Audi Q7 versus Fiat 500 crash test

Audi Q7 versus Fiat 500 crash test

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Ne znam brate...
Ja te crash testove ne gledam...
Ako ti je sudjeno, sudjeno ti je. Moze covjek sa 100km/h da se zapuca i da mu nista ne bude, a moze ti se desiti (kao sto sam cuo da se momku desilo) da te cvokne neko na semaforu od pozada i da ti pukne kicma.
 
Član
VR6Boki je napisao(la):
Ak se zabijes u zid pri 60 km/h, vjerovatno ces gore proci u Q7 nego u Fiatu 500.

U tome je nesigurniji... :)

najbolji odgovor...jer oni kad testiraju te zvjezdice, testiraju sa nepomicnom cvrstom podlogom, a ne sa drugim autom...
 
Član
bpsycho je napisao(la):
Ne znam brate...
Ja te crash testove ne gledam...
Ako ti je sudjeno, sudjeno ti je. Moze covjek sa 100km/h da se zapuca i da mu nista ne bude, a moze ti se desiti (kao sto sam cuo da se momku desilo) da te cvokne neko na semaforu od pozada i da ti pukne kicma.

Ovo je u svakom slucaju tacno, neki prezive nemoguce, a neki poginu bizarno... Ipak ja mislim da su male sanse da bi vozac fice prezivio... Sto se tice audijevih putnika, ne vjerujem da bi i tu bilo prezivjelih da recimo nisu vezani sto je cest slucaj na nasim ulicama... Ja bih radje vozio neku vecu limuzinu sa manje zvjezdica na testu, nego neko ovako malo auto sa 5 zvjezdica... Kod nas je skoro covjek imao direktan sudar na auto putu pri brzini od preko 120 km/h, vozio a6 i ostao je ziv, dok su putnici drugog auta poginuli... Ovaj vozac i saputnici su skroz izlomljeni, ali su prezivjeli... Sto znaci sto veca limuzina, a zvjezdice nek broje oni koji vjeruju da su na cesti najveca opasnost bandere i drace (nepokretne prepreke)....
 
Član
Nemojte tako pljuvati po zvijezdicama, zanemarujete da one znace i ostale karateristike pri sudaru...znaci kako se lomi sasija, kako karoserija oko tebe, hoce li ti biti zguzvan putnicki prostor...cak i da ne bude zguzvan, zvijezdice predstavljaju i ponasanje interijera, jel se lomi i kako se lomi kokpit ispred, jel ima poslije loma ostrih bridova koji uzrokuju povrede, hoce li ti pedale iskociti i polomiti noge ili ce se uviti prema gore ili ces izaci neozlijedjen, hoce li ti stup volana doci do glave, razbiti zube ili ce te airbag nokautirati...nije samo do toga na koji se nacin lim lomi... :)
 
Član
ovdje se znao "pobjednik" prije nego sto je pocelo...a pod pobjednik mislim na onog koji je prosao s manje stete
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top