Audi A6 C5 1.9TDI 81kw gasenje turbine na 120

Audi A6 C5 1.9TDI 81kw gasenje turbine na 120

Član
Radi se o modelu iz 1999 god, 81kw, 142000 presao provjereno, auto kupljeno u BiH i imalo samo jednoga vlasnika sve godine. Razlog male kilometraze je lezanje vlasnika u zatvoru na 5 godina i vecinom loko voznje. Sve provjereno u MRM-u Ljubuskom. Auto sam kupio starom i sve je uredu bilo dok ga nismo odlucili testirati na auticesti da vidimo kako se ponasa na vecoj brzini.
Desava se iduce, sve radi kao sto i treba, turbo normalno puni, auto nije cipovano, i jednom kada se postigne 120kmh, neovisno da li se radi o 4 ili 5 brzini, znaci broj obrtaja nema veze, turbina se samo ugasi i auto gubi snagu. Turbina ostaje ugasena dok se auto ne ugasi i opet upali i onda sve radi normalno.
Zanima me ima li itko slicno iskistvo sa ovim problemom i gdje ga mogu odvesti na popravak na sirem podrucju Mostara/Capljine/Ljubuskog... hvala
 
Znači baca turbinu u SAFE MOD
Dijagnostički pregled
Senzor pritiska turbine
Map
Maf
Egr-čiščenje
Vakum crijeva
Usisna-čiščenje
Turbina-čiščenje
Ako sam nešto ''lupio'',molim bez smijanja i napadanja:D
A gdje nađe takvog vlasnika:D
 
Član
Ovo bi moglo biti da je zapeko ventil turbine ako je auto stajao jer je kilometraza mala i ako je tacna onda mislim da nije toliko zaprljana ali nije na odmet sve to fino ocistiti
 
Član
Prema onome sto su mi na provjeri izbacili auto je preslo svega 12000 u zadnjih 9 godina tako da nije bas ni lezalo, ali nije nesto vele ni koristeno.
Nego ima li itko kakvu preporuku, nekog specijalista za ta pitanja na podrucju hercegovine. Eto vozam auta vec 12 godina i nikad nisam fasovao po turbini. Vecinom iskustva sa bospumpama i za to ima odlican majstor u potocima kod mostara. Ali eto koja sreca prvi turbo problem pa nemam iskustva
 
Član
Provjeri N75 ventil,kod mene auto stajalo par mjeseci,na kraju nije palio turbinu,valjda bio zapeko.
 
Top