustao kompresiju. Tako da odmah znas nije preskocio remen jer auto radi normalno... To sto lupa moze biti zamajac da je otisao. Sto se toga tice sto se ugasio najbolje bi bilo da skopcas na dijagnostiku i za pocetak vidis greske, i ako ih ima da ti to bude smijer gdje bi mogao da bude kvar...
 
Poslednja izmena:
Član
Zaboravi da napomenem da li kojim slucajem moze biti da sam ga zatusio iz druge u petu umjesto u trecu, pa da ga kasnije nisam mogao upaliti, cini mise nisam iskreno obracao paznju na brzinu tada lupam 80 mozda sam bio na 50... ako je otisao tad u petu da sam ga nekako zatusio? hm.. ali i ako se ovo desilo zasto nije htio upaliti....

Radi ok jos sam poslije testirao vise puta na vecim obrtajima saltao na 4-5k rpm nema nikakvih cudnih desavanja.
 
Član
Ne sikiraj se da si ga mogao zatusiti iz druge u petu, jer ako si uspio drugom 80, to onda nije Passat TDI, to je zvijer.
 
Član
Posto su mi dizne riknule majstor mi je preporucio reparaciju istih, kaze 150km po komadu da kosta, mene zanima ako neko ima iskustva koliko je to dugotrajno i pouzdano, a zanima me posto dodju nove.
 
Član
cuo sam da ima u Zvorniku servis i da je reparacija PD dizne 80 KM i da extra rade
 
Legend
Imal ko da radi reparaciju dizni u okolici Sarajeva (rade li oni u VIsokom, Zufer, Senad ?)
1.9 TDI PD
Hvala
 
Član
Meni se desilo 3-4 puta u voznji da li je to neka brzina nebitno 50 ili 80 pocne trzati 2 puta se ugasilo i jedva sam upalio i nastavio voznju sa blagim trzanjem u momentima, medjutim jutros me izdao ugasio mi se i nece da se upali, ja sam ga prebacio do majstora koji radi dizne, sad da li moze zbog toga da nece da upali to me zanima... osciliraju jedna radi na 2.05 druga 1.57 treca 0.97 cetvrta 1.23
 
Član
Majstor mi rece da nisu samo dizne, kao tandem pumpa ili elektricna pumpa, vjerovatno ta elektricna za gorivo misli se? Mozda neko od vas zna do koje je problem meni ovo pravilo otprilike, a zanima me cijena ovih pumpi novih ako ko zna.hvala unaprijed
 
Član
Zanima me kakve probleme ova pumpa moze napraviti, evo meni se desilo da mi se u voznji gasio dva puta kao da se zatusi sam, i onda vergla ko lud nece da upali tek od 10 put mozda kresne, i onda receimo pri voznji poce trzati, dok mi se neki dan ugasio i vise nisam mogao da ga upalim, majstor mi je reparirao dizne i kaze ocistio pumpu, rekao mi je da trebam da postavim novu kako on navodi da ova nesta struze cese nesta i stvara neke opiljke sitne metale sad koliko tu u tome ima istine ja neznam zato bi volio da cujem vasa misljenja, takodje crijeva metalna koja idu na dizne kaze da nisu dobra i da ih treba zamijeniti, zna li neko koliko kostaju, passat 6 1.9 tdi.

P.S. A kad dodam gas na jedno 3k obrtaja pa kad se supstaju obrtaji kad dodje na jedno 1k obrtaja kao malkice zatrza osjetim da li je to zbog tandem pumpe.
 
Član
Tvoj passat nema nikakvih metalnih crijeva sto idu na dizne. Nafta do dizni dolazi kroz kanale u glavi. Jedino sto imas jeste kablovu od dizni koji se nalaze unutra i to im je boljka koja odlaze. Tandem pumpa moze stvarati opiljke i uniati dizne, ali tada auto pocne da radi na tri cilindra jer nema dovoljno pritiska da digne za prvi cilindar i tada pocne da se treska na leru jer radi na 2,3 i 4-i cilindar a prvi ne moze da radi kako treba na leru zbog slabog pritiska, bude missfire detected cylinder 1 kad se pogleda na dijagnostiku.
 
Top